Pirogovo Açık Hava Müzesi

Kiev merkezin biraz dışında kurulan Kurazh Bazar, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz noktalardan bir tanesi. “Bit pazarı” konseptine sahip olan Kurazh Bazar, aylık pazarlardan bir tanesi. Ayda bir konseptini benimseyen Kurazh Bazar, bher ayın bir haftasonu kuruluyor. Pazarda yaklaşık 400 farklı satıcı, antika ve vintage olduğu kadar yeni, kullanılmamış ürünleri de tezgahlarında satışa çıkarıyorlar. Ucuz fiyatlarıyla dikkat çeken Kurazh Bazar, ilginç ve farklı birçok ürünün de bir araya geldiği alışveriş noktalarından birisidir.

Pazarda ikinci el kıyafetler, kullanılmış eşyalar, antikalar, oyuncaklar, kullanılmamış araç gereçler gibi birçok ürünü görmek ve satın almak mümkün. Alışveriş için tercih edilen bir nokta olmasının yanı sıra aynı zamanda turistik açıdan da gezilmesi gereken konumlardan biri olarak öne çıkıyor. Pazar açık olduğu sürece canlı müzik dinleme fırsatı da bulabilir, açılan stantlardan alışveriş yapabilir ayrıca geleneksel Ukrayna sokak lezzetlerini tadabilirsiniz. Kurazh Bazar, bir nevi festival alanı gibi kullanılıyor.

Burada hem alışveriş yapabilir, hem de eğlenebilirsiniz. Aynı zamanda insanlar da renkli kıyafet, makyaj ve aksesuar kullanımlarıyla pazarı daha da renkli hale getiriyorlar. içeride yemek yiyebileceğiniz gibi meyve, kuruyemiş ve geleneksel Ukrayna yiyeceklerinden satın alabilir, hediye olarak ülkenize götürebilirsiniz.

Adres:Belomorskaya 1 – Art Zavod Platforma

Yol Tarifi:Vystavkovyi Tsentr İstasyonu’ndan geçen 11, 12 ve 43 numaralı troleybüsler ile 1, 801 ve 825 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz.

 

Yakın Yerler:Mykola Syadristy Microminiatures Museum, Kyiv Academic State Puppet Theater