Google+

Arama formu

Como Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Como Gölü şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Villa Aloysia güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Hintown Beija Flor Como Lake, Aerie Esmeralda, Como Holiday S.Agostino. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Home, Como Bellevue, Apartment in Como/Comer See 37198 gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz camping no-stress international, Cascina Respaù, Ostello Bello Lake Como tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Como Gölü aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Como’ya gitmenin en kolay ve en güzel yolu trenle gitmektir. Aslında tren dışında çok fazla alternatif de bulunmamaktadır. Milano’dan düzenli aralıklarla yola çıkan hızlı tren yaklaşık 1 buçuk saatlik bir yolculuğun ardından, Como Gölü’nün merkezi kasabası Como’ya ulaşmaktadır. Bu trenler 3 farklı Como durağında durmaktadır; Como San Giovanni, Como Nord Lago ve Como Nord Borghi, merkezi kasaba Como’ya en yakın durak, en son durak olan Como Nord Lago’dur.


Como Gölü Turları

Tren istasyonu merkezde bulunmaktadır ve Como Gölü’nün diğer kasabalarına uğrayan feribotlar hemen bu merkezden hareket etmektedir. Ayrıca Amsterdam, Köln, Düseldorf ve Basel’den kalkan gece yolculuğu yapan trenler Milano’ya giderken Como San Giovanni’den geçmektedir.