Kanada’nın en büyük şehirlerinden Vancouver, ülkenin güneybatısında bulunur. Dünyanın en huzurlu şehirlerinden biri olan Vancouver hem doğal güzellikleri hem de ilgi çekici tarihi ve müzeleri ile dikkat çeker. Vancouver’daki seyahatinizde görmeniz gereken o kadar çok nokta vardır ki bu şehri birkaç güne sığdıramazsınız.

Vancouver otelleri

Vancouver gibi güzel ve ilgi çekici bir şehirde kalacağınız otel de çok önemlidir. Vancouver’da çok sayıda konaklama seçeneği vardır ve Vancouver otelleri kaliteli hizmet vermeye odaklanmışlardır. Bu yüzden seçim yapmanız biraz zor olabilir. Ancak yine de bu şehirde her bütçeye ve her kritere uygun otel bulabileceğinizi unutmayın. Vancouver’daki seyahatinizde doğru konaklama tesisini seçerek tatilinizden alacağınız keyfi artırabilirsiniz.

Kanada’nın en önemli şehirlerinden biri olan Vancouver, her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yaptığı için şehirde hizmet sektörü oldukça gelişmiştir. Vancouver’da 400’den fazla konaklama tesisi bulunur. Bu konaklama tesislerinden 100 tanesini 4 ve 5 yıldızlı lüks oteller oluşturur. Lüks otellerin dışında yine çok iyi hizmet veren butik oteller de bulunan Vancouver’da birçok hostel, daire ya da konukevi bulmanız da mümkündür. Vancouver’da konaklayabileceğiniz en düşük ücretli otel yaklaşık 150 TL iken tercih edebileceğiniz en yüksek ücretli otel 3000 TL’ye kadar çıkabilir.

Vancouver otelleri genel fiyat trendi

Vancouver’daki otellerin fiyat yelpazesi çok geniştir çünkü şehirde her ihtiyaca ve kritere yanıt veren oteller bulmanız mümkündür. Çok büyük bir şehir olan Vancouver’da bölgelere göre de otellerin fiyatları değişim gösterir. Vancouver otelleri lüks hizmetleri ile ünlü olduğu için otel fiyatları biraz yüksek olabilir. Örneğin Vancouver’da lüks bir otelde konaklamak bir gece için 1500 TL ile 3000 TL arasındadır. Ancak daha uygun oteller bulmanızın da mümkün olduğu Vancouver’da ucuz olarak değerlendirebileceğimiz otellerde konaklamanın geceliği 250 TL – 800 TL arasında değişir.

Vancouver otel fiyatları

Uygun fiyatlı ve pahalı otellerin arasındaki farklar

Pahalı otellerde bulunan ancak uygun fiyatlı otellerde bulunmayan en önemli özellikler yüzme havuzu, fitness merkezi, spa ve sağlık merkezi gibi tesislerdir. Butik otellerin ve 5 yıldızlı otellerin hemen hepsinde bulunan bu tesisler, seyahatinizi daha keyifli hale getiren önemli özelliklerdir. Aynı zamanda pahalı ve lüks otellerde daha fazla eğlence seçeneği, gösteriler ve etkinlikler bulmanız da mümkündür. Pahalı otellerde daha lüks restoranlar ve barlar bulunur ancak uygun fiyatlı otellerde de kafe ya da restoranlar bulmanız mümkündür.

Uygun fiyatlı oteller ile pahalı oteller arasındaki bir diğer fark ise odaların boyutları ve tasarımlarıdır. Genellikle uygun fiyatlı otellerin odaları biraz daha küçüktür ve odada yalnızca temel eşyalar bulunur. Ancak pahalı oteller daha geniş odalarda hizmet verir ve bu odalar birçok ince ayrıntının olduğu şık tasarımlara sahiptir. Lüks otellerden farklı olarak hostellerde ve konukevlerinde genellikle ortak mutfak ve çamaşırhane de bulunur. Diğer otellerden farklı olarak hostellerde tuvaletler ve duşlar ortak olabilir.

Fiyatlara genel olarak dahil olan hizmetler

Fiyatı ne olursa olsun kaldığınız Vancouver otelinde fiyata dahil olan bazı hizmetler vardır. Vancouver’da neredeyse tüm otellerde ücretsiz wi-fi, havalandırma, klima gibi hizmetleri bulmanız mümkündür. Aynı zamanda Vancouver’da hosteller de dahil çoğu tesiste kahvaltı dahildir. Havaalanı ve transfer servisleri ya da otopark gibi hizmetlerin fiyatları ise otele göre değişim gösterir. Bazı oteller bu hizmetler için sizden belli bir ekstra ücret talep edebilir.

Aynı zamanda Vancouver’daki neredeyse tüm otellerde aile odaları bulabilirsiniz ve genellikle tüm odalar sigara içilmeyen odalardır. Eğer kalabalık seyahat ediyorsanız ve aile odalarını tercih etmek isterseniz genellikle ekstra ücret ödemeden tercihinizi yapabilirsiniz. Eğer evcil hayvanınız ile seyahat ediyorsanız da otelinizi dikkatli seçmelisiniz. Vancouver’da çok sayıda evcil hayvan dostu otel bulunur. Ancak otellerin bu hizmetten ekstra ücret alıp almaması tamamen otele bağlıdır.

Vancouver Otel Fiyatları 2

Vancouver otel fiyatına karar verirken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Vancouver otelinizi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey tabi ki seyahatinizi planladığınız tarihlerdir. Her sezona göre farklı fiyatlandırması olan Vancouver otellerinde eğer doğru tercihler yaparsanız çok uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. Örneğin Vancouver’ın havasının en iyi olduğu Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim aylarında otel fiyatları biraz daha yüksek olabilir. Aynı zamanda erken rezervasyon kampanyalarını takip ederseniz en yoğun dönemlerde bile çok uygun fiyata oteller bulabilirsiniz.

