Google+

Dahab’da Gezilecek Yerler

8319 Ara 2016Lokasyon Detay

Dahab’da Gezilecek Yerler

Dahab, Kızıldeniz kıyısında, küçük bir kasabadır. Bodrum Gümüşlük ya da Side’nin yıllar önceki hali gibi, son derece keyifli ve ucuz bir yerdir. Balık ucuz ve sualtı muhteşemdir. Buraya daha çok gençler ekonomik su sporu keyfi için gelmektedir.

Scuba dalgıçlar, otellerinin önünden suya girebilirler ve denizden yalnızca 30-40 metre ileride muhteşem mercan kayalıkları bulabilirler. Scuba dalış burada birçok yere göre, çok daha ucuzdur. Plaj yolunda yürüyüş yapabilirsiniz. Al-Capone Cafe-Restoranda, deniz kenarında bir şeyler yiyebilirsiniz. Burada ayrıca otantik hediyelik eşya satan dükkânlar çok meşhur. Alışveriş yapabilirsiniz. Şnorkelle dalabilirsiniz ve belgesellerde bile görmediğiniz harika balıklar görebilirsiniz.

Dahab lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Sus & Erna Apartment, Seahorse Apartment, Tarbouche House Dahab. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Yasmina Hotel, Panda Resort gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Sea View Hostel, Dyarna Dahab Hotel, Sea Stars Apartments otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Dahab aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Dahab’da Gezilecek Yerler-1

Kızıl Deniz’in kenarında henüz fazla tanınmayan bu şirin kasaba beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak güzelliktedir. Dağların arasında çadır kamplarda kalabilir, isterseniz otel ve pansiyonlarından uygun fiyata yararlanabilirsiniz. Dahab kelime olarak ‘altın’ anlamına gelmektedir ve kilometrelerce uzanan kumsalı ve dağlarının rengi ile bu anlamın hakkını vermektedir. Tüm dalış merkezlerine ve plajlarına yakın mesafesi tatilde kıymetli olan zamanın kaybını önlüyor. Size denizin en güzel rengini cömertçe sunan, hiç yormadan huzur dolu günler geçirmenize sebep olacak olan bu küçük cennetten ayrılırken yenilendiğinizi hissedeceksiniz.

Dalış dedik, sörf dedik peki spor yapmak istemeyen neden Dahab’a gelsin? Burada gerçekten bakir bir cennet havası var. Yıllar önce hippilerden kalma meditasyon ve yoga merkezleri çalışmalarına devam ediyor. Sessizlik isterseniz çölde bir bedevi çadırına misafir olup unutulmaz bir çöl gecesi tecrübe edebilirsiniz. Her yerde sıkça rastlayacağınız develer dağ tepe demeden sizi ve eşyalarınızı taşıyarak çöl safarisine götürmek için bekliyorlar.

Dahab şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Sharm el-Sheikh 7 saatlik Desert Safari (20 €), Oteller Şarm El Şeyh Havalimanı Transferleri (19.87 €), Düzlem tarafından Kahire ve Piramitler Day Trip: Sharm Gönderen (276.14 €), Sharm el-Sheikh 1 saatlik Yunus Show (32.22 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Dahab ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-