Saas-Fee Gezilecek Yerler

Yaklaşık 3 gün içinde keşfedip gezebileceğiniz Saas-Fee’de görülmesi gereken en önemliyerleri sizin için derledik. Doğası, tarihî binaları ve dağları ile bu ünlü şehirde oldukça keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Saas-Fee Gezilecek Yerler

Saas-Fee, her yıl birçok ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. Sahip olduğu eşsiz güzellikleri, doğal yerleri, caddeleri ile görenleri etkilemektedir. Saas-Fee’ye gittiğiniz zaman özellikle görmeniz gereken yerler arasında Ice Pavilion, Dom,Glacier Fun, Freestyle Park, Ice Grotto & Revolving Restaurant bulunmaktadır.

Yukarıda adını andığımız bu yerlerle ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Ice Pavilion

activity-schluchten_grotten_saas_fee_eispavillon_5.jpg

Mittelallain’de yer alan Ice Pavilion, dünyanın en büyük ve en eski buz mağarası olarak bilinmektedir. 3.500 metre yükseklikte bulunan bu yer, birçok mitoloji konusuna da dâhil edilmiştir. Oldukça tarihî bir geçmişe sahip mağara 70 metre yüksekliğe sahiptir. Mağaranın içerisinde buz heykelleri görebileceğiniz gibi konser ve sanat etkinliklerine de katılabilirsiniz. Ice Pavilion, içerisinde sıcak ve soğuk içeceklerin ikram edildiği bir alandır. Etkileyici ve ihtişamlı yapısı ile Ice Pavilion mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır. Sezonluk olarak açık bulunan bu mağara, nisan ve temmuz ayları arasında kapalıdır. Giriş ücreti ise yetişkinler için 4,50 CHF, çocuklar için ise 2,50 CHF olarak belirlenmiştir.

Dom

Dom_Saas_Fee.jpg

Alp Dağları’nın batısında yer alan Dom, Pennine Alplerine yakın konumlanmaktadır. 4.545 metre yüksekliğe sahip olan Dom, Mischabel Dağı’nın zirvesi olarak bilinmektedir. Dom’un diğer bir önemli özelliği ise Alp Dağları’nın en yüksek üçüncü, İsviçre’nin ise en yüksek ikinci tepesi olmasıdır. İsviçre’nin birinci tepe zirvesi ise Monte Rosa’dır. Dom’un Almanca karşılığı Dome olarak bilinmektedir. Dome ise dilimize katedral olarak çevrilmektedir.

Dom’a ulaşmak için kullanabileceğiniz tek araç teleferiktir. Dağlar arasında seyahat ederken manzaranın verdiği ihtişamlı yapı ile büyüleneceksinizdir. Canon Berchtold, Dom’un zirvesine tırmanan ilk kişi olarak bilinmektedir. Dağa ilk tırmanış ise 1858 yılında gerçekleştirilmiştir. Fakat bu ilk tırmanış başarı ile gerçekleştirilememiştir. Macera tutkunlarının mutlaka bu eşsiz manzarayı keşfetmesi gerekir.

Glacier Fun

Glacier_au_dessus_de_Saas-Fee.jpg

2015 yılında ziyaretçilere kapılarını açan Glacier Fun,Mittelallein bölgesinde konumlanmaktadır. Deniz seviyesinden 3.500 metre yüksekliğe konumlanan park, İsviçre’nin en yüksek zirvelerinden birisidir. Her yıl binlerce maceraperest bu zirveye çıkabilmek için gelmektedir. Bölgede yapabileceğiniz en önemli etkinlikler arasında kayak ve snow tubing aktiviteleri yer almaktadır. Bunun yanında özellikle kalabalık dönemlerde Galcier Fun’da Crosses Game oyunu da oynanmaktadır. İpin üzerinde karşıdan karşıya geçmeye çalışılan bu oyun oldukça eğlenceli sahnelere konu olmaktadır.

Bölge Avrupa’nın en çok turist alan kayak yerlerinden birisidir. Panaromik Alp Dağları’nın manzarası ile eşsiz bir deneyim yaşayabilir ve oldukça keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Bölgenin en kalabalık olduğu zaman dilimleri ise aralık, ocak ve şubat aylarıdır. Bu dönemde birçok kayak sever tarafından Saas-Fee’ye ziyaretler gerçekleştirilmektedir.

Freestyle Park

Serbest stil kayakçılar için özel olarak düzenlenmiş olan Freestyle Park, 16 - 25 metre arasında sizlere kayış imkânı sunmaktadır. Kayağa yeni başlayanlar için oldukça ideal bir mekân olan Freestyle Park, rahatlıkla pratik yapabileceğiniz alanlardan birisidir. Zorluk düzeyine göre farklılaşan Freestyle Park parkurları her kayakçının seviyesine göre alan yaratmaktadır. Kayak konusunda oldukça titiz ve profesyonel hizmet veren Saas-Fee, sizler için birçok eğlence imkânı da sunmaktadır.

Freestyle Park’ının kapalı olduğu bazı özel günler bulunmaktadır. Bunlar arasında 9 - 13 Ocak, 16 - 20 Ocak ve 23 - 27 Ocak’tır. Bu tarihler her yıl değişkenlik gösterdiğinden dolayı tatilinizi planlamadan önce +41 (0)27 958 15 80 numara ile iletişime geçerek hangi tarihlerde kapalı olduğunu teyit edebilirsiniz.

Saaser Müzesi

1732 yılında kurulan Saaser Müzesi önceleri bir restoran olarak kullanılan bir alan iken 1855 yılından sonra müze olarak kullanılmaya başlanmıştır. 1983 yılında ise resmen ziyaretçilere kapılarını aralamıştır. Saaser Müzesi toplamda dört bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler arasında Saas-Fee’nin tarihini anlatan görsel ve materyaller, şehre ait geleneksel ürünler, Saas Vadisi’ndeki ilk yerleşimcilere ait eşyalar ve bir dönem Saas-Fee’de yaşamış olan Alman yazarı Carl Zuckmayer’e ait kişisel eşyalar bulunmaktadır.

Müzeyi ziyaret etmek isteyenler, salı ve perşembe günü saat 14.30 - 16.30 arasında mekânı, ziyaret edebilir. Kış dönemi için geçerli olan bu saat ve günler, yaz dönemlerinde ise değişkenlik göstermektedir. Yaz döneminde Saaser Müzesi’ni ziyaret etmek isteyenler, her gün 10.00 - 11.30 ve 13.00 - 17.30 saatleri arasında Müze’yi ziyaret edebilirler. Yaz dönemlerinde pazartesi günleri Müze kapalı olduğu için ziyaretinizi bugüne dek getirmemenizi tavsiye ederiz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı

Yorumlar

TUĞÇE YILMAZ
20 Haz 2024, Perşembe - 02:07