Google+

Arama formu

Louisiana eyaletinin en büyük şehri olan New Orleans, ana liman kenti...
Devamı oku
Acil Durum: 911 New Orleans Havalimanı: +1 504-464-0831 Turist...
Devamı oku
Yeni Yıl – 1 Ocak Martin Luther King Jr. Günü – 19 Ocak Başkan’ın Günü –...
Devamı oku
New Orleans, sene boyunca birçok festivale ev sahipliği yapan rengârenk...
Devamı oku
New Orleans, alışveriş konusunda çok çeşitli alternatifler sunmaktadır....
Devamı oku
New Orleans, son derece dinamik bir gece hayatına sahiptir ve şehirde...
Devamı oku
Diğer Amerikan şehirlerine benzemeyen, özgün bir kültüre sahip olan New...
Devamı oku
“Amerika’nın Avrupalı Şehri” olarak bilinen New Orleans, kendine özgü...
Devamı oku
New Orleans’ta şehir içi ulaşım ünlü streetcar (tramvay), otobüs,...
Devamı oku
Önemli bir liman kenti olan New Orleans, Louisiana eyaletinin en büyük...
Devamı oku
Aktarmalı uçuşlarla New Orleans’a gidebilirsiniz. Uçuş süresi aktarmalarla...
Devamı oku
New Orleans’da nemli subtropikal iklim yaşanır. Kış mevsiminde ılık ve...
Devamı oku
Diplomatik, hizmet ve hususi ve umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk...
Devamı oku
Türkiye Cumhuriyeti Houston BaşkonsolosluğuAdres: 1990 Post Oak Boulevard...
Devamı oku
New Orleans (UTC-6) ile Türkiye (UTC+2) arasında sekiz saat fark...
Devamı oku
Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi bir dili yoktur ancak burada...
Devamı oku
New Orleans’da Amerikan Doları (USD) kullanılmaktadır.
Devamı oku
New Orleans; ABD’nin ve Louisiana eyaletinin güneydoğusunda, Mississippi...
Devamı oku
  7 Mayıs 1718 yılında Fransız Mississippi Şirketi tarafından kurulan...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 USD = 0.00
Priz Tipi Type B100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 11.3℃
Şub 13℃
Mar 16.5℃
Nis 20.4℃
May 24.2℃
Haz 26.9℃
Tem 28℃
Ağu 27.9℃
Eyl 26.1℃
Eki 21.2℃
Kas 16.2℃
Ara 12.7℃
Kısa Kısa...
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri / Nüfus: 384.320 / Resmi Dil: İngilizce / Para Birimi: Amerikan Doları (USD) / İklim: Nemli Subtropikal İklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2 Gün / Big Mac Index: $ 4.79 (Türkiye $ 3.87)

New Orleans Hakkında Bilinmesi Gerekenler

New Orleans Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 

7 Mayıs 1718 yılında Fransız Mississippi Şirketi tarafından kurulan New Orleans, Amerika Birleşik Devletleri’nin Louisiana eyaletinde yer alır ve eyaletin en büyük şehridir. Şehir ismini, 1700’lü yıllarda Fransa’da hüküm süren Orleans Dükünden alır. Tamamen kendine özgü kültürü, 18.yüzyıla kadar uzanan tarihi ve caz müziğin doğum yeri olması ile New Orleans, Amerika Birleşik Devletleri’nin en turistik kentlerindendir.

Tanıtıcı Video:

 

New Orleans Nerededir?

New Orleans; ABD’nin ve Louisiana eyaletinin güneydoğusunda, Mississippi Nehri’nin üzerinde konumlanır. 

New Orleans Para Birimi

New Orleans’da Amerikan Doları (USD) kullanılmaktadır.

New Orleans Saat Farkı

New Orleans (UTC-6) ile Türkiye (UTC+2) arasında sekiz saat fark bulunmaktadır. New Orleans Türkiye’den sekiz saat geridedir. Yani, Türkiye’de saat 20.00 iken New Orleans’da 12.00’dir.

New Orleans Resmi Dili

Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi bir dili yoktur ancak burada İngilizce konuşulmaktadır. New Orleans’da da en çok konuşulan dil İngilizcedir. 