Seçeceğiniz otele karar verirken ihtiyaçlarınız ve kriterleriniz de sizi yönlendirecektir. Seyahatiniz boyunca olmazsa olmaz dediğiniz belli özellikler varsa o doğrultuda oteller seçmeniz sizin için yararlı olacaktır. Aynı zamanda yalnız mı yoksa birileriyle mi seyahat edeceğiniz ve otelde konaklayacak kişi sayısı da çok önemlidir. Örneğin kalabalık bir aile ile seyahat ederken Vancouver’da lüks bir otelde aile odasında kalmak daha uygun olacakken, iki arkadaşın bir hostelde konaklaması daha ucuza gelecektir.

Toplu taşıma kullanmak isteyip istemediğiniz de otel seçiminiz esnasında çok önemli olacaktır çünkü şehir merkezine yakın oteller genellikle daha pahalı olur. Eğer yürümeyi seviyorsanız ya da toplu taşıma kullanmak sizin için bir problem değilse merkeze biraz daha uzakta, Vancouver’ın banliyölerinde bulunan konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz. Vancouver’ın güneyinde bulunan Granville bölgesi ve doğusunda bulunan Hastings Parkı civarında da konaklayabileceğiniz uygun fiyatlı oteller bulunur. Eğer araç kiralamayı düşünüyorsanız, Vancouver’ın eşsiz doğasını keşfetmek için merkezin biraz dışında konaklamayı düşünebilirsiniz.

Gezilecek çok yer bulunan ve yapılacak etkinliklerin sınırsız olduğu bir şehir olan Vancouver’da bütçenizi dikkatli bir şekilde planlamalısınız. Eğer ucuz bir Vancouver oteli seçerseniz, bütçeniz önemli ölçüde rahatlayacaktır. Uygun Vancouver otellerinde kalarak alışverişe ve gezmeye daha fazla bütçe ayırabileceğiniz için Vancouver seyahatinizin tadını daha fazla çıkarabilirsiniz.

Uygun Vancouver otelini seçmek için ne kadar süre önce araştırılmaya başlanmalı?

Seyahat planınızı yaparken araştırmanıza biraz erken başlamanız çok önemlidir. Çünkü bu sayede daha uygun fiyatlara oteller bulabilirsiniz. Aynı zamanda özellikle yoğun dönemlerde çok kısa sürede dolan otelleri de kaçırmamış olursunuz. Vancouver seyahatinizde kalacağınız oteli karar verirken araştırmaya en az 5-6 hafta önceden başlarsanız ihtiyaçlarınıza uygun bir otel bulmanız mümkündür.

Eğer Vancouver’ın en yoğun olacağı dönemde yani yaz aylarında bu şehri ziyaret etmek isterseniz, 2-3 ay önceden otelleri araştırmaya başlamanız ve mümkünse rezervasyon yapmanız sizin için çok iyi olacaktır. Bu sayede hem Vancouver’daki tüm konaklama tesislerini ayrıntılı bir biçimde inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza göre konaklama tesislerini karşılaştırabilirsiniz.

Ucuz Vancouver Otelleri

Uygun otel seçerken neye dikkat edilmeli?

Uygun fiyatlı otellerden birinde konaklamaya karar verdiyseniz gözden geçirmeniz gereken en önemli özellik otellerin konumudur. Merkezin dışında bulunan oteller genellikle daha uygundur. Ancak şehir merkezinin dışında bir otel seçerseniz turistik noktalara nasıl gideceğinizi de hesaplamalı ve toplu taşıma ücretlerini planınıza dahil etmelisiniz.  

Eğer uygun fiyatlı bir otel seçtiyseniz dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise hangi hizmetlerin fiyata dahil olduğudur. Wi-fi, oda temizliği ya da klima gibi hizmetlerden ekstra ücret almaları seyahat planınızı etkileyebilir.

Uygun fiyata konaklama denince akla ilk gelen tesisler olan hosteller, Vancouver’da da bir kurtarıcı ve bütçe dostu bir tercihtir. Gençlerin sıklıkla tercih ettiği hostellerde genellikle ortak banyo ve tuvalet kullanılması ya da odaların diğer konuklar ile paylaşılması bir soru işareti yaratabilir. Ancak bu durumdan hoşlanmazsanız, fiyat farkı ile hostellerin özel oda ve özel banyo gibi farklı hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Erken rezervasyonun önemi

Seyahat tarihleriniz belliyse ve seyahatinizi çok daha uygun fiyatlara yapmak istiyorsanız erken rezervasyon yapmanın avantajlarından kesinlikle yararlanmalısınız. Yazın yapmak istediğiniz seyahatin otel rezervasyonlarınızı kış aylarından bile yapabilirsiniz. Fiyat açısından belirgin bir fark yaratan erken rezervasyon sayesinde bütçenizden büyük ölçüde tasarruf edebilir ve seyahatinizdeki diğer harcamalara daha fazla bütçe ayırabilirsiniz. Vancouver’ın en çok tercih edildiği dönemlerde otellerin gecelik fiyatları arasında 1 haftada bile çok fazla değişim yaşanabileceğini de unutmayın.

Türkiye’deki tüm pasaportlara vize uygulaması bulunan Kanada’ya seyahate giderken vize başvuru sürecinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Vize başvurunuzda kalacağınız otel bilgileri de istendiği için, ne kadar erken rezervasyon yaparsanız vizeye o kadar erken başvurabilirsiniz.

Erken rezervasyonun başka bir avantajı ise tatil planınızın uzun zaman önceden belirlenmiş olmasıdır. Böylece seyahatinizin detayları ile daha iyi ilgilenebilirsiniz. Erken rezervasyon sayesinde uçak biletinizden tatmak istediğiniz yemeklere, gezmek istediğiniz müzelerden giyeceğiniz kıyafete kadar her ayrıntıyı planlamak için daha fazla zamanınız olur.

Oldukça gelişmiş ve lüks bir şehir olan Vancouver’da seyahatinizden daha fazla keyif almak ve kendinizi şımartmak için en iyi otelleri tercih edebilirsiniz. Vancouver’da bulunan onlarca 5 yıldızlı otel arasından sizin kriterlerinize en uygun olanları seçebilir, güzel manzaralara ve konumlara sahip Vancouver otellerinde harika bir seyahat geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Vancouver’da çok sayıda 4 yıldızlı otel de bulunur. Vancouver’da konaklayabileceğiniz en iyi oteller arasında belli bir otel zincirine bağlı olmayan butik oteller de vardır. Butik oteller de lüks oteller ile yarışabilecek derecedeki lüks hizmetleri ve göz alıcı tasarımları ile sıkça tercih edilir.

