Kobe’de Gezilecek Yerler

Denize bakan bir tepenin üstünde konumlanan Kobe Japonya’nın en cazip ve kozmopolit şehirlerinden biridir. Şehrin en güzel yanlarından biri küçük olmasıdır, çünkü bu onu yürüyerek gezme imkanı sağlamaktadır. Gezilecek yerlerin büyük bir çoğunluğuna ana tren istasyonlarından yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Kobe’de görülmesi gereken diğer yerler

Kitano-Cho, Nankinmachi (Çin Mahallesi), Kitano Tenman-Jinja.

Hakutsuru Sake Müzesi

141231shuzou.jpg

Hakutsuru, Kobe’nin en meşhur sake üreticisidir ve üretim tesislerinden dönüştürülmüş bu müzede rehberli turlar düzenlenmektedir. Sake üretim tarihinin süreçlerine, eski geleneksel yöntemlerden modern teknolojili üretim araçlarına giden yolculuğu bu müzede detay detay gözlemleyebilirsiniz. Turunuzu bitirdikten sonra ücretsiz sake tadımı da yapılmaktadır.

Nunobiki Şelaleleri

Nunobiki-falls-behind-Kobe-Station.jpg

Bu kadar muazzam bir tabiat cennetinin bir şehre bu kadar yakın olmasını aklınız almayacak. Ama Japonya’dasınız ve Japonya vahşi tabiatın yüksek teknolojili şehirlerle uyum içinde bir arada olabildiği nadide bir ülke. Bu muhteşem şelale tarih boyunca şiirden resme pek çok sanat eserine ilham kaynağı olmuş. Dört bölğmden oluşan şelaledünin en yüksek olanı 43 metre yüksekliğinde. Bu güzelliğe ulaşmak için 400 metrelik dik bir yokuşu tırmanmanız gerekecek.

Kobe Şehir Müzesi

3561_01.jpg

Kobe’nin uzun yıllara yayılan şehircilik tarihine kapsamlı bir bakış sunan müzeyi gezdiğiniz zaman ne denli muazzam bir şehirde olduğunuzu tam layıkıyla anlayabileceksiniz. Kobe Japonya’daki en büyük altıncı şehir ve Hyōgo eyaletinin başkentidir. Tarihi kaynaklara göre şehir İmparatoriçe Jingū tarafından MS. 201 yılında kurulmuştur. Müzede sergilenen sanat eserleri ve gündelik hayata dair objelerin her biri için İngilizce bilgilendirici yazılar da mevcut.

Ikuta Tapınağı

kobe13.jpg

MS 201 yılında kurulduğu söylenen bu ahşap tapınak Kobe’nin sake üretim endüstrisinde anahtar bir rol oynamıştır. Pek çok savaş ve yıkımı atlatan bina hala felaket anlarında şehir halkının toplanma alanı olarak hizmet vermektedir.

Kōbe Nunobiki Bahçeleri

kobe-nunobiki-herb-garden.jpg

400 metre yüksekliğinde bu tepeye teleferik ile çıkılmaktadır. Tepenin üstünde restoranlar ve dükkanlar da vardır. Bu muhteşem botanik bahçesinde huzur depolayacaksınız. Ulaşım Shin-Kōbe istasyonundan aktarma ile mümkündür.