Kobe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kobe_Mosaic06s4s3200.jpg

Denize bakan bir tepenin üstünde konumlanan Kobe Japonya’nın en cazip ve kozmopolitşehirlerindenbiridir. Japonya’nın Çin ile ticaret yapmaya başladığı dönemlerden beri de önemli bir liman kenti olan Kobe, Japonya’nın dünyaya açılmasından sonra yabancı uyruklu komünitelerin de gelip yerleşmeyi tercih ettiği ilk yerdir.

Şehrin en güzel yanlarından biri küçük olmasıdır, çünkü bu kenti yürüyerek gezme imkanı sağlamaktadır. Gezilecek yerlerin büyük bir çoğunluğuna ana tren istasyonlarından yürüyerek ulaşabilirsiniz. Gezebileceğiniz en hoş mahalleler Kitano-chõ, Nankinmachi Chinatown ve gün batımından sonra, Sannomiya İstasyonu civarıdır. Bu bölge gece hayatının aktif olduğu cıvıl cıvıl bir alandır.

Kobe Japonya’daki en büyük altıncı şehir ve Hyōgo eyaletinin başkentidir. Japonya’yı oluşturan ana ada Honshū’nun güney bölümünde, Osaka Körfezinin kuzeyinde yer almaktadır. Osaka şehrinin 30km batısındadır. Osako ve Kyoto ile birlikte Keihanshin metropolitan bölgesini oluşturur. Bu bölgeye dair en eski yazılı kaynak Nihon Shoki’dir. Bu kaynağa göre şehir İmparatoriçe Jingū tarafından MS. 201 yılında kurulmuştur.

Tanıtım videosu: