Çoğunlukla öğrencilerin ders kitabı temin etmek için yollarını aşındırdığı sahaflarla iki adet müzik marketi barındıran Akmar Pasajı, İstanbul'un Anadolu yakasında, Kadıköy'de yer alıyor. Pasajda yeni eski pek çok kitabı uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Akmar Pasajı’nı Kadıköy’deki diğer pasajlardan ayıran en büyük özelliği ise bu pasajın arşivinin diğerlerine göre çok daha zengin olması.
Sadece sahaflar değil, eski plaklara ve albümlere ulaşılabilecek birkaç müzik dükkânı da pasaj içerisinde yer almakta.

Akmar Pasajı içerisindeki kitapçılardan bazıları takas yolu ile kitap alışverişi yapılmasına da olanak veriyor. Ayrıca ikinci el kitapları bu sahaflara satarak değerlendirebilir ve yeni kitaplar için kitaplığınızda yer açabilirsiniz.
Kadıköy Akmar Pasajı’nın en yoğun olduğu dönem ise hiç şüphesiz okulların açıldığı ilk haftalar. Aileler yanlarında çocukları ile birlikte sahaflarda ders kitabı ararken aşırı yoğunluğa neden olabiliyorlar.

Kadıköy Akmar Pasajı Kitap Fiyatları

İçinde hem eski hem de yeni kitaplar satan pek çok kitapçı bulunan Kadıköy Akmar Pasajı kitap fiyatları açısından müşterilerine farklı seçenekler sunuyor. Üstelik sadece Türkçe kitaplarda da değil… Akmar Pasajı İngilizce kitaplar da bulabileceğiniz bir yer. Sadece eski kitaplar değil baskısı tükenmiş ve son derece zor bulunan nadide kitapları da Akmar Pasajı’ndan edinebilirsiniz. Birinci el veya ikinci el olmak üzere pek çok ilköğretim ve lise ders kitabını da Akmar Pasajı’ndan bulmak mümkün.

İşte bu her türde farklı kitabı bulabileceğiniz pek çok farklı kitapçı seçeneği pasajın içinde yer almakta. Bunlardan biri Nadir Kitabevi. Pasajın giriş katında yer alan bu dükkânda edebiyat, hukuk, Osmanlıca, sanat, sağlık, toplum ve siyaset gibi birçok alanda kitap bulmak mümkün. Nadir Kitapevi’nin en büyük özelliği ise adından da anlaşılacağı üzere baskısı tükenmiş kitapları veya belli kitapların nadide basımlarını da burada bulabilecek olmanız.
Yine giriş katta bulunan Antik-Ruha Kitabevi pasajda 62/27 B numarada yer alıyor. Burada da antika ve ikinci el kitaplar açısından son derece fazla seçenek mevcut. Akmar Pasajı’nın alt katında yer alan Işık Kitabevi’nde bulunan kitapların yüzde 80’i roman, geri kalanı ise üniversite ders kitapları, hikâyeler ve İngilizce ders kitapları.
Sosyal Kitap&Sahaf isimli kitapçıda ise ders kitaplarına ek olarak kültür kitapları, romanlar, ansiklopediler ve yabancı dil kitaplar bulunuyor. Sevgi Kitabevi ise ağırlıklı olarak ÖSS, KPPSS, KPDS, tüm üniversite kitaplarını satıyor. Bunlara ek olarak roman satışı da yapıyor.

Akmar Pasajı Müzik Dükkânları

Akmar Pasajı içinde yer alan Atlantis Music Shop, Türkiye’ye gelmeyen ya da gelse bile kolay kolay bulunmayan her türden müziği bulabileceğiniz bir yer. Dükkânda, 64 kaydı The Beatles’tan günümüze çok geniş bir arşiv var. Pasaja girmişken plak, kaset ve CD de bakınayım derseniz uğrayabileceğiniz ikinci adres Zihni Müzik. Yine Akmar Pasajı’nda yer alan Hammer Müzik hem kendi marşandiz ürünlerini hem de geniş bir alternatif müzik arşivini bulundurmakta. Hammer Müzik aynı zamanda müzik yapımcılığı ve küçük çaplı konser organizasyonlarıyla da ilgileniyor.

Akmar Pasajı Çalışma Saatleri

Akmar Pasajı, haftanın her günü sabah 09.00 ile akşam 21.00 saatleri arasında hizmet vermekte. Eğer okumak kadar gezip kitap seçmeye meraklı biri iseniz saat 12.00 gibi alışverişinize başlamanızı tavsiye ederiz çünkü burada zamanın ne kadar hızlı geçtiğinin farkına varamayabilirsiniz.

Akmar Pasajı Nerede?

Akmar Pasajı, Kadıköy rıhtımdan yürüme mesafesinde yer alıyor.
Adres: Caferağa Mahallesi, Mühürdar Caddesi, No.70 Kadıköy

Akmar Pasajı Nasıl Gidilir?

Tramvay: Kadıköy – Moda nostaljik tramvayı ile buraya gelmek mümkün. İneceğiniz durak ise İskele Cami Durağı.
Metro: M4 Kadıköy – Kartal metrosu ile Kadıköy’de indikten sonra yaklaşık 300 metre yürüyüp pasaja ulaşabilirsiniz.
Otobüs: Akmar Pasajı’na en yakın otobüs durağının adı: İskele Otobüs Durağı. Her iki yakadan da Kadıköy istikametine giden bütün otobüslerle pasaja erişiminiz mümkün.
Vapur: Akmar Pasajı, Beşiktaş, Eminönü ve Karaköy’den Kadıköy istikametinde kalkan tüm vapur ve motorlarla rıhtıma ulaştıktan sonra yürüme mesafesinde.
Metrobüs: Söğütlüçeşme durağından indikten sonra Minibüs veya otobüse binerek buraya ulaşabilirsiniz. Yürümek isterseniz 1,5 kilometrelik bir yol söz konusu.
Özel Araç: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü geçtikten sonra O-1 otoyolunu kullanarak buraya ulaşabilirsiniz.