La Paz (Meksika) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

La Paz Meksika’nın güneyinde yer alan ve ülkenin tüm güzelliklerinin toplandığı yer olarak kabul edilen bölgelerinden bir tanesidir. Bir yanı dağlarla çevrili Güney Kaliforniya Bölgesi’nde yer almaktadır. Yerli yabancı doğa tutkunlarının tercih ettiği tatil beldesi La Paz, buradan daha çok tanınan bir şehir olan Cabo San Lucas’ın 160 km kuzeyinde konumlanmıştır. 

19. yüzyıldan itibaren hızla gelişmeye başlayan La Paz’ın geçmişi 1535 yılına dayanmaktadır. Burayı aniden parlatan sebeplerden bir tanesi dalış endüstrisinin gelişmesidir. Havayolu ulaşımı için 2 seçenek vardır. Fakat Türkiye’den direk uçuş bulmak çok zordur. İstanbul’dan La Paz’a ulaşım için Cabo San Lucas Havalimanı’na 2-3 aktarmayla gidilebilir. Meksika’da bir tatil planı yapılırken mutlaka La Paz’a da 1-1,5 gün ayırmak gerekir. 

Leziz deniz mahsulleri, doğa ve kültürler zenginliği, temiz, güvenli bir yaşam ve cana yakın yerel halkıyla Meksika sınırlarında olmanın hissedilmediği bir yer. Turistik anlamda popüler olmasına rağmen gezerken turistlerin yoğun kalabalığı yerine yerel halkın günlük yaşantısı daha ön planda. Fakat La Paz, yapılması gereken doğa aktiviteleri ile turistleri en iyi şekilde ağırlıyor çünkü bu liste hem eğlenceli hem de adrenalin dolu. 


La Paz Nerededir?

La Paz Meksika’ya bağlı, Güney Kaliforniya Bölgesi’nin aşağısında kalan ve buranın en ucundaki Cabo San Lucas’a 160 km uzaklıkta yer almaktadır. Başkent Meksika ile La Paz arası mesafe yaklaşık 1.800 km’dir. Haritadan bakıldığında La Paz’ın bulunduğu kara parçası bir çıkıntı şeklindedir ve etrafı Kaliforniya Körfezi ile çevrilidir. 


La Paz’a Nasıl Gidilir?

La Paz’a Türkiye’den gitmek için İstanbul uçuşları tercih edilebilir. Fakat bu uçuşlar La Paz’a değil, Cabo San Lucas veya Meksika şehrine düzenlenmektedir. İstanbul’dan 2 veya 3 aktarma ile Meksika’ya buradan yine aktarma yaparak La Paz’a ulaşmak mümkündür. La Paz’da Manuel Marquez de Leon isimli bir havalimanı da bulunmaktadır ancak bilet fiyatları San Lucas’a göre daha yüksektir. Meksika şehrinden La Paz’a 2 saat 20 dakikalık uçuşlarla ulaşılabilmektedir.


La Paz'da Gezilecek Yerler ve Yapılacak Aktiviteler

Eski Şehir Bölgesi

La Paz eski şehir bölgesinde ücretsiz yaklaşık 2 saat süren turlar düzenlenmektedir. Şehir hakkında detaylı bilgi almak için bundan faydalanılabilir. Mimariden de anlaşılacağı üzere binaların çoğu o yıllara tanıklık etmiş ve zamana meydan okurcasına ayakta kalmış. 

La Paz Sahillerinde Deniz Canlılarıyla Yüzme

Burada yapılacak en iyi aktivitelerin başında dalış yapmak gelmektedir. Denizaslanları ve köpekbalıkları ile yüzmek bölgenin en popüler aktivitelerinden bir tanesidir. Hem bu canlıların doğal ortamına birebir şahit olmak hem de suda geçirilecek yaklaşık 3 saatte çok sayıda köpekbalığıyla yüzme imkanı sunmaktadır. 

Balandra Plajı

Balandra Sahili sadece La Paz’da değil, Meksika genelinde en güzel sahil olarak kabul edilir. La Paz’da çok sayıda plaj var fakat Balandra bunlar arasındaki en meşhur plajlardan bir tanesi. Özellikle kano ve dalış için tercih edilen Balandra Sahili’nde yüzmek dışında yapılacak çok keyifli aktiviteler vardır: 

 • Plaj girişinde yürüyüş yapın.
 • Kano, jet ski, dalış etkinliklerine katılın.
 • Gün batımını izleyin. 

 

Nuestra Senora Katedrali

Yapım yılı 1861 olan bu yapı La Paz’da görülmesi gereken ilk yapılardan bir tanesidir. Giriş ücretsizdir. Bir Katolik Kilisesi olmasının yanı sıra burada özel dini müzik etkinlikleri düzenlenmektedir. 

