Lübnan'ın başkenti Beyrut, sahip olduğu ünüyle Lübnan'dan daha çok ön plana çıkan bir şehirdir. Tıpkı ülkemizde İstanbul'un konumu gibi Beyrut'ta da ülkenin en dikkat çeken şehri olma durumu geçerlidir. Beyrut şehrinin nüfusu 1,5 milyondan fazladır. Lübnan nüfusunun 4 milyonun biraz üzerinde olduğu düşünüldüğünde bu oldukça yüksek bir orandır. Bununla birlikte ülke dışında yaşayan 20 milyon Lübnanlı olduğu düşünülmektedir.

Beyrut otelleri

Beyrut şehrinin anadili Arapçadır. Ancak şehirde oldukça yoğun bir şekilde İngilizce ve Fransızca da biliniyor.Şehir 1943 sonrası bağımsızlığını ilan etmiştir. 1970'lere dek şehir kültür, sanat ve ekonomi merkezi iken, 1975-1991 arası yaşanan savaş dönemi şehir ve ülke için kötü bir dönemin başlangıcı olmuştur. Ancak Lübnan'ın ve Beyrut'un kötü zamanları geride bıraktığını söyleyebiliriz. Giderek toparlanma sürecine giren şehir, gelişmesini turizm alanında da sürdürmektedir. Lübnan'ın başkenti ve en önemli merkezi olan Beyrut şehri, yıllar içerisinde giderek artan bir turist yoğunluğu yaşamaktadır.

Beyrut'ta Fiyatlar

Lübnan’ın para birimi Lübnan Lirasıdır. 1 Doların karşılığı 1500 Lübnan Lirası etmektedir. Bu haliyle bakıldığında Lübnan parasının hayli değersiz olduğu ve Beyrut tatilinin çok ucuza mâl olacağı düşünülebilir. Ancak bu yanılsamaya kapılmamakta fayda var. Nitekim Beyrut'ta fiyatlar oldukça pahalıdır. Söz gelimi bir şişe su için 2,7 lira, 1 pizza ve 2 limonata için yaklaşık 60 lira ödeyebilirsiniz. Ayrıca bu hesaplar ekstra lüks olmayan daha sıradan mekanlardadır.

Beyrut şehrinde caddelerde turlayan arabalar ve yol kenarlarını süsleyen mağazalar epey göz kamaştırıcı statülerdedir. Şehir beklenenin aksine hayli lüks ve modern bir yapıya sahiptir.

Beyrut'ta Ulaşım

Beyrut şehrinde bulunan Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı’na İstanbul'dan direkt uçuşlar yapılmaktadır. Erken rezervasyonda uçuşlar 350-400 TL aralığındadır. Uygun uçuşlar için özellikle Pegasus tercih edilebilir.

Havaalanı'ndan arzu edilen yere ulaşım yöntemi taksilerdir. Şehir içerisinde taksi fiyatları 5000 Lübnan lirası civarıdır. Korsan taksilerin de sıklıkla rastlandığı Beyrut'ta, benzinin litresi ise 25000 Lübnan Lirası'dır.

Beyrut hakkında diğer bilgiler

Beyrut'ta Yeme İçme

Lübnan mutfağıülkemize benzer özelliklerdedir. Beyrut'ta güne başlangıç menüsünde Humus, Tabbule, Fattoush gibi besinler yer alır. Ana yemeklerde ise genellikle ızgara tercih edilir. Beyrut'ta içecek konusunda Almaza isimli bira ve Arak isimli rakı öne çıkmaktadır.

Beyrut'ta Konaklama

Beyrut şehri çeşitli bölgelerden oluşmaktadır. Şehirdeki bölgeler Downtown, Hamra ve Rouche Bölgesi'dir. Her bölgenin kendine özgü özellikleri ve fiyat aralıkları vardır. Downtown bölgesi şehrin kalbi sayılan yerdir. Özellikle çiftlerin sık tercih ettiği bu bölge konaklama açısında Beyrut'un en çok tercih edilen yeridir. Hamra Bölgesi daha çok öğrencilerin yoğunlukta olduğu bölgedir. Rouche Bölgesi ise sahile yakın ve gökdelenlerin artışta olduğu bir bölgedir. Şehirde dikkat çeken bazı ünlü oteller vardır. Bunlardan biri şehrin tam kalbinde bulunan Ramada'dır. Merkezi konumu ile dikkat çeken bu otelde gecelik fiyat ise 452 TL'dir. Bir diğer ünlü Beyrut oteli Le Gray Beyrut'tur. Güzelliği ile dikkat çeken bu otel, fiyatı ile de adından söz ettirmektedir. Otelin gecelik fiyatı 1000 TL'dir.

