Google+

Arama formu

Antananarivo’da Gezilecek Yerler

Antananarivo şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz African House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Soamiandry Studio Apartment, Sahamalaza, The Citizen. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Madagascar Underground, Hotel Brajas, Bamboo Lodge and Spa gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Madagascar Underground, Hotel de L'Avenue - Tana City Centre, TANA-JACARANDA tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Antananarivo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Antananarivo, her ne kadar şehir merkezi denetimsiz trafiği ve çevre kirliliği ile ziyaretçileri zorlasa de, pek çok tarihi ve kültürel mirasa sahiptir.

Rova

Rova

Tana’nın Manjakamiadana isimli bu surlarla çevrili sarayı şehrin en yüksek tepesini taçlandıran yapıdır. 1995’teki bir yangında büyük hasar gören yapı hâlen tadilatta olsa da bulunduğu kompleks içinde ziyaretçi kabulüne açık yerler bulunmaktadır. Saray, Kraliçe I. Ranavalona için İskoç misyoner James Cameron tarafından yaptırılmıştır.

Andafivaratra Müzesi

Andafivaratra Müzesi

Muhteşem bir pembe barok sarayın içine kurulmuş olan bu müze eskiden Başbakan Rainilaiarivony’nin ikametgâhıydı. Müzenin koleksiyonunda Merina kral ve kraliçelerine ait kişisel eşya bulunmaktadır. Müze aynı zamanda o dönemin renkli yaşantısını ve saray efradının bazı renkli karakterlerini de yad etmektedir.

Anosy Gölü

Anosy Gölü

Anosy Gölü, başkentin güney bölümünde bulunan bir yapay gölettir. Öncesinde bir bataklık olan alan I. Radama döneminde ıslah edilerek göletleştirilmiştir. James Cameron tarafından mimari tasarımı yapılan gölet kalp şeklindedir. Tam ortasında bir boğaz ile şehre bağlanan bir ada ve adanın üzerinde I. Dünya Savaşı’nda hayatını kaybedenleri anan bir anıt vardır.

Antananarivo’da görülmesi gereken diğer yerler

Antananarivo’da görülmesi gereken diğer yerler

Museum of Ethnology and Paleontology, Korsan Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Ambohimanga Sarayı.