Google+

Arama formu

Korčula

Korcula Dubrovnik’in kuzeyinde yer alan balıkçı koyları, üzüm bağları,...
Devamı oku
Korcula Hırvatistan’ın birçok adası gibi çok sevilen ve nisan ile ekim...
Devamı oku
Korcula, Adriyatik Denizi’nde bulunan ve Hırvatistan’a bağlı olan bir...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 HRK = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 8.9℃
Şub 8.9℃
Mar 11.1℃
Nis 15℃
May 19.4℃
Haz 23.9℃
Tem 26.7℃
Ağu 25℃
Eyl 21.7℃
Eki 18.3℃
Kas 13.9℃
Ara 9.4℃

Korčula Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Korcula, Adriyatik Denizi’nde bulunan ve Hırvatistan’a bağlı olan bir adadır. Yüzölçümü 276 kilometrekare olan bu adanın en yüksek noktası 568 metre yüksekliğinde olan Klupca’dır. Nüfusunun yüzde 96,7’sini Hırvatların oluşturduğu bu ada, en çok nüfusa sahip olan ikinci Hırvat adası konumundadır. Bu adanın uzunluğu 46,8 kilometre, genişliği ise 7,8 kilometredir.
Nüfus : 16.182
Korčula pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

İklim / Hava Durumu

Korcula’da ılıman bir iklim etkilidir. Kış aylarında ortalama sıcaklık değeri 8–10 derece arasında olurken, yaz aylarında ortalama sıcaklıklar 26–29 derece arasında değişmektedir. Ada Akdeniz bitki örtüsü ile kaplı durumdadır. Bazı bölgelerinde ise Çam ormanları bulunmaktadır.

Korčula’da Nerede Kalınır?

Korcula Hırvatistan’ın birçok adası gibi çok sevilen ve nisan ile ekim ayları arasında bir hayli turist ağırlayan bir adadır. Bu nedenle ada küçük olmasına karşın hemen her bütçe ve kritere uygun konaklama alternatifi sunmaktadır. Adaya çevredeki adalardan feribotla ya da arabalı vapur ile rahatça ulaşım sağlanabildiğinden konaklamanızı 15-20 dakika gibi kısa yolculuklar yaparak ulaşabileceğiniz yakın yerlerde de gerçekleştirmeniz mümkündür.

 Korčula’da Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay önce rezervasyon yaparsanız daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Korcula otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Korčula Otelleri

Korcula Dubrovnik’in kuzeyinde yer alan balıkçı koyları, üzüm bağları, zeytinlikleri ve özellikle de plajlarıyla ünlü bir adadır. Yakınında hem yerleşim olan hem de olmayan birçok irili ufaklı ada da bulunmaktadır. Bu adalara günübirlik turlar ve adadan seferlerle ulaşım sağlanabilmektedir.

Korcula Adası özellikle deniz turizmi açısından gelişmiş bir yer olmasından dolayı birçok farklı kriterde konaklama alternatifi sunan bir yerdir. Adada büyük otel sayısı az olsa da küçük ama temiz birçok otel ve daire kiralama imkânı bulunmaktadır.

 Korčula Otelleri

Korcula’ya ani bir kararla gelseniz dahi kalacak bir yer bulabilirsiniz. Tabii ki aradığınız kriterler durumu biraz zorlaştırabilir. Korcula lüks otellerden butik otel ve hostellere kadar pek çok konaklama alternatifi sunmaktadır. Bu alternatiflerden hem kendi kriterleriniz hem de önceki kullanıcı yorum ve puanlarını da göz önüne alarak size en uygun konaklama noktasını bulabilirsiniz.