Google+

Arama formu

Atar

Fotoğraf: https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/0d/64/19/c8/...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 MRO = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 21℃
Şub 23℃
Mar 25℃
Nis 28℃
May 31℃
Haz 34℃
Tem 35℃
Ağu 35℃
Eyl 33℃
Eki 30℃
Kas 26℃
Ara 21℃

Atar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Moritanya’nın kuzeybatısında yer alan Atar Adrar bölgesinin başkenti ve Adrar Platosu’ndaki ana yerleşim yeridir. Kuzeybatı Afrika’nın sıra dışı şehirlerinden biri olan Atar bölge için önemli bir pazar merkezidir. Sığır, koyun ve keçi yetiştiriciliği ile birlikte tahıl üretimiyle ekonomiye katkı sağlayan Atar’da geleneksel halı dokumacılığı da önemli bir iş koludur. Yaklaşık 30 bin kişinin yaşadığı şehirde rakım 270 metredir. Şehir 90’lı yıllarda dünyanın en uzun off-road yarışı olarak bilinen Paris Dakar Rallisi’ne ev sahipliği yapmıştır.

Moritanya Vizesi

Umuma mahsus pasaport sahibi (Bordo Pasaport), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Moritanya seyahatlerinde vizeye tabidir.
 
Hususi pasaport (Yeşil Pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Moritanya seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.
 
Hizmet pasaport (Gri Pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Moritanya seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.
 
Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Moritanya seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.