Shakespeare's Globe

Shakespeare's Globe isimli tiyatro Londra’da yapılabilecek en keyifli aktivitelerden bir tanesine ev sahipliği ediyor. 1599 yılında inşa edilse de 1613 yılında bir yangınla küle dönen Shakespeare's Globe Tiyatrosu Shakespeare oyunlarına ev sahipliği etmiş. Yangından sonra tamamıyla aynı şekilde inşa edilen Shakespeare's Globe hala meraklılarına muhteşem Shakespeare oyunlarını izletiyor.

Tiyatronun yanı sıra burada yapabileceğiniz bir diğer aktivite içerisinde yer alan mini Shakespeare sergisini gezmek. Londra her ne kadar pahalı olmasıyla dikkat çekse de ziyaretçilerin gönlünü kazanan yanı ünlü müzelerinin ücretsiz olması gibi bu güzel Shakespeare's Globe Tiyatrosu’nun da sadece 5 Pound’dan başlayan fiyatlarla Shakespeare oyunlarını izleme fırsatı vermesidir.

Tiyatrolar tıpkı Türkiye’de olduğu gibi belli bir sezon boyunca oynanıyor. Performansların sergilendiği dönem Nisan sonundan Ekim ayı başına kadar sürüyor. Tiyatronun oluşumu ve ziyaretçilerine sunduğu imkânın yanında bir diğer güzel olay Thames Nehri’nin de hemen yanına konumlanması oluyor. Bildiğiniz üzere Thames Nehri de bu şehrin simgelerinden bir tanesidir ve kıyısında yürüyüş yapmak en güzel aktivitelerden bir tanesidir. Tiyatroya ulaşana kadar nehir kıyısındaki birçok tarihi yapıyı izleyip, fotoğraflayabilirsiniz.

Bu arada eğer tiyatroya bilet almadıysanız, içeride de oyun varsa ne yazık ki içeriyi görme şansınız yok. Ya bilet alacaksınız ya da temsil olmayan zamanda gezmeyi tercih edeceksiniz.

Ziyaret Bilgileri: Tiyatro gişesi her gün 10:00-18:00 saatlerinde açık.

Adres: 21 New Globe Walk, London SE1 9DT, Birleşik Krallık

Yol Tarifi: Shakespeare's Globe Tiyatrosu’na ulaşım için metrodan London Bridge durağında inmek gerekiyor. Thames Nehri’ni bulup tiyatroya da kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Yakın Yerler: Millennium Köprüsü, Menier Çikolata Fabrikası