Balina Müzesi

La Paz’da yapılacak en iyi aktiviteler uçsuz bucaksız okyanuslarla ilgili olduğu için gezilecek yerler de deniz canlıları ile ilişkilidir. Küçük bir müze olmasına rağmen oldukça popülerdir ve sadece balinalar değil, yunuslar ve deniz ayıları başta olmak üzere çeşitli canlılarla ilgili bilgi vermektedir. Salı – cumartesi günleri dahil olmak üzere 09:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Giriş ücreti 6-8 $ arasında değişmektedir. 

Antropoloji ve Tarih Müzesi

La Paz’a dair detaylı araştırma sonuçlarının sergilendiği ve bölgenin çeşitli dönemlerdeki yapısına ışık tutan belgeler yer almaktadır. Özellikle tarih sevenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Haftanın her günü 09:00-18:00 saatleri arasın açıktır. 

Ensanada Plajı

Yalnızca botla ulaşılan bu plajın suları kristal olarak nitelendiriliyor. Bölgenin en harika suyunun burada olduğu biliniyor. 

La Paz (Meksika) ile İlgili

La Paz (Meksika)’da Nerede Kalınır?

Amerika kıtasının Kaliforniya eyaletinin en güney ucunda yer alan La Paz, Meksika’nın en ilgi çeken destinasyonları arasında bulunuyor. Muhteşem sahili ve keyifli su altı yaşamıyla çok sayıda konuğun ilgisini çekmeyi başaran bu bakir bölge, su sporları açısından da elverişli koşullar sunuyor.

Tertemiz plajları, doğal güzellikleri ve çöl iklimine bağlı olarak uzun süren yaz sezonu sayesinde önemli bir cazibe merkezi olan şehir, giderek gelişen bir potansiyel sunuyor. Sahile yakın konumdaki adaları, anakaraya sürekli düzenlenen feribot seferleri, balina izleme ve kuş gözlemi turları, el işi hediyelik eşyalar, taze deniz mahsulleri konusundaki çeşitlilik gibi önemli etkenler, bölgenin aldığı turistik taleplerde de hızlı bir artış yaratıyor.   

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca La Paz otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

 

La Paz’da Nerede Kalınır -  La Paz’ın Bölgeleri

La Paz, oldukça keyifli çok sayıda doğal plaja ve tekne ile yanaşılabilen pek çok iskeleye ev sahipliği yapıyor. Tatiliniz sıasında, deniz ve güneş ikilisinden sıkıldığınızda, kanyon bölgesinde outdoor etkinliklere katılıp koylarda yapılan balık avcılığı faaliyetlerine katılabilirsiniz. Sığ su sayesinde motorsuz sporların da yapıldığı bölge oldukça ilgi çekiyor. Cortez Denizi'nde yer alan adalara düzenlenen tekne turlarıyla bu keyifli adaları yakından görebilir, su altında ve çevresinde süren doğal yaşamı yakından izleyebilirsiniz.

Şehirde konaklama için önereceğimiz bölgelerin ilki Pueblo Nuevo. Şehrin lokal yaşamına da yakın konumuyla öne çıkıyor. İkinci bölgemiz olan Playa Posada, Urban Plajı ve golf parkurları gibi sosyal alanları ile ilgi çekiyor. Sonraki bölgemiz olan Zona Comercial, hareketli yapısıyla beğeniliyor ve Doğa Tarihi Müzesi ile keyifli park alanlarına ev sahipliği yapıyor. Merkezin 3,5 kilometre dışında olan ve keyifli atmosferiyle popüler olan Marina Palmira  bölgesi ve kentin en kuzeyinde yer alan, Santa Maria’ya komşu olan Marina CostaBaja size La Paz (Meksika)’da önereceğimiz diğer bölgeler olarka listemizde yer buluyor.

Ülkemizden La Paz’a ulaşmak için direkt uçuş bulunmuyor. Amerika’nın bölgeye yakın şehirlerine, Los Angeles veya San Diego gibi veya Meksika’ya giderek aktarma ile La Paz Manuel Márquez de León Uluslararası Havalimanı’na geçebilirsiniz. Ayrıca Meksika ana karası ile Los Mochis Baja arasında yapılan feribot seferlerini de değerlendirebilirsiniz.

Şehir içinde ulaşım için bisiklet, minibüs, taksi veya otobüs kullanabilirsiniz. Tesisler sahil şeridine yakın konumlanmış olduğu için konukların çoğu kısa mesafeleri yürüyerek keşfetmeyi tercih edebiliyorlar.
 

