Google+

Arama formu

Cali’de Gezilecek Yerler

Cali’de Gezilecek Yerler

Özellikle tarihi alanları açısından zengin olan Cali’de müze, kilise ya da tarihi yapılar gibi pek çok seçenek mevcuttur. Katolik nüfusun yoğun olduğu Cali’de ihtişamlı kilise ve katedraller çokça yer tutmaktadır. 450 yıllık geçmişi olan mimarisiyle hayli etkileyici bu yapıların yanı sıra kentin ara sokaklarını dolaşırken bek çok heykelle de karşılaşacaksınız.

Cali’de görülmesi gereken diğer yerler

Cali lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Magic Garden House, Altagracia, Leclerc Hotel Boutique. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Hotel Travelers Sport, Apartahotel Del Río gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Versalles Condo, Penthouse Al Sur De Cali, Habitaciones en piso 19 otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cali aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Cali’de Gezilecek Yerler-1

Hayvanat Bahçesi, Cristo Rey, Iglesia de San Francisco, Arkeoloji Müzesi, Oro Müzesi.

Caicedo Meydanı

Caicedo Meydanı

Cali’nin şehir merkezinde yer alan bu meydan şehrin alameti farikasıdır. San Pedro Katedrali’nin önünde yer alan meydanda bir park da bulunmaktadır ayrıca zaman zaman kurulu hazır sahnelerde konserler ve dans şovları düzenlenmektedir.

La Merced

La Merced

Sömürgecilik dönemime ait bu mimari kompleks Vali’nin tarihi merkezinde yer almaktadır. İçeride sömürgecilik dönemi sanatına odaklanan Museo de Arte Colonial Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Our Lady of Mercy Şapeliadlı dini arkeoloji müzesi bulunmaktadır.

Iglesia de San Antonio

Iglesia de San Antonio

1747 yılında inşa edilen bu küçük kilise Colina de San Antonio, tarihi merkezin batısında yer alan küçük bir tepenin üzerine kurulmuştur. İçeride azizlere dair odundan oyulmuş heykeller bulunmaktadır. Heykellerin her biri 17. yüzyıla aittir. Kilisenin etrafında muhteşem bir park vardır ve bu park şehre dair en güzel manzaralardan birine sahiptir.