Amager Strandpark olarak da bilinmektedir. Kopenhag’da güneşli ve sıcak bir gün bulunduğunda denize girmek kaçınılmazdır. Beyaz kumlar boyu uzanan denizde keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ormanda uzun yürüyüşler yapabilir ve huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunması dolayısıyla da çokça ziyaret edilen plaj, esasen yapay bir ada. İki kilometre uzunluğundaki lagünse  birçok aktiviteye olanak sunuyor. Burada çocuklar için bir havuz ve bir de büyük kumsal bulunmaktadır. Parkın güney bölgesi top ya da frizbi oynamak ya da piknik yapmak isteyenlere ayrılmış.  

Plajın manzarası da görülmeye değer. Sadece deniz-kum-güneş üçlüsünü sunmuyor, aynı zamanda yeldeğirmenlerinin olduğu bir park ve Danimarka’yla İsveç’i birbirine bağlayan Øresundsbroen Köprüsü manzarasını seyretmeniz mümkün.

Burası sadece dinlenmek, güneşlenmek, denize girmek için tercih edilmiyor. Burada her çeşit spor aktivitesi için de gayet ideal alanlar bulunuyor. Amager Plajı’nda vakit geçirdiğiniz her an sörf yapanlara, bisiklete binenlere, paten kayanlara ya da koşanlara rastlayabilirsiniz.

Amager Plajı, evlenmek isteyenlerin de tercih ettiği bir yer. Özellikle yaz aylarında burada bir nikah seromonisi ve davetine denk gelmeniz olası. Aynı zamanda yine yaz aylarında açık hava konserleri de düzenleniyor.

Adres: Amager Strand Promenaden 1, 2300 København

Ziyaret Bilgileri: Amager Plajı haftanın her günü açık ve ücretsizdir.

Yakın Yerler: Kopenhag Sörf Okulu, Kastrup Kalesi,

Ulaşım: Şehir merkezinden ortalama 5 - 7 kilometre uzaklıkta olan sahile özel aracınızla 10 dakikalık bir sürede gidebilirsiniz. Ayrıca şehir içi metro hattını kullanarak da gidebilirsiniz.