New Orleans Vize İşlemleri

Diplomatik, hizmet ve hususi ve umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları, Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacakları seyahatlerinde vize şartına tabidir. 

New Orleans Dış Temsilcilikleri

Türkiye Cumhuriyeti Houston Başkonsolosluğu
Adres: 1990 Post Oak Boulevard, Suite 1300, Houston, Texas 77056-3813 U.S.A
Telefon: +1 713-622 58 49 / +1 713-622 03 24 / +1 713-622 32 05 / +1 713-622 32 76
Resmi websitesi için tıklayınız.

New Orleans'a Ne Zaman Gidilir?

New Orleans’da nemli subtropikal iklim yaşanır. Kış mevsiminde ılık ve yumuşak bir hava etkiliyken, yaz mevsimi oldukça sıcaktır. Sıcaklığın en yüksek olduğu temmuz ayında hava sıcaklığı 33 dereceye çıkarken, en soğuk ay olan ocakta sıcaklıklar 8 – 14 derece arasında seyreder. New Orleans’a seyahat etmek için en ideal dönem sıcaklıkların çok yüksek olmadığı nisan, mayıs ve eylül, ekim aylarıdır.

New Orleans'ta Nerede Kalınır?

Önemli bir liman kenti olan New Orleans, Louisiana eyaletinin en büyük şehri ve aynı zamanda büyük bir yerleşim bölgesidir. İş merkezi olmasının yanı sıra önemli bir kültür - sanat şehridir. Günün her saati hareketli barları, restoranları, yılın her dönemi sergilenen sahne sanatları, kültürel aktiviteleri ile dünyanın birçok yerinden insanların ilgisini çekmekte ve bu turistlere ev sahipliği yapmaktadır. New Orleans şehri içerisinde kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Şehir merkezi içerisinde gelişmiş toplu taşıma araçlarını kullanabilir veya bisiklet kiralayabilirsiniz. Büyük ve çok fazla kişinin yaşadığı bir şehir olmasından dolayı New Orleans diğer şehirlere kıyasla daha pahalıdır. Burada çoğunlukla lüks oteller bulunsa da uygun fiyatlarda bütçenizi aşmadan konaklayabileceğiniz imkânlar da bulunmaktadır.


New Orleans'ta Nerede Kalınır?
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca New Orleans otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

Booking.com

New Orleans Otelleri

Louisiana eyaletinin en büyük şehri olan New Orleans, ana liman kenti olmasından dolayı ekonomik ve turistik açıdan popüler olan bir şehirdir. New Orleans, gelişmiş ve turistik bir şehir olduğu için burada konaklayabileceğiniz birçok otel seçeneği bulunmaktadır ve şehir içerisinde toplu taşıma araçlarını kullanarak, bisiklet kiralayarak da kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarla veya kara yoluyla New Orleans şehrine varabilirsiniz.


New Orleans Otelleri
 

Kış mevsiminde daha ılıman ve yağışlı geçen günler, yaz aylarında sıcak ve kurak geçmektedir. Mevsimine göre giyecekler yanınıza aldığınız takdirde yılın her mevsiminde buraya gidebilirsiniz. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan New Orleans otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

New Orleans'a Nasıl Gidilir?

Aktarmalı uçuşlarla New Orleans’a gidebilirsiniz. Uçuş süresi aktarmalarla birlikte yaklaşık 18 – 22 saattir.

New Orleans (Louisiana) şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

New Orleans Şehir İçi Ulaşım

New Orleans Şehir İçi Ulaşım

New Orleans’ta şehir içi ulaşım ünlü streetcar (tramvay), otobüs, bisiklet ve taksi ile sağlanmaktadır. Şehirde gezilecek ve turistik yerler özellikle belirli bölgelerde yoğunlaşmış olduğu için ulaşım konusu sizi zorlamayacaktır. 

New Orleans Gezilecek Yerler

New Orleans Gezilecek Yerler
tomorrowoman.com

“Amerika’nın Avrupalı Şehri” olarak bilinen New Orleans, kendine özgü kültürü, yemekleri ve tarihi dokusu bugün, Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok ziyaret edilen on şehrinden biridir.

