Cali’de Gezilecek Yerler

Özellikle tarihi alanları açısından zengin olan Cali’de müze, kilise ya da tarihi yapılar gibi pek çok seçenek mevcuttur. Katolik nüfusun yoğun olduğu Cali’de ihtişamlı kilise ve katedraller çokça yer tutmaktadır. 450 yıllık geçmişi olan mimarisiyle hayli etkileyici bu yapıların yanı sıra kentin ara sokaklarını dolaşırken bek çok heykelle de karşılaşacaksınız.

Cali’de görülmesi gereken diğer yerler

Hayvanat Bahçesi, Cristo Rey, Iglesia de San Francisco, Arkeoloji Müzesi, Oro Müzesi.

Caicedo Meydanı

plaza-caiedo-cali-03.jpg

Cali’nin şehir merkezinde yer alan bu meydan şehrin alameti farikasıdır. San Pedro Katedrali’nin önünde yer alan meydanda bir park da bulunmaktadır ayrıca zaman zaman kurulu hazır sahnelerde konserler ve dans şovları düzenlenmektedir.

La Merced

3c8f96ce65e34d8f973ea2dc228a3e20.jpg

Sömürgecilik dönemime ait bu mimari kompleks Vali’nin tarihi merkezinde yer almaktadır. İçeride sömürgecilik dönemi sanatına odaklanan Museo de Arte Colonial Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Our Lady of Mercy Şapeliadlı dini arkeoloji müzesi bulunmaktadır.

Iglesia de San Antonio

capilla-de-san-antonio.jpg

1747 yılında inşa edilen bu küçük kilise Colina de San Antonio, tarihi merkezin batısında yer alan küçük bir tepenin üzerine kurulmuştur. İçeride azizlere dair odundan oyulmuş heykeller bulunmaktadır. Heykellerin her biri 17. yüzyıla aittir. Kilisenin etrafında muhteşem bir park vardır ve bu park şehre dair en güzel manzaralardan birine sahiptir.