İyi bir otele gitmenin artıları

Vancouver’daki seyahatinizde doyasıya gezeceğiniz ve dolayısıyla yorulacağınız için çok iyi dinlenebileceğiniz bir otelde kalmak çok önemlidir. Vancouver’daki lüks oteller sizin konforunuzu sağlamak için her hizmeti sunar. Aynı zamanda Vancouver’daki en iyi otellerin sunduğu lüks hizmetlerden yararlanarak tatilinizi daha eğlenceli ve aktif bir hale getirebilirsiniz.

Çoğu iyi otelde bulunan müzik ve eğlence etkinliklerinde de güzel zaman geçirebilirsiniz. Aileniz ve çocuklarınızla seyahat ediyorsanız birbirinden farklı otel etkinliklerini tercih edebilir, küçük yaştaki konukların da eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Vancouver’daki çoğu iyi otelin sunduğu havaalanı ve transfer servislerinden yararlanabilirsiniz. Böylece hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

Vancouver’daki seyahatinizde iyi bir otelde kalmayı tercih ederseniz hijyen konusunda da hiçbir sıkıntı çekmemiş olursunuz. Oda servisi ve temizlik hizmetleri konusunda çok profesyonel olan lüks oteller, kaliteli ve deneyimli personelleri ile de size iyi bir seyahat sunmayı amaçlar.

En İyi Vancouver otelleri

Vancouver’daki en iyi otellerin özellikleri

Vancouver’daki en iyi otellerin sıkça tercih edilmesindeki en önemli sebepler konuklara sunulan konfor ve lüks hizmetlerdir. Genellikle iyi konumlara sahip olan lüks Vancouver otelleri, şehrin en güzel manzaralarını gören odalara sahiptir. Aynı zamanda size çok geniş ve ferah odalar sunan iyi Vancouver otellerinde ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Odalarının tasarımları da aynı ölçüde şık ve havalı olan iyi otellerde estetik açıdan da tatmin olabilirsiniz.

Vancouver’daki oteller arasından en iyi olabilmeyi hakeden oteller misafirlerine yalnızca konaklama konusunda değil her konuda hizmet verir. Çoğu iyi otelde şehri keşfetmeniz için size yardımcı olacak tur masaları bulunduğu gibi, iyi otellerde oldukça lüks restoranlar ve barlar da bulabilirsiniz. Aynı zamanda Vancouver’ın en iyi otelleri size vakit geçirebileceğiniz birçok tesis sunar. Spor salonlarından spa merkezlerine, yüzme havuzlarından hamamlara kadar pek çok tesisin bulunduğu en iyi Vancouver otellerinde asla sıkılmayacak olmanız garantidir.

Vancouver’da iyi bir otel seçerken nelere dikkat edilmeli?

Vancouver’daki en iyi oteller arasından birini seçerken otellerin yıldız sayısını ve sunduğu imkanları incelemek ve otelleri karşılaştırmak çok önemlidir. Otellerin yıldız sayısı hizmetlerin çeşitliliği hakkında size birçok ipucu verir. Aynı zamanda otellerde hangi hizmetlerin fiyata dahil olduğu, kahvaltı veya akşam yemeğinin sağlanıp sağlanmadığı da seçiminizi etkileyecek özelliklerdir. Örneğin her şey dahil otellerde hiçbir ekstra ödemeden tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda Vancouver otellerinin fotoğraflarını inceleyebilir, farklı oda tiplerini de karşılaştırabilirsiniz.

Her zamanki gibi, kalmak istediğiniz oteli seçerken en önemli noktalardan biri otelin konumudur. Bu yüzden Vancouver’da iyi bir otel seçerken de konumunu dikkatli seçmelisiniz. Seyahatinizin tüm gidişatını etkileyecek bir seçim olan otelinizi turistik noktalara ve toplu taşımaya en uygun olacak şekilde seçmenizi öneririz. Doğal güzellikleri ile de dikkat çeken eşsiz bir şehir olan Vancouver’da görülecek pek çok doğal yaşam parkı da bulunur.

Otelinizin bu bölgelere yakın olması ya da kolayca ulaşabilir olması sizin için avantajlı olacaktır. Vancouver’daki seyahatinizde kişisel aracınızı kullanmayı ya da araba kiralamayı düşünüyorsanız, otellerin otopark imkanları da oldukça önemlidir. Çoğu otelin sağladığı bu imkânın ücretli olup olmadığına da dikkat etmelisiniz.

Vancouver gibi doğal ve tarihi güzellikleri ile meşhur bir şehirde, buranın havasına yaraşır kaliteli bir otelde konaklamak isterseniz önünüze birçok seçenek çıkacaktır. Konumu, hizmet kalitesi, temizliği, yemekler ve sunduğu diğer imkanlarıyla dört dörtlük hizmet anlayışına sahip Vancouver lüks otelleri elbette diğer tesislere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip. Fakat sunduğu imkanlar ve ultra konfor ve lüks sağladığı düşünüldüğünde bu fiyatlara değdiğini fark edeceksiniz.

Vancouver Lüks Otellerinde Sunulan Ayrıcalıklı Hizmetler

Diğer tesislere kıyasla daha özel ve lüks konaklama deneyimini tercih edenler Vancouver 5 yıldızlı otellerinde harika bir tatilin kapılarını aralayabilirler. Vancouver lüks otellerinin çoğunda birden fazla restoran bulunmaktadır. Bu sayede dilediğiniz mutfağa ait yemeklerin tadına bakabilir veya alışık olduğunuz lezzetler dışında bir şey yemek durumunda kalmayabilirsiniz. Birden fazla restorana sahip olan otellerde farklı saatlerde farklı aktiviteler sunulmaktadır. Örneğin birinde kahvaltı, brunch, öğle yemeği ve akşam yemeği alakart veya açık büfe olacak şekilde sunulurken diğerlerinde de kokteyller ve akşam yemekleri düzenlenmektedir. Dolayısıyla böyle lüks otellerde yeme içme konusunda sıkıntı çekmeden geniş alternatiflere ulaşmanız mümkün olacaktır.

