Münih Olimpiyat Parkı

Olympiapark, 1972 olimpiyat oyunları için düzenlenmiş ve geçmiş yıllarda Bavyera Kraliyet Ordusu’nun eğitim alanı olarak kullandığı görkemli bir alan.Üzerinde bir restoran  bulunduğu 290 metre yüksekliğindeki televizyon kulesi Olympiaturm, Münih’in her yerinden görülebiliyor. Içeride aynı zamanda Olimpiyat Stadyumu’da bulunuyor. 2005 yılına kadar Bayern Münih ve 1860 Münih kulüpleri tarafından kullanılmıştır.

Olympiapark, gerek Münihlilerin gerekse şehri ziyarete gelenlerin uğrak yerlerinden biri. Olympiapark'ın Münih gezilecek yerler arasında mutlaka yer almasının birçok sebebi bulunuyor. Bunların başında Sea Life, Olimpiyat Stadyumu ve Olimpiyat Kulesi geliyor. Olimpiyat Kulesi, 290 metreye ulaşan yükseltisiyle şehri baştan başa seyretme olanağı sunuyor. Kule bir dönem televizyon kulsi olarak da kullanılmış. Her yerden görünüyor olmasıyla da Münih'i gezecekler için faydalı bir yol bldurucu olduğunu not düşelim. Kulenin içinde şık bir restoran da bulunuyor. 181 metre yükselikte yer aldığı için Restaurant181 adını taşıyan mekan, zengin yemek seçenekleri ve şık atmosferiyle etkileyici. Olimpiyat Stadyumu'nu da gezmek mümkün. Kış döneminde 09:00-16:00 saatleri arasında açık olan stadyuma giriş biletleri 3,5 Euro. 

Parkın içerine herkesin kullanımına açık, çok sayıda spor yapma olanağı sunan alanlar yerleştirilmiş. Açık ve kapalı spor alanlarında futboldan tenise bir çok spor dalıyla ilgilenmek mümkün. Parkta ayrıca olimpik yüzme havuz, biisklet ve koşu parkurları ve sürat pateni pisti de var. Olyimpiapark günümüzde sportif ya da eğlence amaçlı etkinliklere ve halkın spor, dinlenme gibi ihtiyaçlarına ayrılmış durumda. Hemen yanındaki BMW Müzesi ile birlikte turistler için de Münih'in önemli cazibe merkezlerinden birini oluşturuyor. 

AdresOlympiapark, Spiridon-Louis-Ring 7, 80809 München, Almanya

Ziyaret saatleri: her gün 09:00- 00:00. 

Yakın Yerler: BMW Müzesi