Nairobi’de Gece Hayatı

Nairobi şehri, gün batımında bir parti merkezine dönüşmektedir. Hafta sonuna yaklaştıkça tonlarca kulüpten gelen müziğin sesi iyice açılır ve egzotik içecek ve atıştırmalıkların eksikliği asla hissedilmez.

Nairobi barları ve kulüpleri, rekabeti yenmek ve müşterilerini sadık tutmak için dekor, mobilyalar ve ses sistemlerine yoğun bir şekilde yatırım yapmaktadır. Nairobi'de en iyi gece hayatını sunan mekanlarının başında aşağıdaki mekânlar gelir.

Brew Bistro, Ngong Yolu’nda bulunan Piedmont Plaza'da bulunur ve Nairobi'deki en havalı gece mekânlarından biridir. Brew Bistro, usta bira üreticileri ve birinci sınıf biranın yanı sıra leziz yerel ve uluslararası gurme yemekleri ve aperitifleriyle hizmet veren enfes restoranı ile de ünlüdür. Akşamdan önce atmosfere çoğunlukla herkes katılmış olur ve dekor üzerindeki mercan ve lavanta dokunuşları misafirlerde rahatlatıcı bir etki yaratır. Açık hava terası ve salonu, takılmak için harika yerlerdir. Genellikle müzik dinlemek için gidilen mekânda her gece farklı bir DJ veya havalı bir müzik grubu bulunur.

Havana Bar ve Restaurant, Westville'deki Woodvale Grove'da, Sarit Center'ın yakınında yer almaktadır. Havana, zengin yerel ve uluslararası marka seçkisine sahip olmasıyla birlikte iyi bir bara da sahiptir. ​​Havana restoranı lezzetlidir ve mâkul fiyatlarla lezzetli yemekler sunmaktadır. Yeni gelenler için çorbalar, salatalar, balıklar, sığır eti biftek, domuz pirzola ve tavuk yemeklerinin yanı sıra tatlılar ve içecekler de vardır.

Mercury Lounge, Waiyaki yolunda bulunmaktadır. Sofistike bir kalabalık olsa da herkes burayı sever ve akın eder. Burada farklı tercih ve zevkleri karşılayacak yeterli yerel ve egzotik markaları bulunmaktadır. Atmosfer genellikle yumuşaktır ve müzik yourucu değildir. Kulüp, modern mobilyalarla iyi bir biçimde dekore edilmiştir ve geniş park yeri ve güvenlik mevcuttur. Ngong yolundaki Junction Alışveriş Merkezi'ndeki Mercury Irish Pub, lezzetli biftekler, bol miktarda kokteyl ve biralarla harika bir mekândır. Alışveriş merkezindeki diğer restoranlardan daha uygundur.

Gallileo Lounge, yerliler arasında çok popülerdir ve Westlands'a doğru giderken Waiyaki Yolu üzerinde bulunur. Hafta sonları ya da özel günler sırasında son derece yoğundur, erken gidip yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederiz. Müzik harikadır ancak fiyatların ortalamanın biraz üzerinde olduğunu da belirtmekte fayda var.

Klub House (K1) perşembe günleri reggae gecesiyle ünlüdür. Reggae deneyimi genellikle yöre halkı ve yabancılar tarafından tavsiye edilir. K1, Parklands'da, Ojijo yolunda bulunur ve akşamları geçirmek için her zaman iyi bir noktadır. K1'de hafta sonları oldukça yoğun olur, tıpkı çoğu Nairobi kulübünde olduğu gibi... Ancak içeceklerin seçimi ve müzik sizi eğlendirecektir.

Choices Bar, Baricho yolu üzerinde bulunur. Choices Pub, belirli müzik türlerinin değiştiği herkese hitap eden ve hafta içi gecelerde temalı eğlenceler sunan bir mekandır. Perşembe gecelerinde genellikle karaoke partileri olurken, cuma geceleri farklı partiler düzenlenir ve cumartesi geceleri her türlü müzik bulunur. İçecekler ve atıştırmalık bol miktarda sunulur ve fiyatlar makuldür.