Google+

Podgorica’da Gezilecek Yerler

103003 Eki 2016Lokasyon Detay

Podgorica’da Gezilecek Yerler

Podgorico bir kültür mozaiği şeklinde örülmüş mimarisiyle görenleri büyüleyen bir şehirdir.

Podgorica’da görülmesi gereken diğer yerler: Saat kulesi, Milenyum Köprüsü, Ribnica Kalesi, Nikola heykeli, Vladimir Vysockij heykeli, plajlar, Osmanagic camii, Doganjska Camii, Galerija Centar.

Podgorica lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Jana Apartment, Apartment Center, Renta Stan Apartment. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Apartment Milica, Apartment Center gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Apartment Stefan, Accommodation in Podgorica, Apartment Dalila otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Podgorica aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Podgorica şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Tam Gün Koločep Island Sea Kayaking: Dubrovnik'e (47 €), Medjugorje: Dubrovnik Tam Gün Turu (49 €), Dubrovnik Güzel Şehir keşfedin: Private Tour (17 €), Dubrovnik geleneksel Dalmaçya Cooking Class (110 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Stara Varos

703 Eki 2016Gezilecek Yerler

Stara Varos

Podgorica'nın en eski mahallesi olan Stara Varos, tipik Osmanlı mimarisine sahiptir. Mahallede iki adet de camii bulunmaktadır. İkisi de Osmanlı döneminde kalma olan bu camilerden Doganjska Camii 15. yüzyılda, Osmanagić Camii ise 18. yüzyılda yapılmıştır.

-

Petrovic Sarayı

4003 Eki 2016Gezilecek Yerler

Petrovic Sarayı

Bu eski saray bünyesinde bir de müze vardır. Alt kattaki galerilerde daha şaşaalı sergiler düzenlenirken, üst katta egzantrik güncel sanat sergilerine yer verilmektedir.

-

Aziz George Katedrali

3803 Eki 2016Gezilecek Yerler

Aziz George Katedrali

Gorica tepesinin arkasında yer alan bu Ortodoks kilisesi şehirdeki en eski kilisedir. Yüzyıllar öncesinden kalma freskleri daha sonraki dönemde yapılmış olan ikonalardan daha ilgi çekicidir.

-

İsa’nın Dirilişi Katedrali

803 Eki 2016Gezilecek Yerler

İsa’nın Dirilişi Katedrali

Büyük kubbesi, beyaz taş duvarları ve altından haçlarıyla bu Sırp Ortodoks tarzı katedral şehir silüetinde çarpıcı bir detaydır. 1993 yılında başlamış olan inşaat hala bitirilmemiş olsa da yine de içeri girip altın freskleri görmenize izin verilmektedir.

-

Podgorica ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-