Pueblo Nuevo bölgesinde yer alan La Paz (Meksika) Otelleri

Havaalanına 12 kilometre, şehir merkezine de 1,5 kilometre kadar mesafede yer alan Pueblo Nuevo bölgesi, yerel yaşam alanlarının da içinde bulunuyor. Pek çok resmi kuruma yakın konumdaki bu bölge farklı standartlardaki tesisleriyle konuklara konaklama alternatifleri açışından seçenekler sunarken sahildeki yürüyüş iskelesine ve çok sayıda kafe, bar gibi mekana da birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.

 • Hotel Calafia

Özellikler: Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, havuz, evcil hayvan girebilir
Konum: Calz. Mariano Abasolo esq. Bougambilias
Fiyat: Geceliği 28€ - 30€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


Hotel Calafia
 

 • Hotel Zar La Paz

Özellikler: 3 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, havuz, evcil hayvan girebilir
Konum: Boulevard Constituyentes 4015
Fiyat: Geceliği 42€ - 45€ arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel del Angel Abasolo

Özellikler: 3 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda
Konum: Avenida Mariano Abasolo esquina Algodón
Fiyat: Geceliği 29€ - 33€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Casa de Carla

Özellikler: Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havaalanı hizmeti, havuz
Konum: Calle 6 #138
Fiyat: Geceliği 41€ - 45€ arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Suites Plaza Gaviota

Özellikler: Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, aile odası
Konum: Calle Ignacio Ramírez 3810
Fiyat: Geceliği 35€ - 40€ arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


Suites Plaza Gaviota
 

Playa Posada bölgesinde yer alan La Paz (Meksika) Otelleri

Malecon bölgesinin 1,5 kilometre uzağında yer alan bölge, turistlerden yüksek puanlar alıyor. Popüler Urban Plajı, golf alanı, keyifli yiyecek-içecek mekanları gibi civar imkanlarıyla konuklara keyifli bir tatil sunan bölgenin en iyi işletmelerini aşağıdaki listemizle inceleyebilirsiniz.

 • Hotel La Posada & Beach Club

Özellikler: 5 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz, SPA, havaalanı hizmeti
Konum: Calle Nueva Reforma y Brecha California
Fiyat: Geceliği 87€ - 97€ arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


Hotel La Posada & Beach Club
 

 • Hacienda Paraiso de La Paz

Özellikler: 5 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havaalanı hizmeti, havuz
Konum: Calle De Las Rosas 300
Fiyat: Geceliği 106€ - 119€ arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • La Posada Del Tepeyac

Özellikler: Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz
Konum: nueva reforma 265
Fiyat: Geceliği 53€ - 57€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Casa Kootenay Waterfront Bnb

Özellikler: Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz, havaalanı hizmetiKonum: Brecha California 1035
Fiyat: Geceliği 104€ - 110€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Marea Glamping

Özellikler: Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, aile odası
Konum: Acceso Zofemat #3230 Col. El Manglito
Fiyat: Geceliği 83€ - 90€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


Marea Glamping

Zona Comercial bölgesinde yer alan La Paz (Meksika) Otelleri

Malecon bölgesine yakın konumdaki bölge Doğa Tarihi Müzesi, Velasco Parkı ve yürüyüş iskelesi ile öne çıkıyor. Hareketli yapısıyla popüler bölge, La Paz’ın tarihi merkezi sayılıyor. Keyifli tesisleriyle de konuklardan yüksek puanlar alıyor. Farklı standartlar sunan işletmeler arasından seçtiğimiz öneri listemizi aşağıdaki bağlantılarla görebilirsiniz.
 

 • Seven Crown La Paz Malecon

Özellikler: 4 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda
Konum: Alvaro Obregon 1710,   Colonia Centro
Fiyat: Geceliği 56€ - 60€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


Seven Crown La Paz Malecon
 

 • Hotel Lorimar

Özellikler: 2 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, havaalanı hizmeti, evcil hayvan girebilir, aile odası
Konum: Nicolas Bravo 110
Fiyat: Geceliği 19€ - 21€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel HBlue

Özellikler: 3 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz
Konum: Aquiles Serdan 2042 Colonia Centro
Fiyat: Geceliği 57€ - 63€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • One La Paz

Özellikler: 3 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz
Konum: Nicolas Bravo, 590. Colonia Centro
Fiyat: Geceliği 40€ - 45€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Perla

Özellikler: 3 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz
Konum: Alvaro Obregon 1570, Colonia centro
Fiyat: Geceliği 47€ - 50€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


Hotel Perla

Marina Palmira bölgesinde yer alan La Paz (Meksika) Otelleri

Şehir merkezinin 3,5 kilometre dışında bulunan Marina Palmira bölgesi tatilinde sakin bir ortam, bol bol deniz ve keyifli bir kumsal arayışı olan turistler için favori mevkiiler arasında yer alıyor. Bölgenin en iyi işletmelerini görebileceğiniz öneri listemiz hemen aşağıda yer alıyor.
 