Beyrut'ta Eğlence ve Gece Hayatı

Beyrut'ta eğlence ve gece hayatı da oldukça gelişmiştir. Şehirde bu gelişmede etkili olan faktörler dışarıdan gelen turistlerin ve yine dışarıdan gelen Lübnanlı vatandaşların şehre kattığı canlılıktır. Beyrut'ta başlıca mekanlar şunlardır; Discotek Beirut Waterfront, Garten, Volume, The grand factory, HNGR, White Beirut, Caprice.

Beyrut şehrinin kalbi olarak kabul edilen Downtown veya diğer adıyla Solidere bölgesi, otellerin yoğunlukta olduğu bölgedir. Bu bölgede otel fiyatları değişiklik göstermektedir. Bölgede en dikkat çeken konaklama seçeneklerinden birisi Ramada'dır. Ramada'da gecelik fiyat 452 TL'dir. Beyrut merkezinde bulunan bir diğer tesis Markazi Suites'tir. 8.2 ile yüksek puan alan oteller kategorisinde bulunan bu otelde gecelik konaklama fiyatı 422 TL'dir. Downtown Bölgesi'nin dikkat çeken bir diğer oteli Le Gray Beyrut otelidir. Beyrut şehrinin en lüks otellerinden biri olan bu tesiste konaklama fiyatı gecelik 1000 TL'dir.

Şehrin diğer bölgelerinden Hamra Bölgesi'nde de benzer fiyatlar ile daha uygun fiyatlar görülmektedir. Downtown'a kıyasla daha uygun olan Hamra Bölgesi'nde öne çıkan otellerden biri The Mayflower Hotel'dir. Konumu ile gönülleri fetheden tesislerden birisi olan The Mayflower Hotel'de gecelik konaklama fiyatı 452 TL'dir. Hamra Bölgesi'nde bulunan iyi puanlı otellerden birisi Bliss 3000 Furnished Studios otelidir. Tesisin gecelik fiyatı 200 TL'dir. Hamra Bölgesi'nin öne çıkan diğer otelleri Caramel Boutique Hotel ve Studio 35'tir. Bu tesislerde gecelik fiyatlar 230-250 TL aralığındadır.

Beyrut otel fiyatları

Beyrut şehrinin üçüncü bölgesi Rauche Bölgesi'dir. Bölge sahilleri ve son yıllarda yükselen gökdelenleri ile dikkat çekmektedir. Bölgede çok yüksek puan alan bazı oteller yer almaktadır. Bunlardan gün batımının doyasıya izleneceği King's Suite Hotel, gecelik 275 TL'dir. Rouche Bölgesi'nin bir diğer konaklama seçeneği olan ELite Hotel Spa'da ise gecelik fiyat 260 TL'dir. Rouche Bölgesi'nde 9.5 puan ile konuklar tarafından çokça beğenilmiş muazzam otel Dolphin Royal Suites'tir. Bu tesiste eşsiz bir tatilin bedeli ise gecelik 384 TL'dir. Rouche Bölgesi'nde konaklamak sahil ve gökdelen manzaraları ile güzel bir tatilin kapılarını açacaktır. Lüks hayatın giderek geliştiği bu bölgede fiyatlar da daha yüksektir. Genel olarak pahalı bir şehir denebilecek olan Beyrut'ta el yakan fiyatlarda otellerin bulunduğu Rouche Bölgesi, güzelliği ile mest ederken fiyat/fayda dengesi açısından düşündürmektedir. Öte yandan erken rezervasyon fırsatları ile aynı tesislerde daha uygun fiyatlara kalabileceğinizi unutmayın. Yine düşük sezon olarak sayılabilecek aylarda daha uygun fiyatlara konaklama imkanına sahipsiniz.

Fiyatlar ilk etapta düşündürücü olsa da Beyrut'ta bu üç bölgede konaklamaya özen gösterin. Çünkü bu bölgeler dışında kalan yerler uzak ve fazla iyi imkanlara sahip olmayan yerlerdir.

Beyrut'ta bulunan otellere genel olarak bakıldığında 300 TL'nin altında otel sayısı çok fazla olmadığı görülür. Oteller 300-600 TL arasında yoğunlaşmıştır. 600-1000 TL aralığında kalan oteller Beyrut otellerinin yarısını teşkil etmektedir. 1000 TL üzerindeki hayli pahalı otellerin sayısı ise 50'den fazladır.

