Google+

Arama formu

St. John Gezilecek Yerler

St. John Gezilecek Yerler
media.com

St. John Brunswick eyaletinin en önemli liman kentlerinden biri olarak birçok gezip görülecek yere sahiptir. St. John Nehri ağzında kayalık bir alana kurulmuş olan şehir özellikle doğal alanları ve tarihi mimarileriyle ünlüdür.

Signal Tepesi Ulusal Tarihi Sitesi

St. John şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Keirstead Manor, Mahogany Manor Bed & Breakfast, Fundy Heights B&B. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Quality Inn & Suites Amsterdam Quispamsis, Park Plaza Motel, BEST WESTERN PLUS Saint John Hotel & Suites gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Newman House Hostel, BunkHaus Hostel, Regent Motel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un St. John aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

St. John Gezilecek Yerler-1
travelandescape.ca

Kanada’nın ulusal tarihi siteleri arasında yer alan Signall Hill, tarihi limanın ağzında ki bir kayalığın üstünde bulunmakta ve Atlas Okyanusu’nun harika manzarasını sunmaktadır. İsmi radyonun mucidi olan Guglielmo Marconi’nin 1901 yılında ilk transatlantik kablosuz sinyali gönderdiği yer olmasından gelmektedir. Tepenin üzerinde ise tarihi surlar ve Kraliçe’nin Pil Kışlası yer almaktadır.

 
Quidi Vidi

St. John Gezilecek Yerler-2
westjetmagazine.com

Quidi Vidi, Signal Hill’in kuzeyinde, Aziz John’un bir parçasını oluşturan küçük bir balıkçı topluluğudur. Günümüzde restore edilmiş olan Quidi Vidi, St. John’u Fransız işgaline karşı savunulduğu yerlerden biri olmuş ve ağır hasar almıştır. İngilizler 1780 yılından sonra kontrolü ele geçirdikten sonra ise restorasyon çalışmalarına başlanmıştır. Bir dar kanal ile Quidi Vidi Gölü’ne bağlanmaktadır. Quidi Vidi gölü Kuzey Amerika’nın en eski spor alanlarından biridir. Hher yıl bu gölde St. John Regetta tutma etkinliği yapılmaktadır.
 
Cape Spear Feneri Ulusal Tarihi Sitesi

St. John Gezilecek Yerler-3
thestar.com

St. John’un kuzeyinde yer alan Cape Spear Feneri, dik uçurumların üzerine kurulmuştur ve Kuzey Amerika’nın en doğu noktası olarak kabul edilmektedir. Yerel halk ve ziyaretçiler buraya genellikle gün doğumunu izlemek için gelmektedir. Günün diğer saatlerinde ise buz dağları ve balinalar izlenebilmektedir. Cape Spear Feneri Ulusal Tarih Sitesi hem doğası hem de tarihi savaşlara ev sahipliği yaptığı için St. John’un en turistik yerleri arasında görülmeye değer bir yerdir.

  • Adres: siyah nokta Rd, siyah nokta, NL
  • Resmi sitesi için tıklayınız.

Johnson GEO Centre

St. John Gezilecek Yerler-4
tintofink.com

Aziz John Johnson GEO Merkezi çevresinde ki arazileri birleştiren ve güzel bir manzara oluşturan benzersiz bir yerdir. Konum olarak Signal Hill altında yer alır ve asıl özelliği 550 milyon yıllık kayaların üzerine kurulmuş olmasıdır. Dünyanın jeolojik makyajı, kültürel geçmişi ve Newfoundland’ın tarihi üzerine birçok sergiye ev sahipliği yapmaktadır.

Baptist St. John Bazilikası

St. John Gezilecek Yerler-5
panoramio.com

Narrows üzerinde ki askeri yolda ince görünümü ile Newfoundland mimarisinin en önemli yapılarından biri olan Baptist St. John Bazilikası, St. John’un en turistik mimarilerinden biridir. Latin haç şeklinde inşa edilmiş 46 metre yüksekliği olan ince ikiz kuleler tarafından oldukça süs bir görüntüsü vardır. İçinde ki bazilikada ince heykeller ve süslü altın yaprak tavan ilgi çekicidir. Öönünde ki Fatima Our Lady heykeli ise alabora olan bir gemiden kurtulan şanslı Portekizli denizcilerin hediyesi olarak yapılmıştır. Bazilika günümüzde ulusal tarihi site alanı sayılmaktadır.

Baptist St. John Anglikan Katedrali

St. John Gezilecek Yerler-6
wordpress.com

St. John’da gezip görülmesi gereken yerlerden bir diğeri de Baptist St. John Anglikan Katedrali’dir. Bir ulusal tarihi sit alanı olan ve eskiden Anglikan kilisesi olarak kullanılan bu katedtal, mimar George Gilbert Scott tarafından 1847 yılında tasarlanmıştır. Günümüzde bu tarihi katedral Kuzey Amerika’nın en saf neo gotik mimarilerinden biri olarak sayılmaktadır. 19. Yüzyılda iki büyük yangın atlatmış ve ağır hasar almış olmasına rağmen restorasyonlarla günümüz görüntüsüne kavuşmuştur. İçinde ise ortaçağdan kalmış mobilyalar ve bir çay evi bulunmaktadır.

  • Adres: 16 Church Hill, St. John adlı
  • Resmi sitesi için tıklayınız.