Lugano’da Gezilecek Yerler

Göl kenarındaki muhteşem konumuyla ziyaretçilerine daha en başta güzel bir manzara sunan Lugano şehrinde göl ve dağ manzarasının keyfini çıkarabilir, mimarisiyle dikkat çeken caddelerinde dolaşabilir, müzelerini gezebilirsiniz.

Lugano’da görülecek diğer yerler: Lungolago, Museo del Cioccolato Alprose, Piazza della Riforma, Museo d’Arte, Monte San Salvatore, Galleria Gottardo.

Santa Maria Degli Angioli Kilisesi

2682-a.jpg

Bu muhteşeme Romanesk kilise, Bernardino Luini’ye ait 1529 tarihli iki muhteşem freske ev sahipliği yapmaktadır. Kiliseyi ortadan ikiye bölen koskocaman duvar üzerinde İsa’nın çarmıha gerilişini tasvir eden bir resim vardır. Renklerinin canlılığı ve sanatsal gücüyle görenleri hayran bırakmaktadır.

Brè Tepesi

filename-dsc02255-jpg.jpg

Monte Bre adı verilen bu tepeye Cassarate bölgesinden füniküler ile ulaşılmakta. 925 metre yükseklikteki bu tepede pek çok yürüyüş ve bisiklet rotası da mevcut.

Museo delle Culture

Museo-delle-Culture-visto-dal-lago-27220-T10-HD.jpg

Neoklasik tarzda inşa edilmiş Villa Heleneum adlı bina farklı kültürlerin sanatlarını bir araya getiren muhteşem bir müzeye sahiptir. Lugano kentinin 1.7 kilometre doğusunda yer alan villada etnik Afrika sanatından eserler sergilenmektedir.