Google+

Arama formu

Bologna Şehir İçi Ulaşım

Bologna Şehir İçi Ulaşım

Bologna şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Room Sweet Room, Posada Serena, La Finestra güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri La Noce Apartment, Carbonara Apartment, Casa Il Gelsomino. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Castiglione Apartment, San Mamolo Retreats, Galè Apartment gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz IL CASTELLO HOSTEL BOUTIQUE, Campus and Opera BB, We_Bologna tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bologna aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

 

Bologna’da şehir içi ulaşım otobüsler ile sağlanmaktadır. Bologna büyük bir şehir olmadığından şehirde metro hattı kurulmamıştır. Gitmek istediğiniz noktaya ulaşmak için taksiye binmenize de çok gerek kalmayacaktır. Çünkü Bologna’da bisiklete binmek ulaşım için en iyi seçenektir.

Otobüs Haritası
 
Tur Otobüsleri
Bologna’da ana tren garından 32 ya da 33 numaralı tur otobüslerine binerek şehir turu yapabilirsiniz. Böylece şehrin ulaşamadığınız noktalarını da bu yolla görmüş olursunuz. Mavi T işaretli büfelerden otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.
Bilet ücreti: 1.30 Euro
 
Taksi
Şehirde taksi ile ulaşım ücretleri oldukça yüksektir bu nedenle şehri keşfetmek için otobüs yada bisiklet tercih etmenizi öneririz. Taksi hizmeti hakkkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.
 
Bologna Havaalanı ve Şehir Merkezine Ulaşım
Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı, Bologna'nın uluslararası havalimanıdır. Küçük bir alana konumlanmış havalimanı, şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta olduğundan ulaşım kolay sağlanmaktadır. Havaalanından şehir merkezine ulaşımı shuttle otobüsler veya taksi hizmetiyle sağlayabilirsiniz.


Shuttle otobüsler ile,
Shuttle otobüsler, havaalanının hemen çıkışında yer almaktadır. Merkez tren istasyonuna kadar giden shuttle otobüslerin bilet ücreti 6 Eurodur. Biletinizi otobüsün içinde alabilirsiniz.

Şehirlerarası Ulaşım
Bologna’da şehirlerarası ulaşım trenlerle sağlanmaktadır. Demiryolu ulaşımında oldukça gelişmiş bir ülke olan İtalya'nın hemen her kentine trenle ulaşmanız mümkündür. Bologna gezinizin ardından başka bir şehrin keşfine çıkmak isterseniz biletlerinizi gişelerden yada otomatik makinelerden alablirsiniz. Biletinizi açık bilet olarak kullanmak isterseniz, 2 aylık süre içerisinde kullanabilirsiniz.
Bilet ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Tren Haritası
 
Tren İstasyonu
 


Bologna Turları