Bunun yanı sıra eksiksiz sağlıklı yaşam tesisleri bulunarak misafirlerin düzenli sporlarını aksatmamalarına, spa ve masaj hizmetleriyle kendilerini şımartmalarına imkan tanımaktadır. Spa ve fitness salonlarının yanında güzellik hizmeti sunan tesisleri ve yüzme havuzlarıyla da misafirlerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır.

Vancouver lüks otellerinde misafirlere unutulmaz ve eğlenceli saatler sunmak adına canlı müzik etkinlikleri, gösteriler, temalı yemekler sunulmaktadır. Tüm bunlara ek olarak elbette çok rahat yatakları, özenle dizayn edilen odaları ve her an kolayca erişilebilen profesyonel personelleriyle harika bir bütün oluşturarak hizmet sunmaktadır.

Vancouver En Lüks Oteller

Vancouver Lüks Otel Fiyatları

Kanada’nın en büyük şehirlerinden biri olan Vancouver’da çok sayıda lüks otel bulmak mümkün oluyor. Sayı olarak fazla olunca konuma, büyüklüğe ve müşteri memnuniyetine göre farklı fiyatlardan söz etmek gerekiyor Şehir merkezinin en fazla 5 km uzağında yer alan yüze yakın 5 yıldızlı Vancouver otellerinin fiyatları 1000 TL’den başlayıp 2500 TL’ye kadar ulaşabiliyor. Bu oteller arasında dünyaca ünlü zincir otellerden bağımsız butik otellere kadar birçok seçenek bulunuyor.

Vancouver lüks otelleri arasında tercih edilebilecek tesislerden bir tanesi Jw Marriot zincirine ait Parq Vancouver Otel. Otelde tam tamına 8 adet restoran yer alıyor. Şehrin en güzel bölgelerine 400 – 500 m mesafede yer alan otelde ayrıca tam teşekküllü fitness merkezi, spa salonu, güzellik merkezi gibi harika tesisler bulunmaktadır. Dileyen misafirler otele ait otoparktan 47 CAD ek ücret karşılığında faydalanabilirler. Otelde su ve dağ manzaralı gibi harika olanaklara sahip odalar bulunmaktadır. Odalar Netflix gibi dijital yayın hizmeti bulunan televizyon, çay-kahve makinesi, buzdolabı, ütü ve daha birçok imkan ile donatılmıştır. Bu imkanların yanı sıra oldukça geniş ve ferah bir alanda, özenle dekore edilmiş, ultra konforlu yataklar ve oturma alanlarıyla misafirlerini evdeymişçesine hissettiren ayrıcalıklar da yer almaktadır. JW Marriott Parq Vancouver’da iki kişiden dört kişiye kadar konaklama imkanı sunan geniş odalar bulunmaktadır. Oda tipleri çift kişilik ve king, süit odalar şeklinde tasarlanmıştır. Çift kişilik king odaların fiyatları 1900 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir.

Lüks Vancouver otelleri arasında öne çıkan seçeneklerden bir tanesi de Pan Pacific zincirine ait Pan Pacific Vancouver Otel’dir. 5 yıldızlı ultra lüks bu otel misafirlerden tüm hizmetleriyle en iyi geri dönüşleri almıştır ve yaz kış çok fazla tercih edilmektedir. Otel konum itibariyle Canada Place gezi gemisinin bulunduğu terminal yanındaki rıhtımda konumlanmaktadır. Tesis bünyesinde Coal Harbour Bar, Oceans 999 ve Five Sales isimli restoranlar yer almaktadır. Amerikan ve Asya mutfağının hakim olduğu bu restoranlar ve barda kahvaltıdan akşam yemeğine kadar birbirinden lezzetli ürünler sunulmaktadır. Otelin odaları deniz veya şehir manzaralıdır ve oldukça göz alıcı bir dekorasyona sahiptir. Otelin en küçük standart odaları bile yaklaşık 40 metrekare büyüklüğe sahiptir ve içerisinde çalışma masası, oturma alanı, TV, klima, kahve makinesi, minibar, iPod yuvası gibi imkanlar yer almaktadır. Spa küveti, fitness salonu ve saunanın yanı sıra ısıtmalı açık havuz da otelin misafirlerine sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerden birkaçıdır. Pan Pacific Vancouver Otel şehrin merkezine ve gezilip görülecek en güzel yerlerin çoğuna en fazla 600 m mesafededir. Uzak yerlere gitmek için araç kiralama servisi bulunan otelde otoparktan faydalanmak isteyenlerin günlük 50 CAD ekstra ödeme yapması gerekmektedir. Çift kişilik, aile odaları, süit odalar veya dört kişilik odalar bu otelde yer alan oda tipleridir. Pan Pacific Vancouver Otel’de çift veya üç kişilik şehir manzaralı odalar 1500 TL ile1700 TL arasında, liman manzaralı olanları ise 1700 TL ile 1900 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Çift veya üç kişilik king odalar manzaraya göre değişen 1900 – 2500 TL arasında, süit odalar ise 2400 TL ile 4500 TL arasında fiyatlandırılmaktadır.

Hotel Le Soleil by Executive Hotels Vancouver 5 yıldızlı lüks otelleri arasında çok beğenilen ve tercih bir başka tesistir. Konum itibariyle Christ Church Katedrali’ne, Granville ve Waterfront metro istasyonlarına, Vancouver Sanat Galerisi’ne, Pacific Center Alışveriş Merkezi’ne ve daha birçok ünlü yere en fazla 400 m mesafede yer almaktadır. Otelde balayı için özel süitler de yer almaktadır. Bunlar dışında çift kişilik, üç kişilik ve dört kişilik executive odalar tüm imkanlarla donatılmış bir şekilde misafirlerini avlu, şehir veya şehir manzarasına karşı ağırlamaktadır. Executive odaların kişi sayısına göre değişen fiyatları 1000 TL ile 1300 TL arasında, bir yataklı kanepe ve çift kişilik yataklı odaları 1200 TL ile 1500 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Balayı süitlerinin gecelik fiyatı ise 3600 TL’dir. Otelin daha girişte göze çarpan nostaljik ve şık tasarımı her yerde kendini fark ettirmektedir. Odalar duvardan yere kadar camlı olup, harika bir manzara alanı yaratmaktadır. Otel bünyesinde lezzetli Hint yemekleri sunan bir adet restoran ve atıştırmalık ve içkilerin servis edildiği bir bar bulunmaktadır. Otelin konumu ve harika personelinin yanı sıra konforlu ve özenle döşenmiş odaları misafirlerin en sevdiği özelliklerden birkaçıdır.