New Orleans Mutfağı

New Orleans Mutfağı

Diğer Amerikan şehirlerine benzemeyen, özgün bir kültüre sahip olan New Orleans’ın yemekleri de, geleneksel Amerikan yemeklerinden farklıdır. Koloni döneminden bu yana pek çok kültürü içinde barındırmış olan şehir; Fransız, Afrika, İspanyol ve Kızılderili mutfaklarından etkilenmiştir. New Orleans mutfağı özellikle koloni döneminde şehre yerleşen Creole ve Cajun halklarının yemek kültürü ile ünlüdür. Creole mutfağında baharatlar bolca kullanılır, kerevit ve deniz ürünleri ağırlıktadır. Cajun mutfağında ise tencere ve güveç yemekleri öne çıkar.

New Orleans Gece Hayatı

New Orleans Gece Hayatı

New Orleans, son derece dinamik bir gece hayatına sahiptir ve şehirde eğlence hiç bitmez. New Orleans’da eğlence mekanlarının kapanış saatleri belirli bir yasal uygulamaya tabii değildir. Bu nedenle günün hemen her saatinde şehirde eğlence hakimdir. Ünlü müzisyen Louis Armstrong’un memleketi olan New Orleans, aynı zamanda caz müziğin doğduğu şehirdir. Şehirde caz performanslarının yapıldığı pek çok mekan bulunmaktadır. New Orleans’ta; cazın yanı sıra folk, blues gibi çok sayıda farklı müzik kültürüne sahip barlar ve gece kulüpleri de yer almaktadır.

New Orleans'ta Alışveriş

New Orleans, alışveriş konusunda çok çeşitli alternatifler sunmaktadır. Şehirde, bit pazarlarından büyük alışveriş merkezlerine kadar pek çok seçenek bulunmaktadır. New Orleans’tan alınabilecek hediyelik veya anı ürünler; Voodoo bebekleri, caz albümleri, yerel mutfağa özgü ev yapımı baharat ve soslardır. Şehirde alışverişin kalbinin attığı yer ise Fransız Mahallesi’dir. Fransız Mahallesi’nde el yapımı ürünler, hediyelik eşyalar, antikacılar, aksesuar butikleri ve giyim mağazalarını bulabilirsiniz. Decatur Street ve North Peters Street boyunca kurulan French Market ise her türlü ürünün satıldığı, şehrin en popüler pazarıdır.

New Orleans Festivaller

New Orleans, sene boyunca birçok festivale ev sahipliği yapan rengârenk bir şehir. Özellikle Amerika'da çok sevilen Halloween döneminde korkutucu ama renkli sahnelere tanık olmak için New Orleans doğru bir adres. Sizin için derlediğimiz bazı New Orleans festivalleri aşağıdadır, buraya gitmeden önce her festivalin tarihini kendi sitesinden kontrol etmenizi öneririz. 

 • Mardi Gras: Şubat
 • New Orleans Jazz and Heritage Festival: Mayıs
 • French Quarter Festival: Mayıs
 • Essence Festival: Temmuz
 • San Fermin en Nueva Orleans: Temmuz
 • Satchmo Summer Festival: Ağustos
 • Southern Decadence: Eylül
 • Halloween: Ekim
 • Voodoo Experience: Kasım

New Orleans Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Martin Luther King Jr. Günü – 19 Ocak
 • Başkan’ın Günü – 16 Şubat
 • Mardi Gras Günü – Şubat
 • Anma Günü – 25 Mayıs
 • Bağımsızlık Günü – 4 Temmuz
 • İşçi Günü – 7 Eylül
 • Kristof Kolomb Günü – 12 Ekim
 • Gaziler Günü – 11 Kasım
 • Şükran Günü – 26 Kasım
 • Noel – 25 Aralık

New Orleans Faydalı Bilgiler

 • Acil Durum: 911
 • New Orleans Havalimanı: +1 504-464-0831

Turist Bilgilendirme Merkezi

 • Adres: 2020 Saint Charles Avenue, New Orleans, LA
 • Telefon: (800) 672-6124
 • Website: www.neworleanscvb.com