 • City Express La Paz

Özellikler: 4 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz
Konum: Paseo Alvaro Obregon Km. 2.5
Fiyat: Geceliği 46€ - 50€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


City Express La Paz
 

 • Hotel Marina La Paz

Özellikler: 4 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigar içilmeyen oda, havuz, SPA
Konum: Carretera a Pichilingue Km 2.5 Col. Lomas de Palmira
Fiyat: Geceliği 42€ - 45€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Araiza Palmira Hotel y Centro de Convenciones

Özellikler: 4 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz, havaalanı hizmeti
Konum: Blvd Alberto Alvarado Aramburo S / N
Fiyat: Geceliği 40€ - 44€ arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Baja Off Shore

Özellikler: Ücretsiz otopark, kahvaltı, evcil hayvan girebilir, havaalanı hizmeti
Konum: Club de yates Palmira Carretera
Fiyat: Geceliği 609€ - 630€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Club El Moro

Özellikler: 4 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz, SPA
Konum: Blvd Alberto Alvarado Aramburu Numero 7
Fiyat: Geceliği 56€ - 62€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


Club El Moro
 

Marina CostaBaja bölgesinde yer alan La Paz (Meksika) Otelleri

Şehrin en popüler tatil konumlarından biri olan Marina CostaBaja bölgesi, kentin en kuzeyinde bulunuyor. Santa Maria şehrine komşu olan bölge çok sayıda plaj alanıyla da ilgi çekiyor. Altın ve beyaz kum plajları olan La Concha, El Caimancito ve Coromuel plajları turistlere hem su etkinlikleri hem de deniz ve güneş keyfi için ortam sağlıyor. Bölgenin en iyi işletmelerini sizler için listeliyoruz.
 

 • Hyatt Place La Paz

Özellikler: 4 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, aile odası, havuz, havaalanı hizmeti
Konum: Km. 7.5 Carretera a Pichilingue
Fiyat: Geceliği 75€ - 81€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


Hyatt Place La Paz
 

 • Costa Baja Resort & Spa

Özellikler: 5 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havaalanı hizmeti, havuz, SPA
Konum: Carretera a Pichilingue KM 7.5, Zona Industrial
Fiyat: Geceliği 131€ - 207€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Puerta Cortes Residences: Las Colinas

Özellikler: Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz, SPA
Konum: KM 7.5 Carretera a Pichilingue
Fiyat: Geceliği 323€ - 358€ arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Casa Tu Paz

Özellikler: Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, sigara içilmeyen oda, havuz, SPA
Konum: Carretera a Pichilingue Km. 7.5 Lomas de Palmira
Fiyat: Geceliği 238€ - 265€ arasında(Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel La Concha Beach Resort

Özellikler: 4 yıldızlı, ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, kahvaltı, sigara içilmeyen oda, havuz, SPA
Konum: Carretera a Pichilingue,  Km 5
Fiyat: Geceliği 37€ - 47€ arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır.)
Detaylı bilgi için tıklayın.


Hotel La Concha Beach Resort

La Paz’da bölgelere göre konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınız oteli bulamadıysanız La Paz Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm La Paz otellerini görmek için tıklayın.
 

La Paz (Meksika) Otelleri

Meksika'nın Baja California Sur bölgesi başkenti olan La Paz, ülkenin keyifli tatil destinasyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Bulunduğu Amerika kıtasının Aşağı Kaliforniya yarımadanın güney ucunda bulunan şehir, aynı isimle anılan Kaliforniya Körfezi kıyısında yer alıyor. Meşhur Los Cabos tatil beldelerine de yakın konumdaki bu güzel kent, son derece güzel sahil şeridi ve birbirinden keyifli plajlarıyla turistler için bir cazibe yaratıyor.

Meksika ana bölgesinin hemen karşısında yerleşik bulunan La Paz, bakir plajları ve muhteşem güzellikteki kanyonlarıyla her geçen yıl biraz daha ilgi çekiyor. Tüm dünyadan bölgeye gelen turistler, özellikle yaz aylarında denizin, güneşin ve el değmemiş güzelliklerin tadını çıkarmak için kenti ziyaret ediyorlar.

Devamını Oku

La Paz (Meksika) Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type A / 100-125V / 15 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca 9oC
  • Şub 9oC
  • Mar 9oC
  • Nis 9oC
  • May 8oC
  • Haz 7oC
  • Tem 7oC
  • Agu 8oC
  • Eyl 8oC
  • Eki 10oC
  • Kas 10oC
  • Ara 10oC

Kısa Kısa