Raouche Bölgesi'de bulunan 4 yıldızlı ucuz oteller;

Rawsheh 51

Adres: Australia street rawsheh, Beyrut

Beyrut'ta, Güvercin Kayası Rawcheh'in 1 km kadar uzağında olan Rawsheh 51, ücretsiz Wi-Fi erişimi, 24 saat açık resepsiyon ve hızlı check-in/check-out imkanlarına sahip 4 yıldızlı bir oteldir. Tesiste ayrıca ortak salon ve döviz bozdurma hizmeti de vardır.

Beyrut'un ucuz sayılabilecek otellerinden biri olan Rawsheh 51'de gecelik fiyat 250 TL civarıdır. Rawsheh 51'in tüm odalarında düz ekran TV, su ısıtıcı, klima, mikrodalga fırın, gardırop, çalışma masası ve özel banyo bulunmaktadır. Tesisin konuklarına sunmuş olduğu hizmetlerden birisi de araba kiralama hizmetidir. Tesiste ayrıca ücretli özel otopark hizmeti vardır.

Tesise en yakın havaalanı 9 km uzaklıktaki Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'dır. Havaalanı'na ücretli ulaşım servisi verilmektedir.

Ulaşım: Şehir merkezinden 3 km uzaklıkta bulunan otele en yakın havaalanından arabayla ulaşım 15 dakika sürmektedir.

Yakın Yerler: Tesisin çevresinde bulunan görülmesi gereken yerler arasında 600 metre uzaklıkta bulunan Güvercin Kayası, 1 km mesafedeki Hamra Caddesi, Beyrut Luna Park, 2,5 km uzaktaki Zeytun Koyu ve 3,5 km uzaklıktaki Gemmayzeh Caddesi (Rue Gouraud) sayılabilir. Tesise daha uzak mesafede bulunan önemli yerler arasında 17 km uzaklıktaki Jeita Mağarası ile 19 km uzaklıktaki Our Lady of Lebanon örnek gösterilebilir.

Beyrut ucuz oteller

Hamra Bölgesi'nde 4 yıldızlı ucuz oteller;

Napoleon Hotel

Adres: N. Yafet Street, Hamra Area, Beyrut

Corniche sahil şeridine yalnızca 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan otel, oldukça merkezi bir konumdadır. Tesisin lüks odalarının hepsinde minibar, kablo TV ve klima vardır. Ayrıca tüm odalarda bulunan banyolar mermer olup gömme küvetler ile duş ve banyo malzemeleri vardır. Daha lüks bir konaklama deneyimi için süitleri tercih eden konuklar, spa küveti ile balkondan yararlanabilir. Napoleon Hotel meşhur Hamra Caddesi’ne 250 metre mesafededir. Tesisin 400 metre uzağında Beyrut Amerikan Üniversitesi, 950 metre uzağında ise Beirut Luna Park bulunur. Napoleon Hotel’e daha uzak mesafede bulunan önemli noktalardan birisi Jeita Mağarası’dır. Yine tesisin 18 km uzağında bulunan Our Lady of Lebanon ve 20 km uzağında bulunan Casino du Liban da önemli yerler arasındadır.

Tesiste ücretsiz özel otopark bulunmaktadır.

Ulaşım: Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan otele özel transfer hizmeti ile ulaşım 30 dakika sürmektedir.

Hamra Bölgesi'nde bulunan 2 yıldızlı ucuz oteller;

Weekend Furnished Apartments

Adres: Cairo Str., Beyrut.

Beyrut'tun meşhur Hamra Bölgesi'nde bulunan bir diğer otel Weekend Furnished Apartments otelidir. Otel Hamra Caddesi'nin 300 metre, Place de l'Etoile - Nejmeh Meydanı'nın ise 1,8 kilometre uzağındadır. 24 saat açık resepsiyon hizmeti veren otelin tüm odalarında düz ekran TV, kahve makinesi, klima ve özel banyo vardır. Bazı odalarda oturma alanı da yer almaktadır. Otel meşhur Hamra Caddesi’ne 300 metre, Beyrut Amerikan Üniversitesi’ne 650 metre ve Zeytun Koyu’na 1,2 km mesafededir.

Raouche Bölgesi'nde bulunan 5 yıldızlı oteller;

Ramada Plaza by Wyndham Beirut Raouche

Adres: Australia Street, Beyrut.

Beyrut'tun merkezinde gökdelenler ile beraber değeri yükselen prestijli bölge Raouche'de bulunan bu 5 yıldızlı otel, Ramada otel zincirinin bir halkasıdır. Açık yüzme havuzu ve spor salonu gibi lüks hizmetler sunan otelin bazı odalarında deniz manzaralı balkon da bulunmaktadır. Tesisin tüm odaları ses yalıtımına sahip olup klimalıdır. Tüm odalarda TV, minibar ve özel banyo yer almaktadır.