Hangi şehre giderseniz gidin, şehir merkezinde konaklamak birçok avantaj sunacaktır. Şehir merkezi bölgeleri oranın en aktif, kalabalık, genellikle tarihi ve görülmesi gereken mekanlarının yoğunlaştığı alanlardır. Bu nedenle şehir merkezi otelleri genellikle şehrin diğer kısımlarındaki otellerden daha pahalı olabilmektedir.

Özellikle ulaşım olanakları açısından daha iyi imkanlara sahip olan Vancouver şehir merkezi otelleri arasında en hesaplı seçenekler olan hosteller, apart daireler ve pansiyonlardan şehrin en lüks 5 yıldızlı otellerine kadar geniş bir konaklama alternatifi yer almaktadır.

Şehir merkezinde konaklamayı tercih ederseniz alternatifleriniz arasında Belmont Vancouver Otel yer alabilir. Mükemmel konumu ve uygun sayılabilecek fiyatları sayesinde iyi bir fiyat performans dengesine sahip olan bu otelin özellikle oda konforu misafirlerin en çok beğendiği özellikler arasındadır. Alışılmışın üstünde genişliği ve mavi, ahşap ve beyaz tonlarla dekore edilmiş ferah tasarımıyla keyifli bir konaklama imkanı sunmaktadır. Vancouver Sanat Galerisi, Vancouver Limanı, Orpheum Tiyatrosu gibi daha birçok yere en fazla 500 m mesafededir. Sadece birkaç dakikalık yürüyüşle şehrin hareketli kısımlarına ulaşabilir, görülmesi gereken yerleri rahatça gezebilirsiniz. Daha uzak yerlere gitmek içinse 500 m içindeki metro istasyonlarını kullanabilirsiniz. Otelin odaları iki kişiden altı kişiye kadar hizmet vermektedir. Çift kişilik standart odaların fiyatları 700 TL ile 800 TL arasında, üç kişilik olanlar ise 800 TL ile 900 TL arasında ve dört kişilikler 900 TL ile 1200 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Queen ve king oda seçenekleri standart odalara göre manzara gibi ek olanaklara sahip oda seçenekleridir ve fiyatları 700 TL ile 950 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Üç kişiden altı kişiye kadar konaklama imkanı sunan odalarının fiyatları ise 800 TL’den başlayarak 1400 TL arasındadır.

Vancouver Merkez Otelleri

Vancouver şehir merkezi otelleri arasındaki 3 yıldızlı seçeneklerden biri olan GEC Granville Suites, şehrin meşhur caddelerinden Granville Eğlence Caddesi’nde yer almaktadır. Otel bünyesindeki The White Spot isimli restoran ve barda kahvaltı, akşam yemeği ve içki servisi yapılmaktadır. Tüm odalar eksiksiz bir şekilde döşenmiştir ve her birinde kahve makinesi, bazılarında da ekstra olarak iPod yuvası, mikrodalga fırın ve buzdolabı bulunmaktadır. En yakın metro istasyonu sadece 500 m mesafede olup, gezilecek birçok yer en fazla 1 km mesafede kalmaktadır. Tatildeyken sporundan vazgeçmek istemeyenler için misafirlerinin ücretsiz faydalanabildiği fitness merkezi de yer almaktadır. 3 yıldızlı Granville Suites Otel odaları ekonomik fiyatları sayesinde çok fazla tercih edilmektedir. 70 TL kahvaltı bedeli haricinde çift kişilik oda fiyatları 400 TL ile 500 TL arasındadır. Yatak tipi farklı olan queen ve king odalarda çift kişilik gecelik konaklama bedeli ise 500 TL ile 600 TL arasındadır. Hemen her tipteki odalarda üç veya dört kişilik konaklama imkanı da bulunmaktadır. Üç ve dört kişilik queen odaların fiyatları 700 TL ile 800 TL arasında, mini mutfaklı king stüdyo daireler ise 600 TL ile 700 TL arasında fiyatlandırılmaktadır.

Şehir merkezinde konforlu ve kaliteli bir konaklama deneyimi sunan otellerden bir tanesi de Best Western zincirine ait Premiere Chateau Granville Otel’dir. İş seyahatlerinde de kullanılmak üzere toplantı ve konferans salonları da bulunan 4 yıldızlı otel başlıca bu amaçla tercih edilmektedir. Vancouver şehir merkezine yürüyerek 5 dakikada ulaşma imkanı sağlayan konumu yanı sıra bir zincir otel fiyatına göre oldukça uygun konaklama bedelleri sayesinde en fazla tercih edilen Vancouver otellerinden bir tanesi olmayı başarmıştır. Otel bünyesinde tam teşekküllü bir fitness merkezi ve kahvaltı ve akşam yemeklerinin yanında içki servisi ve etkinliklerin düzenlendiği restoran bulunmaktadır. Buraya turistik amaçlı gelerek kalan misafirler 600 m mesafedeki metro istasyonu sayesinde diledikleri her yere rahatlıkla gidebilirler. Otel bünyesindeki oda fiyatlarına kahvaltı dahildir ve tek kişilik odalardan 5 kişilik odalara kadar birçok oda seçeneği bulunmaktadır. Best Western Premiere Chateau Granville Otel’in çift kişilik yatak ve yataklı kanepe bulunan balkonlu odalarının fiyatları 800 TL ile 1200 TL arasında, üç kişilik odaları 940 TL ile 1400 TL arasında, dört kişilik odaları 1300 TL ile 1700 TL arasında, beş kişilik odaları ise 1200 TL ile 1700 TL arasında fiyatlandırılmaktadır.

