Alman Teknoloji Müzesi

Dünyadaki en büyük bilim ve araştırma müzesi olan Alman Teknoloji Müzesi (Deutsches Museum), Münih’in en önemli gezilecek yerlerinden birisidir. Tıpkı Bremen bölgesinde bulunan yapılara benzeyen müze, büyüklük ve genişlik açısından dünyadaki en önemli teknoloji müzelerinin başında gelmektedir. Her sene 1,5 milyon ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. 1903 yılında kurulan bu müzede, her kitleye uygun bir bölüm bulunmaktadır. İnteraktif bölümlerin varlığını da göz önünce bulundurarak müzeye en az 2 saatinizi ayırmanız yerinde olacaktır. 

Yetişkinler için ayrı, çocuklar için ayrı bir bölüm tasarlanmıştır.Birçok farklı bölümü bulunan müzenin içinde toplamda 100.000’den fazla nesne bulunmaktadır. Tarihî arabalardan müzik enstrümanlarına, antik resimlerden uçaklara kadar önemli eserleri içerisindebarındıran müzede, 1886 yılından kalma araçları inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Münih’e gelenler içintavsiyemiz bu müzeyi görmeden gitmemeleri. Oldukça önemli parçaları bir arada bulabileceğiniz bu yersizlere farklı deneyimler yaşatacaktır.

Deutches Museum, Isar Nehri üzerindeki bir adada bulunuyor. Burada 1772 yılından kalma askeri bir yapı üzerien inşa edilen müze, alanındaki en geniş koleksiyona sahip müze olmasıyla da dikkat çekiyor ve yılda milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. 

09.00’dan 17.00’a kadar açık olan müzeye girmek için biletinizi en geç 16.00’da almanız gerekmektedir. Yine de size erken saatte bu müzeyi gitmenizi öneririz çünkü dediğimiz gibi gerçekten çok büyük olan bu müzeye neredeyse 1 gününüzü ayırmanız gerekecektir.

Adres: Museumsinsel 1, 80538 München, Almanya

Ziyaret saatleri: 09:00- 17:00

Giriş ücreti: yetişkinler için 14 €. Kombine 21  €. Çocuklar ve gençler (6 ila 17 yaş arası) öğrenciler € 4.50