Otel bünyesinde bulunan El Fornayo Restaurant'ta konuklar hem yerel mutfağa ait hem de dünya mutfağından eşsiz lezzetleri tadabilir. Yine arzu eden konuklar Lobby Bar & Lounge'de dinlendirici keyif dolu saatler geçirebilir. Otelin gecelik fiyatı 600 TL'nin üstündedir.

Corniche Bulvarı'na yürüme mesafesinde olan otel Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'nın 9 km uzağındadır.

Otelde özel otopark vardır ancak ücretlidir.

Ulaşım: Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan tesise ulaşım servisi veya taksi ile 19 dakikada ulaşılmaktadır.

Beyrut en lüks oteller

Lancaster Plaza Beirut

Panoramik deniz manzarasına sahip olan otel sunmuş olduğu harika hizmetler ile Raouche Bölgesi'ndeki en lüks otellerden birisidir. Düz ekran TV, ücretsiz Wi-Fi, açık-kapalı yüzme havuzu, spa ve fitness merkezi tesiste bulunan başlıca hizmetlerdir.

Otelde çeşitli mutfaklardan lezzetler sunan 6 farklı restoran vardır. Bunlar arasında Daoud Basha Lübnan mutfağından ezgiler sunar. Prime 18 Steakhouse'da eşsiz biftekler vardır. Fume Bar'da baharatlı şiş yemekleri yer alır. Java Cafe'de ise hamur işleri ile tatlılar servis edilir. Konuklar Piyano Bar'da alakart yemekler yiyebilir.

Adres: General de Gaulle Avenue, Raouche, Beirut- PO Box: 113-5820, Beyrut

Tesiste özel otopark hizmeti vardır. Ancak bu hizmet ücretlidir.

Ulaşım: Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan tesise özel transfer hizmeti ile 15 dakikada ulaşılabilir.

Hamra Bölgesi'nde bulunan 5 yıldızlı oteller;

Le Commodore Hotel

Adres: Commodore Street, Beyrut.

Beyrut'tun kalbinde bulunan otelde bazıları balkonlu olan 203 adet oda ve süit vardır. Otelde Benihana Japanese Restaurant dahil 2 restoran vardır. Corniche sahil kordonu ile Beyrut Amerikan Üniversitesi tesise 15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Ulaşım: Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan tesise özel transfer hizmeti ve araba ile 15 dakikada ulaşılabilir.

Albergo Hotel, Lancaster Plaza Beirut, Radisson Blu Martinez Beirut, Hilton Beirut Downtown ve Royal Tulip Achrafieh Beyrut’ta bulunan diğer 5 yıldızlı otellerdir.

Raouche Bölgesi'nde bulunan en iyi oteller;

Dolphin Royal Suites Raouche

Adres: Cleopatra Street, Ras Beirut, Raouche, Beyrut.

Beyrut'un merkezinde bulunan çarşılara arabayla 10 dakikalık mesafede bulunan otel şık tasarımlı süitler ile hizmet vermektedir. Sıcak tonların hissedildiği süitlerde parke ile halı kaplı zeminler vardır. Tesiste her gün kontinental kahvaltı ya da Lübnan usulü kahvaltı bulunmaktadır. Ayrıca otelde belli saatlerde oda servisinden çeşitli atıştırmalıklar da alabilirsiniz. Tesiste ücretsiz özel otopark hizmeti vardır.

Ulaşım: Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan tesise özel transfer hizmeti ile 30 dakikada ulaşılabilir.

Hamra Bölgesi'nde bulunan en iyi oteller;

The Standard I - By Beirut Homes

Adres: Mahatma Ghandi Street - Hamra, Beyrut

Beyrut Amerikan Üniversitesi'ne arabayla sadece 3 dakikalık mesafede olan otelde ücretsiz Wi-Fi, uydu TV, mikrodalga fırın ve banyo bulunmaktadır. Otelde evcil hayvan bulundurmak yasak. Sigara içmek için ayrı bir alan da bulunmuyor. Tesiste ücretsiz özel otopark hizmeti bulunuyor.

Ulaşım: Tesise Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan taksi ve özel transfer hizmeti ile 25 dakikada ulaşılmaktadır.

Beyrut en iyi oteller

The Standard II - By Beirut Homes

Adres: Abdel Aziz Street - Hamra, Beyrut

Hamra semtinin tam merkezinde bulunan otel plaja 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tesiste bulunan daireler balkonlu olup modern bir dizayna sahiptir. Tüm odalarda TV, mikrodalga fırın, buzdolabı ve elektrikli su ısıtıcısı vardır. Tesiste ücretsiz otopark hizmeti verilmektedir.

Ulaşım: Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan tesise taksi ve özel transfer hizmeti ile 25 dakikada varılabilir.