Vancouver balayı otelleri, yeni evli çiftlerin bu özel tatillerinde en güzel şekilde ağırlamak için en güzel manzaralı, romantik sürprizlerle süslenmiş, özel ses yalıtımı olan ve ücrete dahil oda servisi gibi ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır. Çiftler için unutulmaz anılardan bir tanesi olacak olan bu tatilin en güzel şekilde geçmesinde konaklama için tercih edilen otelin önemi oldukça fazladır. 5 yıldızlı lüks oteller ve butik oteller balayı için en uygun seçeneklerdir. Vancouver şehrinde de balayına uygun harika oda dekorasyonu ve eksiksiz hizmetleriyle misafirlerini şımartacak olan çok sayıda tesis bulunmaktadır.

Vancouver balayı otelleri misafirlerine hem şehir merkezine ve gezilecek yerlere kolayca ulaşma imkanı sunan bir konumda, hem de şehir merkezinin biraz daha dışında kalan, doğayla iç içe olan yerlerinde hizmet vermektedir. Burada tercih tamamen çiftlere kalır; merkezde olup şehre hemen ulaşmak isteyenler şehir merkezine en fazla 2-3 dk yürüme mesafesindeki tesisleri tercih edebilecekleri gibi, doğayla iç içe, daha sakin bir balayı isteyenler ise Granville Island gibi şehir merkezine 3 km uzakta yer alan tesisler arasından tercih yapabilirler.

Vancouver Balayı Otelleri

Vancouver balayı otelleri arasında beş yıldızlı birçok otel tercih edilebilir olsa da, bu romantik tatil için gerçekten ayrıcalıklı hizmetler sunan, eşsiz romantik manzaralara ve imkanlara sahip oteller de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi şehir merkezinde uzak kalmak istemeyen, şehrin hareketli hayatının içinde olmak isteyen yeni çiftlere unutulmaz bir balayı süiti hazırlayan Fairmont Pacific Rim Otel’dir. Fairmont zincirine ait bu otelin odaları oldukça zarif bir şekilde dizayn edilmiştir ve çoğu harika manzaralara sahiptir. Otelin çatısında yer alan harika manzaralı spa küveti ve ateş çukurları unutulmayacak bir tatilin kapılarını aralayan faktörlerden birkaçıdır. Fairmont Pacific Rim Otel bünyesindeki The Lobby Lounge isimli restoranda öğle ve akşam yemekleri verilmektedir. Gece ise canlı müzik, el yapımı kokteyller ve suşi servisiyle öne çıkan RawBar, atıştırmalık, kahve keyfi ve öğle yemeği için ise İtalyan mutfağının ağırlıkta olduğu Giovana Cafe hizmet vermektedir. 1 adet yüzme havuzu ve eksiksiz bir fitness ve spa merkezi bulunan otelde şehir manzaralı çift kişilik queen odalar 3000 TL’den, kısmi liman manzaraları queen odalar 3200 TL’den liman ve dağ manzaralı özel odalar ise 3500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Vancouver balayı otelleri arasında şehir merkezine yakın olmak yerine daha sakin ve doğayla iç içe bir tatil arayanların tercihi genellikle Granville Island Otel’den yana olmaktadır. 3 yıldızlı Granville Island Otel, adından da anlaşıldığı gibi konum itibariyle Granville Adası’nda yer almaktadır. Şehir merkezinin oda manzarası olduğu bu otelin merkeze uzaklığı 3 km’dir. Bahar ve yaz aylarında otelde bisiklet kiralama imkanı bulunmaktadır; hemen bitişinde yer alan Sutcliffe Parkı doğayla iç içe aktiviteler gerçekleştirmek isteyenler için idealdir. Odalar ve restoranları liman veya park manzaralı olup, ferah ve konforlu eşyalarla döşenmiştir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin servis edildiği Dockside Restoran’da harika menüler arasından lezzetli yemek ve tatlıları seçebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz metro istasyonu 900 m ileride yer almaktadır. Bunlar dışında adanın rıhtımını, parklarını ve doğal güzelliklerini keşfetmek 500 m içinde yapabileceğiniz aktiviteler arasında yer almaktadır. Balayı çiftleri tarafından tercih edilen bu özel otelde balkonlu çift kişilik odaların fiyatı 2100 TL’den, balkonlu king odaların fiyatı 2200 TL’den, standart odaların fiyatı ise 2500 TL’den fiyatlandırılmaktadır. Yaz aylarında balayı için bu oteli tercih etmek isteyenler kış mevsiminde otelin sunduğu erken rezervasyon ve yılbaşı indirimlerinden faydalanarak daha ekonomik fiyatlara bu otelde kalabilirler.

Vancouver balayı otelleri arasında öne çıkan tesislerden bir diğeri yine Fairmont zincirine ait olan şehir merkezindeki Fairmont Vancouver Otel’dir. Bünyesinde birbirinden özel lezzetlerin servis edildiği restoran ve bir adet bar bulunmaktadır. Tüm odalarda çay ve kahve makinesi, minibar, klima gibi imkanlar yer almaktadır. Geniş, manzaralı ve özenle dekore edilmiş odalarıyla unutulmaz bir tatil deneyimlemeyi sağlayan bu otel 5 yıldızlı şehir merkezi otellerinden bir tanesidir. Lobideki Notch8 Restoran ve Bar’da ağırlıklı olarak lokal ürünler sunulmaktadır. Misafirlerin 24 saat boyunca kullanabileceği sağlık merkezinde spa, sauna ve fitness merkezi ile her mevsim kullanılabilen kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Otelin şehrin Rogers Arena, Orpheum Tiyatrosu, Christ Church Katedrali, Vancouver Sanat Galerisi gibi yerlere mesafesi sadece 100 m ile 500 m arasında değişmektedir. Şehrin farklı yerlerine gitmek isteyen balayı çiftleri 400 m ve 500 m mesafedeki metro istasyonlarını tercih edebilirler. 5 yıldızlı Fairmont Vancouver Otel’inde çift kişilik odalar queen ve king yataklara ve manzaraya sahiptir fiyatları ise 2850 TL’den başlamaktadır. Gallery Queen özellikli odalar ise özel bir dekorasyona ve manzaraya sahip olduğu için balayı çiftleri tarafından özellikle tercih edilmektedir. Üç kişilik ve dört kişilik odaların fiyatları ise 3300 TL ile 3700 TL arasında değişmektedir.

