Madrid Festivalleri

Madrid, hareketli gece hayatı ile ün yapmışken belirli festivallere gelince, Andalucia'nın ve İspanya'nın diğer bölgelerinin harikaları ile rekabet edemez. Her sene düzenlenen ve kentin azizini kutlayan San Isidro en önemli festivaldir. Bunun dışında Madrid'e özgü Dos de Mayo ve Almudena gibi festivaller vardır ancak bunlar, yabancı ziyaretçilere göre İspanya'nın bilinen en iyi festivalleriyle karşılaştırıldığında çok dikkat çekici olmayacaktır. Madrid yılın her saatinde ziyaret etmek için harika bir şehirdir, bu nedenle ziyaretinizi belirli festivallere göre planlamanıza gerek yoktur. Bununla birlikte, ziyaretinizin herhangi biriyle çakışması ihtimaline karşı kentin kutlamalarını takip edebilirsiniz.

San Isidro: Madrid Şenlikleri 15 martta San Isidro festivali düzenleniyor ancak Madrid'in boğa güreşi Las Ventas'ta bu arada bir boğa güreşi festivali de düzenleniyor. Bu, dünyanın en büyük boğa güreşi etkinliğidir ve tüm en iyi matadorları cezbeder. Boğa dövüşü için yapılan biletler tüm ay boyunca önceden peşinen satılır. San Isidro'nun öbür tarafı, geleneksel kıyafet giymiş birçok Madrilleos'u içeren dokuz günlük çeşitli etkinliklerden oluşur. Bir dizi kültürel etkinlik, konser ve çeşitli sanat sergileri ile birlikte gerçekleşir.

Dos de Mayo: Mayıs başında Madrid'deyseniz. Dos de Mayo, Fransız işgalcilere karşı halk ayaklanması olan Puerta del Sol'da Fransız İstiklal Savaşı'nın başlamasıyla sonuçlanan 2 Mayıs 1808 olaylarının kutlamalarına katılabilirsiniz.

Almudena: San Isidro Madrid'in erkek koruyucu azizi iken, Almudena'nın Sadeliği kadın olanıdır. Bu kutlama 9 kasımda gerçekleşir.

La Paloma: Ağustos ayı boyunca, Madrid sakinlerinin çoğunluğu sahildeki yıllık tatillerine başlıyorlar ama yine de San Cayetano'dan başlayıp San Lorenzo'ya, ardından La Paloma tarafından takip edilen bazı önemli festivallerde de yerlerini alan binlerce insan bulabilirsiniz. Bu festival sokak partileriyle doludur.

Festival de Otoño: Madrid'in Sonbahar Şöleni Ekim'in ilk haftasında başlıyor ve bir ay sürüyor. Dünyanın dört bir yanından dans, müzik ve tiyatro şirketleri ile ülkenin en iyi müzik festivallerinden biridir. Teatro de la Zarzuela, Teatro Madrid, Círculo de Bellas Artes ve Teatro Albéniz gibi önde gelen tiyatrolarda prestijli etkinlikler düzenlenmektedir.

Nochevieja: Puerta del Sol, yeni yılın gelişini kutlamak için düzenlenen bir festivaldir. Çanlarla zillerle, ilginç etkinliklerle yaklaşık bir hafta süren çok renkli kutlamalarla gerçekleşen festivali kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı