Medellin’de Gezilecek Yerler

Şehrin ortasından geçen Medellin Nehri, doğayla içiçe halk kütüphaneleri, devasa parkları, sokak heykelleri ve müzeleriyle görülmeye değer bir şehirdir.

Medellin’de görülmesi gereken diğer yerler

Plazoleta de las Esculturas, Jardin Botanico, Castillo Müzesi, Pedro Nel Gomez Müzesi, Museo de Arte Moderno de Medellín.

Kütüphane Parkları

9793526_orig.jpg

Son yıllarda şehir planlamacılığı açısından farklı şekillerde geliştirilen Medellin’in bu alanda yaptığı en önemli çalışmalardan biri kütüphane parklarıdır. Şehrin farklı alanlarında görülebilen bu parklar ve kütüphaneler, isteyen herkese ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda dinlenmek ve doğanın içinde olmak için de olanak sağlamaktadır. Bu parkların isimleri şöyledir: León de Greiff Library, San Javier Library Park, Bethlehem Library Park ve La Quintana Library Park.

Arvi Parkı

arvi1.jpg

Doğayla bütünleşmiş bir şehir olan Medellin’de büyük doğal parklar ön plandadır. Onlarca parkın arasından en çok öne çıkansa Arvi Parkı’dır. 20 bin herktarlık alana sahip parka yerli ve yabancı turistler için ekolojik geziler düzenlenmektedir. İçerisinde göller, akarsular, hayvan çeşitleri görülebilirken trekking, kamp, bisiklet turu, yüzme, balıkçılık, at binme ya da yelken gibi sporları da yapmak mümkündür.

Antioquia Müzesi

museo_antioquia_medellin.jpg

Şehrin merkezindeki Botero Meydanı’nda yer alan müzenin koleksiyonunda ünlü sanatçıları Fernando Botero ve Pedro Nel Gomez’in işleri sergilenmektedir. 1881 yılında “Zea” adıyla açılan müze, yeni adını 1978 yılında almıştır. 17 adet salonu bulunan müzede iki sanatçının dışında genel anlamda Kolombiya sanatına dair eserler, tarihi heykeller ve çağdaş sanat eserleri de görülebilir.

Metropolitan Katedrali

medellin-day-2-1.jpg

Şehrin merkezinde yer alan katedral, dünyada yanık tuğla ile inşa edilmiş en büyük katedraldir. Fransız Mimar Emile Charles Carre (1863-1909) tarafından Romanesk mimari tarzında yapılmıştır.