Şehrin en önemli tarihi kiliselerinden biri olan Frauenkirche, 1468 - 1488 yılları arasında inşa edilmiştir. Almancası Dom zu Unserer Lieben Frau olarak bilinen Frauen Kirche, Kadınlar Kilisesi ya da Meryem Ana Kilisesi olarak bilinmektedir. Kilisenin İtalyan Rönesansı üslubuna sahip olan kilise kubbesi 1524 yılında sonradan eklenmiştir. Kilisenin içerisinde şehrin önemli isimlerinin mezarları da bulunmaktadır. Bu isimlerin en önemlileri arasında 1347 yılında ölen Kral IV. Ludwig bulunmaktadır.

Kilisenin Gotik mimarisi görenleri büyülemekte ve uzun soluklu bir gezi alanı yaratmaktadır. Ayrıca kilisenin içerisinde oldukça farklı figürler ve heykeller bulunmaktadır. Özellikle sanat ile ilgilenenler bu kiliseye oldukça farklı bir değer yüklemektedir. Kiliseye gitmek isteyenler MarianPlatz meydanından yürüyerek kiliseye ulaşabilir.

Frauenkirsch, dış mimarisi olduğu kadar iç mimarisindeki süslemeler ve detaylarla da ziyaret edilmeyi hak ediyor. Kilisenin bahçesine girdiğinizde sizi bir melek heykeli karşılayacak. Bu heykel Friedensengel (Barış Meleği) adını taşıyor. 

Münih, gotik mimarinin en görkemli yapılarına evsahipliği yapan şehirlerden. Böyle olunca şehir, özellikle yüksek yerlerden tüm şehri izleyenlere çok hoş manzaralar sunuyor. Şehri özgün kılan önemli ayrıntılardan biri de dini yapıların uhrevi biçimde göğe yükselen kuleleri ve kubbeleri. Frauenkirche de kubbeleriyle öne çıkıyor. Yüksekliği 100 metreye ulaşan kubbelere çıkarak Münih'in etkileyici manzarasının tadını çıkartabilirsiniz. Bir ilginç bilgi verelim; kilisenin kubbeleri eşit uzunlukta değil. Hangi kubbenin biraz kısa olduğunu bulmak, Münih gezinizde çözmeye çalışacağınız hoş bir bulmaca olarak kalsın. 

AdresFrauenplatz 12, 80331 Münih, Bavaria, Almanya

Giriş Ücreti:Ücretsiz

Yakın Yerler: Kunsthalle Munich, Rathaus-Glockenspiel