Google+

Struga

Struga03:21 AM
18℃
1 MKD=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon2℃
 • Şubweather-icon3℃
 • Marweather-icon6℃
 • Nisweather-icon10℃
 • Mayweather-icon15℃
 • Hazweather-icon18℃
 • Temweather-icon21℃
 • Ağuweather-icon21℃
 • Eylweather-icon17℃
 • Ekiweather-icon12℃
 • Kasweather-icon7℃
 • Araweather-icon3℃
Genel Bilgiler / Rehber

Struga, Makedonya’nın güneybatı kesiminde kalan bir şehirdir. Bu şehir, Ohri Nehri kıyısında konumlanmaktadır. Burada bulunan Kara Drim isimli nehir, Ohri Gölü’nün başlangıcıyla başlar ve şehri iki parçaya böler. Struga şehrinin kullanılan bir diğer ismi ise Ustraga’dır. Struga ismi ise eski Makedonya dilinden gelmektedir. Struga ismiyle ilgili günümüze kadar ulaşan çok fazla sayıda teori bulunmaktadır. Bu teorilerden bir tanesi, Struga şehrinin coğrafik konumundan kaynaklanmaktadır. Konumu itibariyle oldukça esintili bir yer olan Struga’ya, rüzgarın sert esmesi anlamına gelen Struga isminin verildiği söylenir.

Yaklaşık nüfusun 17 bin olduğu Struga şehrinde etnik bir çeşitlilik söz konusudur. Bu nüfusu oluşturanların yüzde 53,7’si Makedon, yüzde 31,9’u Arnavut, yüzde 5,5’i Türk, yüzde 3,3’ü Ulah ve yüzde 5,5’i ise diğer milletlere tabidir. Struga ismine tarihi belgelerde ilk kez 6 ve 7. yüzyıllarda denk gelmektedir. Bu tarihlerde buralarda Berezit kavminin yaşadığı söylenir. 9. yüzyıla gelindiğinde ise bu bölgeye Doğu Roma İmparatorlu hâkim olmuştur. 14. yüzyılın sonlarında da Osmanlı himayesi altına girmiştir ve 1912 senesine kadar Osmanlı’ya bağlı kalmıştır. 1912 senesinde ise bağımsızlığını ilan etmiştir. Struga Makedonya’nın önemli turizm bölgelerindendir. Özellikle Ohri Gölü ve çevresi ile Kara Drin çevresi, bu şehrin turistik anlamda en çok cezbeden bölgelerindendir. Bunun yanı sıra, birbirinden güzel çok sayıda plajlar da bulunmaktadır. Bunların en önemlileri ise Male Kumsalı ve Female Kumsalı'dır.

Nüfus : 16.559
İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Struga lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Villa Panorama Elen Kamen, Villa Elen Kamen, Nade Apartments. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Jovanoski Apartments, Apartment Retreat gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Ambient Apartments, Villa Nestor, Gago Apartments otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Struga aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Struga pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Struga Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Struga Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Struga Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Struga Otelleri booking-logo

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

devamını oku