Google+

Arama formu

Inhambane

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 MZN = 0.00
Priz Tipi Type J250V-10 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 27℃
Şub 27℃
Mar 26℃
Nis 25℃
May 22℃
Haz 20℃
Tem 20℃
Ağu 20℃
Eyl 22℃
Eki 24℃
Kas 24℃
Ara 26℃
Genel Bilgiler / Rehber

 Inhambane, Mozambik’in güneyinde,  Maputo’nun 470 kilometre kuzey doğusunda ve Inhambane Körfezi’nde yer alır. Terre de Boa Gente, yani iyi insanların toprakları ismiyle anılır.

 
Inhambane, aynı isimli eyaletin başkentidir ve 2008 nüfus sayımına göre 65.837 kişilik bir nüfusa sahiptir. Paslanmakta olan sömürge mimarisiyle bilinen tarihi bir şehirdir. Son yıllarda turistler arasında popüler bir konum kazanmıştır. Yerleşim varlığını küçük bir nehir olan Matamba’nın aktığı derin girişine borçludur.
 
Inhambane,  Mozambik’in doğu kıyısında yer alan en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bölge Tonga kabilesi tarafından üretilen yerel pamuk ipliği ile tanındı. Bölgeye Portekizlilerin ulaşmasından önce Karanga, Inhambane’yi işgal etti ve Tonga pamuk işçileri üstünde hakimiyet kuran kabile reisleri görevlendirdi. Böylelikle Müslümanlarla yapılan ticaretin payını Karanga aldı.
 
15. yüzyılın sonlarında Vasco De Gama Afrika’nın çevresini dolaşırken stokları yenilemek ve keşif için Inhambane içine sürüklenmiştir.  Inhambane’den hoşlanan Vasco de Gama bölgeye “iyi insanların toprakları” anlamına gelen Terra de Boa Gente adını verdi.  
 
Inhambane , Inhambane Havaalanı’na sahiptir ve haftanın bir çok günü Maputo ile Inhambane arasında uçuş vardır.
Nüfus : 63.837

Mozambik Vizesi

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
 
Hususi (Yeşil) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
 
Hizmet (Gri) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
 
Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Mozambik'in ülkemizde vize vermeye yetkili temsilciliği bulunmadığından, vatandaşlarımızın vize talepleri için Mozambik'in Türkiye’ye akredite Roma Büyükelçiliğine başvurmaları gerekmektedir.

Şu anda bu terim ile sınıflandırılmış bir içerik yok.