Daire konseptli odalar ile hizmet sunan apart oteller özellikle kişi başı maliyeti düşürerek, kalabalıkların bir arada konaklamasına imkan tanır. Kalabalık aile ve arkadaş grupları seyahat ederken en yüksek maliyeti yaratan durumlardan bir tanesi konaklama masraflarıdır. Bu nedenle apart oteller veya günlük kiralık daireler çok fazla tercih edilmektedir. Oturma alanı, mutfak, banyo ve yatak odası gibi odaları olan ve misafirlerin tıpkı kendi evinde gibi hissedebildiği bu oteller sayesinde yüksek konaklama maliyeti ciddi oranda düşmektedir.

Apart otellerin çoğunda daireler yer aldığı gibi standart otel odaları da bulunmaktadır. Bazı şehirlerde diğer otellere kıyasla apart otellerin fiyatları daha hesaplı olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca kendi eviniz gibi hissedecek ama temizlik sorununu dert etmenize gerek kalmayacak. Çünkü çoğu apart otelde standart oda temizliği prosedürü uygulanmaktadır. Dolayısıyla tatiliniz boyunca rahatça konaklamanın ve başka hiçbir şeye zahmet etmemenin kolaylığını hissedebilirsiniz.

Vancouver apart otelleri arasında çok hesaplı seçeneklerden lüks apart otellere kadar birçok alternatif yer almaktadır. Bazı otellerde çift kişilik daireler 1800 TL iken, bazı tesislerde dört kişilik daireler 850 TL fiyatla sunulabilmektedir. Vancouver ziyaretçileri konaklamayı düşündükleri apart otellere bütçe ve misafir sayısına göre karar verebilirler çünkü şehir merkezinde dahi her bütçeye uygun apart otel seçenekleri bulunabilmektedir.

Vancouver Apart Oteller

Boutique Suites Vancouver apart otelleri arasında öne çıkan ve beğenilen tesislerden bir tanesidir. Özellikle konumu ve ekstra rahat yatakları ve ferah, manzaralı odalarıyla beğeni toplayan bu apart otelde belli dönemlerde minimum 2 gece konaklama zorunluluğu bulunuyor. Otelin odalarında mikrodalga, tost makinesi, kahve makinesi ve daha birçok mutfak malzemeleriyle donatılmış eksiksiz bir mutfak, oturma odasında televizyon ve rahat oturma grupları, tüm malzemeleri dairede yer alan banyo ve yatak odası bulunmaktadır. Bu süit odalarda konaklarken ek ücret karşılığında hemen bitişikteki tesisin vale ve otopark hizmetlerinden faydalanmak mümkündür. Vancouver Sanat Galerisi ve Pacific Alışveriş Merkezi’ne yalnızca 300 m uzaklıkta, birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Yaklaşık 40 metrekarelik genişliğe sahip, simgesel yapı ve şehir manzaralı dairelerin fiyatları tek kişilikleri gecelik 1000 TL’den, çift kişilikleri ise 2200 TL’den fiyatlandırılmaktadır.

Rosedale on Robson Suite Otel tüm odaları daire konseptinde olan, kapalı havuz ve sağlık tesisi bulunan en güzel Vancouver tesislerinden bir tanesidir. Her dairenin kendine ait modemi ve Wi-Fi bağlantısı vardır. Rosedale on Robson Suite Otel’in odalarında tam donanımlı mutfak olsa da tesis bünyesinde Original Joe’s isimli restoranda da yemek servis edilmektedir. Otelde açıkhava ve manzara arayanlar için de ikinci kattaki teras katı keyifli bir dinlenme alanı olarak hizmet vermektedir. Otelin başarılı bir şekilde dekore edilmiş dairelerinin yanında konumu da mükemmel. Vancouver Gösteri Sanatları Merkezi,  Kraliçe Elizabeth Tiyatrosu, Yaletown, Granville Metro İstasyonu sadece birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Rosedale on Robson Suites Otel daireleri yaklaşık 50 metrekarelik alanda eksiksiz ve mini mutfak alanı, oturma alanı ve geniş çift kişilik yatak yer almaktadır. Bu dairenin çift kişilik fiyatı 220 TL, üç kişilik fiyatı 1100 TL’den ve dört kişilik fiyatı 1250 TL’den fiyatlandırılmaktadır. Aynı özelliklere sahip fakat ekstra yataklı kanepesi bulunan deluxe süitlerin kişi sayısına göre fiyatları 1000 TL , 1100 TL ve 1600 TL olarak değişiklik göstermektedir.

Rosellen Suites at Stanley Park, Vancouver apart otelleri arasında 3 yıldıza sahip tesislerden bir tanesidir. Dört dörtlük döşenmiş odaları, ferah yaşam alanı ve konumu ile Vancouver’da sıkça tercih edilen otellerden bir tanesidir. Otelin dairelerindeki TV kablolu yayın imkanı sunarak ücretsiz film kanallarına erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca otel evcil hayvanlara da kapılarını açmaktadır. Çamaşır yıkama olanağı da sunan Rosellen Suites Apart Otel, misafirlerini diğer apart otellere kıyasla biraz daha ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır. Otele yakın bir konumda çok sayıda sosyal alan yer almaktadır. 150 m ileride Stanley Park, 750 m ileride English Bay Plajı ve kolayca ulaşılabilen birçok restoran, alışveriş merkezi ve eğlence mekanları yer almaktadır. Tümü süit dairelerden oluşan bu otelde fiyatlar da gayet uygundur. 4 kişi kapasiteli, 1 yatak odası, 1 yataklı kanepeli oturma alanı, mikrodalga, buzdolabı gibi tüm mutfak malzemeleriyle dolu yemek alanı ve banyo yaklaşık 60 metrekarelik alandadır ve fiyatı 715 TL’dir. Aynı oda tiplerinde iki ve üç kişi kapasiteli, ayrı yatak odalı seçenekler de bulunmaktadır. Tek yatak odalı süitler bir yatak odası, oturma alanı, mutfak ve banyo olarak 1300 TL’den, iki yatak odası, bir oturma alanı, banyo ve mutfak olarak (üç kişilik) 1500 TL’den, dört kişilik, iki yatak odası, bir oturma alanı, banyo ve mutfak olarak 2000 TL’den fiyatlandırılmaktadır.