Downtown Bölgesi'nde bulunan en iyi oteller;

Saifi Suites

Adres: Maroun Naccache Ave - Saifi, Beyrut

Beyrut'un kalbinde yer alan bu 4 yıldızlı lüks otelden merkeze araba ile 5 dakikada varabilirsiniz. Deniz ya da şehir manzaralı şık odalarında mini mutfak, gardırop, TV ve daha pek çok hizmet tahsis edilmiştir. Otel Beyrut Uluslararası Havaalanı'na arabayla 10 dakikalık mesafededir.

Grand Concerto Hotel

Adres: kuwait st. Rauche, 2036 Beyrut, Lübnan.

Plajın yalnızca 5 dakika uzaklığında olan otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi ve 24 saat açık resepsiyon hizmeti vardır. Tesisin tüm konaklama birimlerinde modern mimarinin etkisi görülür. Otelde oturma odası ve mini mutfak vardır. Tesiste bulunan banyolar duşludur. Al Hamra Caddesi’ne 600 metre uzaklıktaki otel, meşhur Güvercin Kayası’na ise 900 metre uzaklıktadır. Otel Refik Hariri Havaalanı’na 8 km mesafede yer almaktadır. Çiftlerin oldukça beğendiği bu tesis iki kişilik seyahatlerde 8,7 puan almıştır.

Oaks Beirut, Loft 29 Residence, The Parisian Plaza ve Bossa Nova Beirut Hotel Beyrut şehrinde konuklardan yüksek puan alan diğer otellerden bazılarıdır

Merkezi konumda bulunan oteller her zaman en fazla tercih edilen oteller arasındadır. Konumu itibariyle dikkat çeken bu oteller hem trafik süresi hem de yolculuk ücreti açısından avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra şehrin önemli turistik mekanlarına yakınlık faktörü de merkezi otelleri oldukça avantajlı kılıyor. Tatilini Beyrut şehrinde geçirmeyi planlayanlar için de merkez otelleri ilk tercihler arasında bulunur. Beyrut şehrinin önemli mekanlarını yakından görebileceğiniz bu konaklama birimleri, farklı fiyat aralıkları ve farklı hizmetler ile konuklarını ağırlamaktadır. 5 yıldızlı lüks otellerin haricinde hostel formatında daha uygun tesisler de merkezi konumları ile hizmet vermektedir. Şimdi Beyrut şehrinde bulunan merkez otellerinden bazılarına daha yakından bakacağız.

Ramada by Wyndham Downtown Beirut

Beirut Souks alışveriş merkezi ve pek çok eğlence merkezine yakın olan otel Beyrut'ta deniz kıyısındaki Korniş yürüyüş yoluna 15 dakikada ulaşılabilmektedir. Tesisin klimalı modern odalarında çalışma masası, balkon ve 100'ü aşkın kanal bulunan HD düz ekran TV bulunur.

Otelde bulunan Scarlet Restaurant'ta sabahları açık büfe kahvaltı sunulmaktadır. Restoranın menüsünde kontinental kahvaltı ile doğu mutfağının farklı lezzetleri yer alır. Yine konuklar Scarlet Lounge & Bar'da akşam kokteyli ve atıştırmalıklarla keyifli dakikalar geçirebilir. Otelde 24 saat açık resepsiyon hizmeti de verilmektedir. Otel personeli konuklara şehirde gezebilecekleri güzel yerler ile alakalı bilgiler vermektedir. 

Beyrut merkez otelleri

Beverly Hotel Beirut

Adres: Ibn Sina Street Mina El Hosn, 2038 3054 Beyrut, Lübnan.

Beyrut’un turistik bölgesinde yer alan bu tesis 4 yıldızlı bir butik oteldir. Şehrin kalbinde bulunan otelin odalarında uydu TV, DVD oynatıcı ve Blu-ray oynatıcı vardır. Tesiste banyo ve ücretsiz banyo malzemeleri de sunulmaktadır. 24 saat açık resepsiyon hizmeti verilen otelde Lübnan mutfağından leziz mönüler sunan restoranın tadını çıkarabilirsiniz. Çiftlerin önemli oranda tercih ettikleri bu otelin iki kişilik seyahat puanı 9.2’dir.

Four Seasons Hotel Beirut

Adres: 1418 Prof Wafic Sinno Avenue, Minet El Hosn, Beyrut, Lübnan.

Zaitunay Koyu’nun 1 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan otelde 360 derece deniz, dağ ve şehir manzarası bulunmaktadır. Tesisin zarif tasarımla dizayn edilmiş odalarında tavandan tabana kadar pencereler ve balkonlar vardır. Odalarda derin küvetli mermer banyo yer alıyor.

Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunmaktadır. For Seasons Hotel, konuklarına spor merkezi, sauna, buhar odaları ve havuz ile eğlenceli ve sağlıklı bir tatilin kapılarını açıyor. Otel, deniz kenarındaki kafelere yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Bisiklet ve koşu yolu ise 1 km uzaklıktadır. Çiftlerin büyük oranda tercih ettiği otelin iki kişilik seyahat puanı 9,4’tür.

Charles Hotel, Le Gray, Saifi Suites, ve O Monot Boutique Hotel Beirut Beyrut’un dikkat çekici merkez otellerinden bazılarıdır.

Butik oteller normal otellere kıyasla sağlamış oldukları çok özel hizmetler ile bütün tatil şehirlerinde ön plana çıkan tesislerdir. Oda sayısı ve personel sayısının daha az olduğu bu tür otellerde, kişiye özel hizmetler çok daha ileri seviyededir. Ortadoğu’nun Paris’i olarak nitelendirilen Beyrut’ta da pek çok butik otel bu anlamda özel hizmetler sağlamaktadır. Eşsiz bir tatil için Beyrut’u tercih eden konukların deneyebileceği birkaç butik oteli yakından inceleyeceğiz.

Ucuz butik otel;

Lavender Home Hotel

Beyrut'un meşhur Hamra bölgesinin tam merkezinde bulunan Lavender Hamra ücretsiz Wi-Fi erişimi ve düz ekran TV hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca tüm odalarda çalışma masası, çay-kahve seçeneği ve oturma alanı bulunur. Bazı konaklama birimlerinde ayrı oturma alanı ile mini mutfak bulunduğunu da ekleyelim.

Lavender Home eşsiz lezzetler sunan restoranı ile gönülleri fethediyor. Restoranda çeşitli ızgara spesiyaliteleri, hamur işleri ve güveçler servis edilmektedir. Genel anlamda konuklar uluslararası yemekler ile Doğu mutfağına özgü olan pek çok lezzeti tadabilirler.

Tesisin özel otopark hizmeti bulunmakla beraber ücretlidir. Otel, butik otellerin geneli ile karşılaştırıldığında 300 TL'nin altında olmasıyla ucuz sayılabilecek bir butik oteldir.

Ulaşım: Otele Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan taksi, araba veya özel transfer hizmeti ile 15 dakikada varılabilir.

Beyrut butik oteller

Pahalı butik otel;

Saifi Suites

Beyrut şehir merkezine arabayla 5 dakika mesafede olan Saifi Suites, 4 yıldızlı şık bir oteldir. 24 saat oda servisi ve ücretsiz Wİ-Fi erişimi sağlayan otelin restoranında 3 öğün servis yapılmaktadır. Sabah açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde ise dünya mutfağından çeşitli lezzetler servis edilir. Dileyen konuklar şarap salonunda da çeşitli içecekleri deneyebilir. Bu otelde konaklamanın maliyeti 1000 TL'nin üzerindedir. 

Ulaşım: Otele Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan taksi ve özel transfer hizmeti ile 15 dakikada varabilirsiniz.

Q Hotel

Beyrut şehrinde bulunan bir diğer butik otel Q Hotel'dir. Klasik Fransız dekorunun görüldüğü bu şık otelde 24 saat oda servisi ve ücretsiz Wİ-Fi erişimi vardır. Ayrıca açık büfede kahvaltı salonu da bulunmaktadır. Q Hotel'in konaklama birimlerinde düz ekran TV ve balkon bulunmaktadır. Bazı odalarda mini mutfak ile spa küveti de bulunur.

Albergo Hotel, Lancaster Plaza Beirut, Le Commodore Hotel ve Gems Hotel Beyrut’ta bulunan farklı butik oteller arasındadır.

İnsan hayatında dönüm noktası niteliği taşıyan olaylardan birisi evliliktir. Yeni evli çiftler için en güzel zamanlar balayı tatilleri ile başlar. Balayı tatillerinin eşsiz bir deneyime dönüşmesi için kalınacak balayı otelinin seçilmesi çok önemli bir meseledir. Pek çok tatil şehrinde son derece kaliteli hizmet sunan romantik oteller, balayı tatilleri için evli çiftlerin hizmetindedir. Ortadoğu’nun Paris’i Beyrut’ta da balayı tatilini geçirmek isteyen konuklar için birbirinden şık balayı otelleri bulunmaktadır. Şimdi Ortadoğu’nun Paris’i Beyrut şehrinde bulunan romantik balayı otellerine daha yakından bakalım.

