Google+

Arama formu

Kasane

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 BWP = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 25.2℃
Şub 24.9℃
Mar 24.9℃
Nis 23.4℃
May 20.6℃
Haz 18.1℃
Tem 17.9℃
Ağu 20.8℃
Eyl 24.6℃
Eki 26.9℃
Kas 26.7℃
Ara 25.6℃
Genel Bilgiler / Rehber

   Botswana’nın kuzeydoğu köşesinde yer alan ve Chobe Bölgesinin yönetim merkezi olan şehir, 7,638 kişilik nüfusa sahiptir. Şehir Chobe Nehri'nin güney kıyısında kurulmuştur   
   
Kasane’ye ulaşım Kasane Havalimanı’ndan sağlanmaktadır. Ayrıca şehir bölge için önemli olan otoyolların üzerinde yer alır. Okavango Deltası, Caprivi arazisi ve Victoria Şelalesi turistlerin çoğunlukla tercih ettiği güzergahtadır. Şehirde günlük olarak Safariler, Chobe Ulusal Parkı’na ve Chobe Nehri’ne gezi düzenleyen localar bulunmaktadır. Şehrin 8 km doğusunda küçük bir köy olan Kazungula’da yer alan Chobe Timsah Çiftliği, turistler için ilgi çekici bir mekandır.

Botsvana Vizesi

Botsvana Devleti’ne seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri),  Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili T.C. vatandaşları Botsvana vizesinden muaftırlar. 

Botsvana Devleti’nin Türkiye dış temsilcilik görevini yürüten Botsvana Konsolosluğu ve ya Fahri Botsvana Konsolosluğu bulunmamaktadır. Türkiye’de diplomatik temsilcilik olarak Botsvana Konsolosluğu olmaması nedeniyle; çalışma vizesi, öğrenim vizesi ya da uzun süreli ikamet vizesi almak isteyenlerin aşağıdaki Botsvana Konsolosluklarına müracaat etmeleri gerekmektedir:

Güney Afrika Cumhuriyeti