Bogota Gece Hayatı  

Kolombiya ülkesinin en hareketli ve yirmi dört saat canlı olan şehri Bogota’da çok fazla üniversite olduğu için genç nüfus oranı da bir hayli yüksek. Bu yüzden gece hayatının oldukça aktif olduğunu söylemek mümkündür. Neredeyse şehrin her mahallesinde bar ve gece kulüpleri bulabileceğiniz bu şehirde yüksek kaliteli kumarhaneler de bulunmaktadır. Güney Amerika’nın en iyi kumarhaneleri ve gece kulüpleri Bogota şehrindedir diyebiliriz. Hem nüfusunun kalabalık olmasından hem de havalimanı sayesinde turistlerin uğrama alanı olduğundan oldukça renkli bir gece hayatı olan Bogota kentinde her zevke göre eğlenme tarzı mevcuttur.

Gece hayatı oldukça renkli olan bu şehirde yine de eğlenirken dikkatli olmakta fayda var. Gece saatlerinde alkolün de etkisiyle her şehirde görülebilecek tehlikeler Bogota şehrinde de görülmektedir. Bu yüzden hem eğlenirken hem eğlendikten sonra hem de konaklayacağınız yere dönerken dikkatli olmanızı öneririz.

Bogota kenti gece hayatının yoğun olduğu bölgeler şehrin en kalabalık olduğu bölgelerdir. Üç farklı bölgede yoğunlaşan barlar, gece kulüpleri ve kumarhaneler, en başta La Candelaria, daha sonra Zona Rosa ve en son da Parque 93 bölgelerinde yoğunlaşmış durumdadır.

Bogota şehrinin en eski mahallelerinden biri olan La Candelari Mahallesi, özellikle turistlerin sıkça ziyaret ettiği bölge olmasından dolayı bu bölgede küçük barlardan büyük gece kulüplerine kadar her çeşit eğlence mekânı bulmak mümkündür. Bu bölgede gideceğiniz mekânlar çok lüks özelliğe sahip olmasa da kaliteli olduğu söylenebilir. Gato Gris ve Bogota Beer Company bu bölgenin meşhur mekânlarındandır.

Zona Rosa bölgesi ise zengin kesimin yaşadığı bir bölge olmasından dolayı bu bölgedeki mekânlar oldukça lükstür. Oldukça lüks ve kaliteli olan bu mekânlarda garsonların hemen hemen hepsi İngilizce bilmektedir ve burada takılan halk oldukça sıcakkanlıdır. Tanımadığınız insanlarla bir anda piste çıkıp dans etmek isterseniz bu bölgedeki gece kulüpleri tam size göre olacaktır. Salsa dansı için birkaç mekân örneği vermek gerekirse; Kubiko Bar ile Genoveva hem ithal kokteyller hem de yeni insanlarla tanışma fırsatı yakalayabileceğiniz mekânlardan sadece birkaçıdır.

Parque 93 ise barlar ve gece kulüpleri ile ünlü olmamakla birlikte, şehrin sosyalleşmek için gittiği en hareketli cadde bölgesidir. Burada içkinizi alıp parklardan birinde içerken yanınıza gelen yabancılarla tanışabilir ya da gruplar halinde eğlenen insanların yanına gidip kaynaşabilirsiniz. Özellikle cuma ve cumartesi akşamları dopdolu olan bu caddede yerel halkı tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bunların dışında ise, bira tatma etkinlikleri düzenleyen Bogota Craft Beer Tour, Bogota Pub Crawl, piyano konserleri dinleyebileceğiniz Red Room, eşcinseller için partilerin düzenlendiği Theatron ve caz konserleri dinleyebileceğiniz Cuban Jazz Cafe de tavsiye edilen mekânlar arasındadır. Ayrıca karaoke barları da deneyimlemek isterseniz, HausKaraoke, Penelope Karaokee, El Perro y la Calandria ve Bar Frontera da tavsiye edilen karaoke barlar arasındadır. Dünyanın çeşitli yerlerinde açılan ünlü pub / restoran HardRock Cafe de Bogota’da kendisine yer edinmiştir. Güzel hamburgerler ve kaliteli müzikler dinlemek, hediyelik eşya dükkânından alışveriş yapmak isterseniz buraya da uğramanızı öneririz.