Kanarya Adaları’nda Gezilecek Yerler

Doğası ve eğlenceli dünyası ile Kanarya Adaları sahil turizmi ile doğa turizmini aynı anda yaşatacak bir yapıdadır.

Görülmesi gereken diğer yerler: Maspalomas Dunes, Garajonay Ulusal Parkı, Caldera de Taburiente Ulusal Parkı, Timanfaya Ulusal Parkı, Guimera Tiyatrosu.

Teide Ulusal Parkı

t44_5_canadas_dsd_guajara_115cmmod.jpg

Tenerife adasında bulunan Teide volkanik dağı bir ulusal park ve İspanya’nın en yüksek noktası olarak bilinen yer dünyada en yüksek 3. volkanik dağdır. Adanın merkezinde bulunan Teide Ulusal Parkı UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesindedir. Bunun dışında adalarda birçok ulusal park alanı bulunur.

Auditorio de Tenerife

auditorio-de-tenerife-the-formwork-technology-required-for-such-a-structure-presented-a-special-challenge.jpg

Tenerife Adası’nın başkenti olan Santa Cruz de Tenerife’de bulunan Auditorio de Tenerife mimari sembol olarak görülmesi gereken bir yapı. 2003 yılında tamamlanan yapı Tenerife Senfoni Orkestrasına ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında birçok festival Auditorio de Tenerife’de gerçekleşiyor.

Loro Parque

maxresdefault.jpg

Loro Parque hayvanat bahçesi oldukça büyük bir yer olup tüm günü kapsayacak bir mekan olacaktır. Bu hayvanat bahçesi papağanlarıylaünlü olmakla beraber Avrupa’nın en büyük yunusşovu havuzuna ve dünyanın en büyük kapalı penguengösterimine sahiptir.

 Puerto de la Cruz

Puerto-de-la-cruz.jpg

Modern ve eski yerleşim yerleriyle Kanarya Adaları’nın kültürünü keşfedebileceğiniz en iyi yer Puerto de la Cruz olacaktır. Tenerife’deki bu yer bölgenin en eski turistik mekanlarındandır.

Tenerife Plajları

Tenerife plajlarıyla ile ünlü bir ada. Fakat adanın aktif bir volkanik dağa sahip olduğunu hatırlarsak, sahil kesimindeki kumlu arazilerin az bir kısmı doğal olduğunu anlayabiliriz. Taşıma kum ile yapılan kumsallar da dâhil olmak üzere adanın plajlarının dünya turizminde önemli bir yeri vardır.