The Key Beirut

Adres: Palais de Justice District, Corniche du Fleuve, Achrafieh, 167058 Beyrut, Lübnan.

Beyrut şehrinin romantik otellerinden birisi The Key Beirut’tur. Merkezi bir konumda bulunan The Key Beirut, şık biçimde tasarlanmış odaları ve daireleri ile Beyrut’ta güzel bir tatil sunmaktadır. Şehrin pek çok cazibe merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan otel, Beyrut tatilinde şehrin turistik mekanlarından ve çeşitli imkanlarından mahrum kalmamak isteyenler için idealdir.

Tesiste bulunan The Cellar’da öğle ve akşam yemekleri yenmektedir. Mekanda hem Asya mutfağından hem de dünya mutfağından esintiler görülür. Otelin açık büfesinde şaraplar ve alkollü içeceklerin yer aldığı sıcak ve soğuk içecekler mönüsü vardır.

The Key Beirut, Beyrut’un önemli yerlerine oldukça yakın bir konumdadır. Tesis Beyrut Uluslararası Havaalanı arabayla 15 dakika uzaklıktadır. Çiftlerin yoğun şekilde tercih ettiği otelin iki kişilik seyahat puanı 8.6’dır.

Beyrut Balayı otelleri

Dolphin Royal Suites Raouche

Adres: Cleopatra Street,Ras Beirut,Raouche, 961 Beyrut, Lübnan.

Beyrut’un merkezindeki çarşılara araba ile 10 dakikalık mesafede bulunan tesiste ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunmaktadır. Şık tasarımlı süitleriyle dikkat çeken tesis, Güvercin Kayası ve Akdeniz sahiline birkaç adım mesafededir.  Otelin tüm odalarında TV ve DVD oynatıcı vardır. Otelin restoranında kontinental kahvaltı ya da Lübnan usulü kahvaltı servisi vardır. Belirli saatlerde oda servisinden atıştırmalık veya içecek de istenebilmektedir. Otelde 24 saat boyunca hizmet sunan resepsiyon bulunuyor.

Popüler alışveriş merkezi Verdun’a arabayla 10 dakika uzaklıkta bulunan otel, Beyrut Uluslararası Havaalanı ise arabayla 10 dakika uzaklıktadır. Çiftlerin favori mekanlarından olan bu otelin iki kişilik seyahat puanı 8.6’dır.

Saifi Suites, Raouche Arjaan by Rotana, Le Commodore Hotel ve Caramel Boutique Hotel Beyrut’ta bulunan diğer balayı otellerine örnektir.

Alife Apart Hotel

Adres: victor hugo achrafieh achrafieh, Beyrut.

Beyrut'un 4 yıldızlı apart otellerinden biri olan Alife Apart Hotel, 24 saat açık resepsiyon ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunmaktadır. Alife Apart Hotel'i tercih eden konuklar, şehir manzarasının tadını doyasıya çıkarabilir.

Otelde bulunan odaların her birinde su ısıtıcısı, mikrodalga fırın, klima ve buzdolabı yer almaktadır. Otelin odalarında ayrıca düz ekran TV, gardırop ve özel banyo da bulunmaktadır. Tesis kayak konusunda popüler olan bir bölgededir. Ayrıca Alife Apart Hotel konuklarına araba kiralama hizmeti de sunar.

Ulaşım: Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan tesise taksi veya özel ulaşım servisi ile 8 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Beyrut apart oteller

Citea Apart Hotel

Adres: Alfred Naccache Avenue-Ashrafiyeh Beirut-Lebanon, Beyrut.

Havaalanına yalnızca birkaç dakika uzaklıkta olan otel stratejik konumu ile dikkat çekmektedir. Asharifeh'in merkezinde bulunsn otel, Downtown Bölgesi'ne de yakın mesafededir.

Otelin bütün odalarında şık bir ev ortamının estetik ve konforunu hissetmek mümkün. Citea Apart Hotel'de toplamda 78 adet konaklama birimi vardır. Tüm odalarda kablo TV vardır. Konukları bazı odalarda oturma alanı da bekliyor. Özel banyolu odalarda bornoz ve terlik gibi banyo malzemeleri tahsis edilmiştir. Tesiste resepsiyon 24 saat boyunca açıktır.

Ulaşım: Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan tesise arabayla veya havaalanı transferi ile ulaşım 50 dakikadır.

The Key Beirut

Adres: Palais de Justice District, Corniche du Fleuve, Achrafieh, Beyrut.

