Astana’da Gece Hayatı

astana-1934481_960_720.jpg

Kazakistan’ın otoriter bir başkan ve muhafazakâr bir hükümet ile yönetilmesi sizi yanıltmasın: Astana’da güneş battığında eğlenmek, dans etmek, kadehiniz elinizde müzik dinlemek ve lezzetli yemekler yemek için birçok seçenek var. Elektronik müzikten gece kulüplerinin partilerine, DJ performanslarından canlı müziğe kadar geniş bir yelpazede eğlence mekânları Astana’da mevcuttur.

Astana’da gece eğlence mekânları gece 00.00’dan önce açılmaz ve sabah 05.00’ten önce kapanmaz. Hem kadın hem erkeklerin spor kıyafetlerden kaçınması gerekir. Fashion, Azhur, Salvador Dali ve The Chocolate Room isimli gece kulüpleri gibi Astana’nın en iyi mekânlarıdır ve ancak şık görünümünüzle girmeniz mümkün olacaktır. Çoğuna giriş ücreti ortalama 2.000 KZT yani yaklaşık 6 $’dır. Bu mekânlar ışık gösterileri, kadın ve erkek dansçıları, ithal ve yerli içki yelpazesi ile size sadece kaliteli eğlence vaat etmektedir. Bunların dışında Turan Caddesi üzerinde bulunan Icon Astana’nın hoş bir bar olduğunu söyleyebiliriz. Zaza, Astana’nın en lüks mekânlarından biridir. Imanov Caddesi üzerinde bulunur. Dans pisti ve içkileri bir yana Michelin yıldızlı şef Thomas Muller’in yemeklerini Zaza’da yemelisiniz. Rezervasyon yaptırırsanız kapıda beklemek zorunda kalmazsınız. Imperial Hit isimli mekânda canlı performansları izleyebilirsiniz. 2000 yılında Kenessary Bulvarı’nda açılan Imperial Hit’te Mysterious, Sunshine ve Archive gibi Kazak müzik gruplarının yanı sıra Rus şarkıcılar da sahne almaktadır. Bu mekân akşam 20.00’de kapılarını açar. Astana Rock Club, Azure Chillout Bar, Night Park Disco Club, The VIP Rooms ve Yerlan Kokeev Disco Club size önerdiğimiz diğer gece kulüpleridir. Size tavsiyemiz şehir merkezindeki eğlence yerleri dışında bir mekâna gitmemenizdir. Böylece hem dilediğiniz saate kadar eğlenebilirsiniz hem de otelinize ulaşmanız kolay olur.

Astana’daki sosyal hayatı inceleyince gündüz olduğu kadar gece de kaliteli vakit geçirebileceğinizi söyleyebiliriz. Yabancı bir şehirde eğlencenin devam etmesi için yapmanız gereken tek şey önce kendinize sonra kıymetli eşyanıza dikkat etmenizdir.