Zürih’te Gece Hayatı

Zürih’te gece hayatı doyasıya yaşanmaktadır. Büyük bir şehir olduğu için çok sayıda bar ve gece kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. 500'den fazla kulüp, bar ve konser mekânları ile özel akşam ve gece etkinliklerine olanak tanıyarak turist ve yerlilerini ağırlamaktadır. Zürih, Avrupa'da en fazla kulüp sayısına sahip olan şehir olup bu sayede de gençlerin ilgisini çekmektedir. Şehirde birçok yer ilgi görmektedir fakat en iyi bar ve kafeler Limmat Nehri civarlarında ve Niederdorf bölgesinde yer almaktadır. Langstrasse de bir diğer popüler bölgedir ve her yaştan eğlence meraklısına zevklerine uygun birçok seçenek sunmaktadır. Genelde eğlence mekânları Eski Şehir bölgesinde konumlanmıştır. Caz müzikten tekno müziğine kadar çok sayıda eğlence mekânına sahiptir. Şehirde canlı müzik de fazlaca ilgi görmektedir. Müzik bakımından geniş bir yelpazeye sahip olması ve hepsinin kendi kategorisinde en iyileri olmaları Zürih’i İsviçre’nin parti ve konser başkenti yapmaktadır. Sunulan efsanevi kulüp sayısı göz önüne alındığında, bu haklı bir başarıdır. Işıl ışıl bir gece hayatına sahiptir ve bu Zürih’in en ilgi çeken özelliklerinden biridir. Şehirde üniversitelerden kaynaklı yoğun bir genç nüfusunun bulunması gece hayatının bu derece dinamik olmasını sağlamaktadır.

Hafta sonu, İsviçre'nin neredeyse yarısından fazlası güzel vakit geçirmek için Zürih’e geliyor. Sakin bir şekilde eğlenmeyi tercih ederseniz, Eski Şehir’de ve Paradeplatz çevresinde şarap ve kokteyl barlarına gitmek uygun bir seçenek olabilir.

Konuklar, geç saatlere kadar kentin popüler kulüplerinden birinde vakit geçirebilirler. Dans etmeyi sevenler için dans kulübü tarzında da seçenekler sunulmaktadır.

Popüler mekânların başında Widder Bar, Federal, Blue Note, Oliver Twist, Nelson, Wings, El Lokal, Hard Ones, Moods, Rheinfelder Bierhalle, X-Tra, Acapulc, Xenix, Rimini, Widder Bar, Mascotte, Oepfelchammer, Total Bar, Kaufleuten, Zukunft gelmektedir. Zürih’in çoğu mekânında sigara içmek yasaktır fakat sigara içmek için alternatif odalar yapılmıştır. Bunlara fumoirs adı verilmektedir.

Birçok mekânda kredi kartı kullanılmaktadır, ancak barlara ya da kulüplere gidiyorsanız yanınızda bir miktar nakit para bulundurmanızı öneririz. Zürih kart ile birçok mekâna indirimli olarak girebilirsiniz ya da içkilerinizi daha uygun fiyata alabilirsiniz. Pek çok take-away restoran ve dükkânlar da sabahın erken saatlerine kadar açıktır. Gecenin geç saatlerinde de acıkırsanız mutlaka karnınızı doyurabileceğiniz restoran, kafe tarzında mekânlar bulabilirsiniz. Bu mekânlar özellikle bar ve gece kulüpleri yakınlarında konumlanmıştır. Bar ve kulüplerin yerleri ulaşım açısından da çok iyidir. Toplu taşımalara yakındır ve çevrelerinde taksiler mevcuttur. Zürih’te gece otobüslerinin bulunması da eğlenmeyi sevenler için güzel bir fırsattır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı