Santiago Bernabéu Stadyumu

Real Madrid, Atlético de Madrid ve Rayo Vallecano ile birlikte ülkenin üç profesyonel futbol takımından biridir. Çok sayıda Avrupa ve uluslararası şampiyonluğa sahip olan kulüp, futbol ve spor meraklılarının tarihi stadyumunu keşfetmeleri için yılda 363 gün kapılarını açmaktadır.

1943-1978 yılları arasında Real Madrid'e başkanlık eden kulüp efsanevi başkanının adını alan Santiago Bernabéu Stadyumu 1947'de açıldı. 81.044, 245 VIP kutusu ve dört restoran (La Esquina, Puerta 57, Real Café Bernabéu ve Zen Market) kapasitesine sahiptir.

Bernabu Turu, kulübün en ikonik noktalarına gelen ziyaretçileri gezdirir ve onlara stadyumun yetkililerin gördüğü şekliyle Başkanlık Balkonundan gösterir; oyuncuların bakış açısından, oyunun kendisinden ve antrenörün bakış açısından, tezgâh alanındaki ısıtılmış ergonomik koltuklarda oturdukları gösterilir. Tur rotası, oyuncuların soyunma odalarını içerir ve ziyaret içerisinde fotoğraf çekmeye izin vardır.

Bernabu Tour, kulübün kupa koleksiyonuna ve gömlek, top, fotoğraf ve belgeler de dâhil olmak üzere mirasının bir parçası olan binlerce öğeye ev sahipliği yapan Trophies Exhibition'da Real Madrid'in tarihini keşfedebilirisiniz.  Büyük gereçler sergisine ek olarak, "Tarihin En İyi Kulübü" odasındaki ve "Sensaciones del Real Madrid" odasında olduğu gibi ekibin tarihini getirmenin heyecan verici bir yolu olan büyüleyici görsel-işitsel içeriği gösteren etkileşimli ekranlar canlı olarak yayın yapmaktadır.

 

Giriş Ücreti:

  • 14 yaşın altındaki çocuklar18 €
  • Yetişkinler 25 €
  • 0-4 yaş arası çocuklar ücretsizdir

Adres: Avenidade Concha Espina, 128036

Ziyaret (Açılış-Kapanış) gün ve saatleri:

Bernabéu Tur saatleri

  • Maç dışı günler, pazartesiden cumartesiye, sabah 10'dan akşam 7'ye kadar
  • Pazar ve resmi tatil günleri, 10.30 - 18.00 arası.
  • Maç günlerinde, tur başlamadan 5 saat öncesine kadar devam eder
  •  Bu süreden sonra ve maç başlamadan 3 saat öncesine kadar, ziyaretçilere açık olan tek yer Tarih odasındaki En İyi Kulüp, Sensaciones del Real Madrid odası, Kupa Sergisi ve stadyumun panoramik manzarası

Websitesi:http://www.realmadrid.com/tour