Google+

Arama formu

Podgorica’da Gezilecek Yerler

Podgorica’da Gezilecek Yerler

Podgorico bir kültür mozaiği şeklinde örülmüş mimarisiyle görenleri büyüleyen bir şehirdir.

Podgorica’da görülmesi gereken diğer yerler: Saat kulesi, Milenyum Köprüsü, Ribnica Kalesi, Nikola heykeli, Vladimir Vysockij heykeli, plajlar, Osmanagic camii, Doganjska Camii, Galerija Centar.

Podgorica şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz prenociste db güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Luxury apartment Podgorica, Apartman Marko, Apartment Aurora. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hostel MILIC, Apartman Nikic, Moracha Apartment gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Old Town, Hostel Olea, Hostel Berlin tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Podgorica aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Stara Varos

Stara Varos

Podgorica'nın en eski mahallesi olan Stara Varos, tipik Osmanlı mimarisine sahiptir. Mahallede iki adet de camii bulunmaktadır. İkisi de Osmanlı döneminde kalma olan bu camilerden Doganjska Camii 15. yüzyılda, Osmanagić Camii ise 18. yüzyılda yapılmıştır.

Petrovic Sarayı

Petrovic Sarayı

Bu eski saray bünyesinde bir de müze vardır. Alt kattaki galerilerde daha şaşaalı sergiler düzenlenirken, üst katta egzantrik güncel sanat sergilerine yer verilmektedir.

Aziz George Katedrali

Aziz George Katedrali

Gorica tepesinin arkasında yer alan bu Ortodoks kilisesi şehirdeki en eski kilisedir. Yüzyıllar öncesinden kalma freskleri daha sonraki dönemde yapılmış olan ikonalardan daha ilgi çekicidir.

İsa’nın Dirilişi Katedrali

İsa’nın Dirilişi Katedrali

Büyük kubbesi, beyaz taş duvarları ve altından haçlarıyla bu Sırp Ortodoks tarzı katedral şehir silüetinde çarpıcı bir detaydır. 1993 yılında başlamış olan inşaat hala bitirilmemiş olsa da yine de içeri girip altın freskleri görmenize izin verilmektedir.