Batum İçi Ulaşım

P1030153.jpg

Batum’a geldiğinizde kolaylıkla araba kiralayabilirsiniz. Online olarak ya da özel ödeme noktalarında güvenle ödemenizi yaparak şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Araba kiraları çok yüksek değildir.
 
Şehirde taksi kullanmak oldukça konforlu ve pratiktir. Taksiler 24 saat kullanabileceğiniz tek araçlardır. Taksiler oldukça güvenlidir. Taksi şoförünüzle dil problemi yaşama ihtimalinize karşı gideceğiniz yerin adını ya da haritadaki yerini yanınızda bulundurmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Bindikten sonra taksimetrenin sıfırlandığından emin olmanızı öneririz. Batum, çok geniş bir şehir değildir ve burada taksiler ucuzdur. Popüler gezme noktaları için havalimanından itibaren uzak mesafeler arasında ortalama 10-25 Lari kadar ödeme yaparsınız.
 
Sarı otobüsler ve minibüsler de şehri gezmek için bir seçenek olabilir. Bunlar için biletleri alışveriş merkezleri gibi kolay ortak noktalardan temin edebilirsiniz. Bir biletin ücreti 0.40 Lari kadardır. Otobüslerin belli durakları ve güzergahları mevcuttur. Minibüsler içinse böyle bir durum söz konusu değildir. Minibüsler tıpkı ülkemizde olduğu gibi el kaldırdığınızda yolun uygun bir noktasında duracaklardır.

Şehirdeki en yaygın araçlarsa bisikletlerdir. Batum, yeşil zemini ve ferah doğasıyla da tanınan bir şehir olduğu için ülkede güvenle sağlıklı bir bisiklet turu yapabilirsiniz. Öyle ki şehirde bu şekilde gezmek hem doğa dostu hem ucuz hem de hızlı bir seçenek olacaktır. Kendinize güzel bir bisiklet kiralayarak belki bir de navigasyon yardımıyla şehirde özgürce turlayabilirsiniz.