Eşsiz konumu ile dikkat çeken otellerden birisidir. Beyrut'un pek çok cazibe noktasına yakın olan The Key Beirut; iş adamları, aileler ve turistler için en doğru seçeneklerdendir. Tesisten alışveriş merkezlerine, müzelere, gece kulüplerine ve daha pek çok yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Tüm odalarda klima, LED TV, telefon ve tam donanımlı mini mutfak vardır. Odaların hepsi şık bir tasarıma sahip olup iyi şekilde ışıklandırılmıştır.

Otelde yer alan restoranda öğle ve akşam yemeği servisi yapılır. Bunun yanı sıra günlük açık büfe hizmeti de sağlanmaktadır.

Ulaşım: Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan otele ulaşım taksi ve özel transfer hizmeti ile 15 dakikadır. Tesise Beyrut Çarşısı’ndan Sami El Solh üzerinden araba ile ulaşım 8 dakikadır.

ZUR Studios and Suites, Raouche Arjaan by Rotana, ParkTower Suites, The Living by Beirut Homes ve Markazia Suites Beyrut’taki diğer apart otellerden bazılarıdır.

Hosteller tüm tatil destinasyonlarının en fazla tercih edilen konaklama birimlerindendir. Ucuz konaklamalar isteyenler için en doğru seçenekler olan hosteller, kalacakları yere çok para harcamak istemeyenler için hizmet vermektedir. Ortadoğu’nun Paris’i olarak gösterilen Beyrut’ta da çok sayıda hostel hizmet vermektedir. Şimdi Beyrut’ta bulunan bazı hostellere yakından bakalım.

Talal Hotel

Talal Hotel, Beyrut’ta bulunan hostellerden birisidir. Beyrut’un tam merkezinde olan, şehrin kalbinin attığı yerde yer alan Talal Hotel, şehir merkezine 500 metre uzaklıktaki ekonomik bir oteldir. Beyrut’un meşhur Gemmayzeh Caddesi’ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan tesis, oda ve yatakhanelerden oluşan bir konaklama birimidir. Tesiste ortak kullanıma açık 2 mutfak bulunmaktadır. Talal Hotel’in tüm konaklama birimleri klimalıdır. Tesiste hem ortak banyo hem de özel banyo seçenekleri vardır.

Otel Beyrut Uluslararası Havaalanı’na arabayla 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Tesiste havaalanı servisi yapılmaktadır. Tesisin bulunduğu konum, değerlendirmelere göre Beyrut şehrinde en fazla beğenilen destinasyon olmuştur. Çiftlerin büyük oranda beğendiği tesisin iki kişilik seyahat için almış olduğu puan 8,0’dır.

Talal Hotel’de en dikkat çeken hizmetler ücretsiz otopark, havaalanı servisi, Wi-Fi, aile odaları, oda servisi ve terastır.

Adres: Saife, Charles Helou Street, Beyrut, Lübnan.

Talal Hotel’e Bayrut Çarşısı’ndan ulaşım 51M numaralı rotadan araba ile 7 dakikadır. Independance üzerinden yaya olarak 31 dakikada ulaşılmaktadır.

Beyrut hosteller

Hostel Beirut

Adres: Rue 56, No. 11، Building: Akram al-Eid، Beirut, Geitawi، Lübnan.

Hostel Beirut, Beyrut'un gece hayatının merkezi ve tüm kafe ve barlarının bulunduğu sanat ve müzik sahnesinin merkezi Mar Mikhael'deki hareketli Ermenistan sokağına sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde, güvenli ve güzel mahallede Geitawi'de bulunuyor. Hostel Beirut, ücretsiz Wi-Fi bağlantısı ve tüm dünyadan ilginç insanlarla tanışmak için çok iyi bir yer.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havaalanı’ndan tesise 51M numaralı rota üzerinden arabayla 17 dakikada varılmaktadır. Beyrut Çarşısı’ndan tesise ulaşım arabayla Independance üzerinden 11 dakikadır.

The Colony Beirut Hostel

Sakin ve yeşil bir alanda bulunan hostel, Central Beirut, Şehitler Heykeli ve Ermenistan Caddesi gibi kentin en önemli turistik yerlerine 10 dk yürüme mesafesinde merkezi bir konumda bulunur. Hostel ayrıca pek çok önemli noktaya kolaylıkla ulaşabileceğiniz ana karayoluna 2 dakikalık mesafededir.

Hostelde ortak bir yaşam alanı, ücretsiz kilitli dolap, banyo ve duş bulunmaktadır. Varıştan 72 saat öncesine kadar iptal hakkı vardır. Tesiste saat 14:00’ten itibaren check-in yapılmakta, 12:00’den önce check-out yapılmaktadır.

Tesise Beyrut Çarşısı konumundan Pierre Gemayel üzerinden arabayla 13 dakikada varılmaktadır. 51M numaralı rota üzerinden varış 14 dakikadır.