Google+

Arama formu

Liverpool’da Gece Hayatı  

Liverpool’da Gece Hayatı  

Liverpool şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz En-suite in Another Place -TEA, Sapphire Home Stay, Barbara’s accommodation güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri 4 - Person Apartment, 19 Selwyn Street, Sir Thomas Street. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Beatles Daytripper Apartment, Modern 2BR First Floor Flat In Liverpool Central, Modern 2BR Third Floor Flat In Liverpool Central gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Sleep Eat Love, Arena House Liverpool, Hatters Liverpool tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Liverpool aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Liverpool gece hayatı oldukça renkli ve canlı bir yapıya sahiptir. Özellikle cuma ve cumartesi günleri şehirde oldukça yoğun bir gece hayatının olduğu görülmektedir. Hafta içi genellikle öğrenciler tarafından bir yoğunluk olduğu görülse de hafta sonları her kesimden insanı gece hayatı içerisinde bulmak mümkün. Birden fazla kültürün buluştuğu gece kulüpleri, barlar ve müzikli mekânlar çok farklı insanlarla tanışıp kaynaşmanıza yardımcı olabilmektedir.

Mathew Street, Concert Square, Wood Street eğlence mekânlarının en fazla yoğunlaştığı bölgelerdir. Liverpool’da her dönem aktif ve yoğun olan gece hayatı özellikle yaz gecelerinde daha başka bir hal almaktadır. Hatta eğlenme amaçlı çok farklı yerlerden oldukça turist de almaktadır. Liverpool da gece hayatı oldukça güvenlidir.

Özellikle cuma ve cumartesi günleri şehirdeki polislerin daha fazla çalıştığını ve bu sayede de şehirdeki güvenlik önlemlerinin artırıldığını görürsünüz. Ulaşım araçları da yine bu yoğunluktan dolayı hafta sonları gece yarısına kadar hizmet vermektedir. Bunun yanında Liverpool gece hayatında en çok karşılaşacağınız yerler arasında ise LGBT barlar bulunmaktadır. İnsanların enerjisinin çok daha yüksek olduğu LGBT barlarının Cumberland Caddesi’nde yoğunlaştığını belirtmeliyiz.

Bunun yanında Liverpool’da diğer Avrupa şehirlerinde pek rastlayamayacağınız komedi kulüpleri görebilirsiniz. Bu kulüplerde bira eşliğinde eğlenceli danslar ve esprili bir ortam yakalayabilirsiniz. Sizler için önerebileceğimiz mekânlar arasında ise The Cavern Club, Laughterhouse Comedy, The Cavern Pub, The Grapes, Flanagan's Apple, The Welkin, Hogshead, The Slug and Lettuce, The Ship and Mitre, Rigby's, The Dispensary, The Globe, Panam Bar & Restaurant, Palm Sugar Lounge, Peter Kavanagh’s, Motel Bar, Ye Cracke, Fly in the Loaf, The Swan Inn, Ship & Mitre, Santa Chupitos, Sugar Hut, Soho Liverpool, Black Rabbit Shot Co., Popworld Liverpool, Playground, Kingdom, Ink Bar, Fusion Bar, Arts Club, The Kazimier, Circo, 24 Kitchen Street ve Zanzibar Club yer almaktadır.

Bunların arasındaki en ünlü ve kalabalık yer ise The Cavern Club’dır. Günün her saatinde her yaştan insan bulabileceğiniz bu bar, gerek atmosferi gerek canlı müziği ile gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Canlı müzik gecelerinde genellikle Beatles grubundan parçaların çalındığı bu yerde çok uygun fiyata da alkollü içecek seçenekleri bulabilirsiniz. Giriş ücreti günün belli saatlerine göre değişkenlik gösterse de gündüz girişleri ücretsiz geceleri ise 4 sterlindir.

Laughterhouse Comedy Club ise harika bir komedi kulübüdür. Fenwick Caddesi’nde bulunan bu mekâna günün her saatinde girmeniz mümkün ancak en eğlenceli zamanın ise akşam saatleri olduğunu söylemeliyiz. Eğlenmeyi seviyorsanız ve farklı kültürlerle iç içe olmaktan hoşlanıyorsanız Liverpool, kesinlikle ideal şehirlerden birisi. Liverpool geceleri sizlere sınırsız bir eğlence ortamı sunmaktadır. Güzel bir gündüz turunun ardından gece Liverpool’un eşsiz barları, gece kulüpleri, diskoları, pub’ları ve kafeleri sizler için farklı bir ortam sunacaktır.


Liverpool Turları