Tabacon Hot Springs Genel Bilgiler / Rehber

Tabacon Hot Springs Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tabacon, Kosta Rika’da bir kaplıca tesisidir. Farklı sıcaklık ve büyüklükteki şelale ve havuzlara sahiptir. Muhteşem güzellikteki tropik bahçeler ve yağmur ormanı içerisindeki kaplıca tesisinde; restoranlar, havuz barları, spa hizmeti ve daha çeşitli olanaklar mevcuttur.
 
Kaplıcadaki havuz suyunun sıcaklığı 20 ile 40 derece arasında değişmektedir. Suyun içeriğinde yüksek miktarda mineral bulunmaktadır fakat sülfür oranı düşüktür. Bu sayede alanda hoş olmayan kokulara rastlanmamaktadır. Suyun sıcaklığı ise Arenal Volkanı’ndan sağlanmaktadır. Volkan, doğal olarak akan termal mineral suları ısıtır.
 
Havuzların ebatları değişiklik göstermektedir. Büyük boyutlu havuzların yanı sıra daha küçük havuzların bulunduğu alanlar da mevcuttur. Havuzların bulunduğu ana yüzme alanında ise beş adet havuz, havuz bar ve termal su kaydırağı bulunmaktadır.
 
Kosta Rika gezisi sırasında Tabacon Hot Springs’i ziyaret etmek oldukça faydalı ve rahatlatıcı bir deneyim sayılmaktadır. Kaplıca tedavisi, spa, açık havada spor ve yoga, yerel lezzetleri tatmak ve büyüleyici manzara Tabacon deneyimini özetlemektedir. Arenal Millî Parkı’na da yakın konumda bulunan kaplıcalar, macera ve doğa deneyimi için eşsiz bir konumdadır.

Tabacon Hot Springs’i ziyaret ederken mayo, havlu, sandalet ve volkana tırmanış için uygun botları getirmek faydalı olabilir.

Tabacon Hot Springs Nerededir?

Orta Amerika ülkesi olan Kosta Rika’nın ikinci en büyük şehri Alajuela’da, Arenal Volkanı ile La Fortuna kasabası arasında yer alan Tabacon Hot Springs, La Fortuna’ya 13 kilometre mesafededir.

Tabacon Hot Springs’te Yapılacaklar

Shangri-La Gardens’a, egzotik yağmur ormanı içinden geçerek ulaşılan taş merdivenleri tırmanarak gidilmektedir. Tabacon kaplıcalarının tepesine çıkaran pürüzsüz taş merdivenler, mistik bir açık havaya sahip Shangri-La Gardens’a ulaştırmaktadır. 18 yaş ve üzeri konuklara hizmet veren Shangri-La Gardens, spa terapiden sonra gevşemek, kaplıcaların tadını çıkarmak veya sakince kitap okumak, hafif atıştırmalıklar ve tropikal kokteylleri tatmak için eşsiz bir noktadır. Shangri-La Gardens sağlıklı ve huzurlu bir deneyim yaşamak için ziyaret edilebilir.
 
Spa, Tabacon’da yapılan tipik bir uygulamadır. Ağaçlar, bahçeler, çiçekler ve doğal kaplıcalar arasında; açık hava bungalovlarında unutulmaz bir spa deneyimi yaşatılmaktadır. Ruhsal denge ve huzura ulaşmak için gerekli olan tüm olanaklar ve mahremiyet mevcuttur. Yağmur ormanları içinde yer alan spa mekânı, misafirlerine doğanın ihtişamını ve huzurunu hatırlatmaktadır. Özel tasarlanmış ve ödüllü bir tasarıma sahip olan dinlenme alanı, bireysel veya çift terapiler için tasarlanmıştır. Spa esnasında yağmur ormanının temiz havası ve hoş kokuları da terapiye eşlik etmektedir. Özellikle termal sıcak su kaynaklarının rahatlatıcı akış sesi ve yaban hayatının yenilikçi müziği muhteşem bir kombinasyon meydana getirmektedir. Tabacon’un spa deneyimi, tasarım ve doğa arasında muhteşem bir birlikteliğin yarattığı unutulmaz bir yaşanmışlıktır.
 
Tabacon Hot Sprins’te birçok restoran ve bar da hizmet vermektedir. Restoranlar Ave del Paraíso ve Los Tucanes Restaurant; Kosta Rika ve uluslararası mutfağı ile misafirlerine hizmet vermektedir. Arenal Pool Bar, Caña Brava Bar ve Shangri-La Gardens Bar çeşitli atıştırmalıklar ve kokteyller eşliğinde vakit geçirilebilecek barlardır. Shangri-La Gardens yalnızca yetişkin ziyaretçilere hizmet vermektedir. Tabacon Hot Springs aynı zamanda özel davetler ve düğünler için de doğa içindeki mekânlara sahiptir.

Tabacon Hot Springs ile İlgili

Tabacon Hot Springs Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type F / 250V / 16 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca oC
  • Şub oC
  • Mar oC
  • Nis oC
  • May oC
  • Haz oC
  • Tem oC
  • Agu oC
  • Eyl oC
  • Eki oC
  • Kas oC
  • Ara oC

Kısa Kısa