Gençlerin enerjisini hissetmek, gençlerle iletişim kurmak ve onların macera dolu hayatına tanıklık etmek için en uygun yer olan hosteller, Türkiye’de çok yaygın olmasa da, yurt dışında çok sayıda tesise rastlanabilmektedir. Bazı hostellerde belli yaş sınırları konularak gençlerin özgürlük ve eğlence alanlarının kısıtlanmaması içindir. Aynı zamanda bazen gürültülü ve çok hareketli olan hostellerde ailelerin ve belli bir yaşın üstündeki bireylerin rahatsızlık duyması da yüksek olasılıklı bir durumdur. Bu nedenlerden ötürü bazı otellerde 18-35 yaş arası kişilerin konaklamasına izin verilmektedir.

Sırt çantalı gençlerin kalabalık yatakhanelerde kişi başı konaklama maliyetini düşürmek adına tercih ettiği hosteller gerçekten oldukça eğlenceli ve gayet güvenli tesislerdir. Hostelin büyüklüğüne göre 20 kişilik yatakhanelerden 4 kişilik yatakhanelere veya 4 kişiye kadar konaklama imkanı sunan özel odalar olabilmektedir. Yaygın olarak hostellerin yatakhane kısımlarında oda başına veya kat başına ortak banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca mutfak ve oturma alanı da tüm gençlerin kullanabildiği, kendi yemeklerini hazırlayabildikleri veya sosyalleşmek için vakit geçirdikleri alanlardır.

Vancouver hosteller

Hostel yatakhaneleri yalnızca kadın, yalnızca erkek ve karma olarak ayrılmaktadır. Fiyatlar bu yatakhane tiplerine göre değişse de genellikle yatakhaneler 150 TL civarında, özel odalar 300 TL ile 500 TL arasında değişen fiyatlarla sunulmaktadır. Doğru hostel seçimi yaparken yalnızca fiyat değil, kilitli dolapların var olması, konum olarak güvenli bir bölgede, merkezi konumda yer alması ve daha önce kalmış misafirlerin yorumları dikkate alınmalıdır.

Vancouver’da da dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ekonomik konaklama sağlayan yeterli sayıda hostel bulunmaktadır. St. Clair Hostel hem hostel hem de otel kısmı bulunan iyi Vancouver hostellerinden bir tanesidir. Etrafında Waterfront ve Granville gibi metro istasyonları bulunmaktadır ve mesafesi sadece 300 m uzaklıktadır. Şehrin gezilecek birçok yerine kolayca ulaşım sağlanabilen bu hostelde çift kişilik özel odalar 350 TL, manzaralı, çift kişilik odalar 380 TL, ortak banyolu iki yataklı odalar 380 TL ve üç kişilik ortak banyolu odalar 450 TL fiyatlara sahiptir. Kadın ve erkek olmak üzere iki farklı oda seçeneği bulunan hostel yatakhanelerinde ise kişi başı bir yatak 145 TL’dir.

The Cambie Hostel Gastown, şehrin simge yapılarının olduğu bölgenin kalbinde yer almasa da sadece 400 m ilerideki Waterfront metro istasyonundan simgesel yapılara birkaç dakikalık yolculukla ulaşılabilmektedir. Resepsiyon bölümünde konuklar ihtiyaç duymaları halinde bilgisayarlardan faydalanabilir, çamaşır yıkatma servisini kullanabilirler. Cambie Hostel bünyesinde kafe ve bar da bulunduğu için konuklar burada hostel misafiri olarak indirimli fiyatlarla yiyip içebilirler. Her konuğa anahtarıyla beraber kilitli bir dolap da tahsis edilir ve eşyaların güvenle muhafaza edilmesi sağlanır. Hostel konuklarına giriş çıkış saatlerinde herhangi bir kısıtlama konulmamaktadır ancak belli saat aralıklarında gürültü yapmamaları rica edilmektedir. 2 yıldızlı bir hostel olan The Cambie Hostel özel odaları 300 TL ile 370 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Diğer oda seçenekleri ise kadın, erkek ve karma yatakhaneleridir. 4 kişilik kadın veya erkek yatakhanesinde kişi başı yatak ücreti 150 TL ile 170 TL arasında, 6 kişilik karma yatakhanede kişi başı yatak ücreti 160 TL, 8 kişilik karma yatakhanede kişi başı yatak ücreti 140 TL ile 170 TL arasında, iki yataklı kadın veya erkek yatakhanesinde kişi başı yatak ücreti 150 TL ile 180 TL arasındadır.

Biraz daha yüksek fiyatlara sahip olsa da şehrin en hareketli caddelerinin, simgesel yapılarının ve gezilecek yerlerinin ortasında yer alan HI Vancouver Downtown Hostel, şehrin en çok tercih edilen hostellerinden bir tanesidir. Ortak alanlarda Wi-Fi erişimi ve kontinental kahvaltı ücrete tabidir. Keyifli bir ortamı olan bu hostelin çatı katı verandasında eğlenceli saatler geçirmek mümkündür. HI Vancouver’ın yatakhanelerinin her biri kendine ait banyosu olan oda seçenekleridir. Çift kişilik odalarında da ortak banyo kullanımı söz konusudur. HI açılımı Hosting International olup, bir zincirdir ve bu nedenle üyelik sistemiyle rezervasyon almaktadır. Bu kuruluşa üye olarak rezervasyon gerçekleştirilir veya resepsiyonda üyelik gerçekleştirilerek ücreti konaklama bedeline yansıtılır. HI Vancouver Downtown çift kişilik oda fiyatları kahvaltı dahil 350 TL, kadın veya erkek yatakhanesinde tek kişilik yatak 180 TL ve karma yatakhanede tek kişilik yatak da 170 TL şeklindedir.