New York’un meşhur bölgesi Manhattan’ın merkezinde 39.000 metrekarelik bir alana yayılan Bryant Park, dünya çapında üne sahip bir parktır. Yemyeşil çimleri ile ziyaret edenlere huzur dolu anlar yaşatan Bryant Park, her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünmesiyle de dikkate değer bir estetikliğe sahiptir. Bryant Park da tıpkı Central Park gibi New York insanının bir nebze soluklanmak için sıklıkla uğradığı yerlerden birisidir.

Hem bölge halkı hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler bir kahve içmek, bir süre dinlenmek, kitap okumak, yürüyüş yapmak gibi çeşitli sebepler ile Bryant Park’a gelirler. Yolu bir sebeple Bryant Park’a düşen çok sayıda insan, rahatlatıcı ve dinlendirici vakitler geçirdikten sonra hayatlarına kaldıkları yerden huzurlu bir şekilde devam ederler. New York şehrinin devasa gökdelenlerini de çimlerin rahatlığında seyredebileceğiniz Bryant Park, özellikle yaz aylarında düzenlenen çeşitli etkinlikler ile beraber hayli renkli bir yapıya bürünür.

Mesafe olarak da Bryant Park’a ulaşım örneğin ünlü Times Meydanı’ndan oldukça kolaydır. Times Meydanı’na yürüme mesafesinde olan Bryant Park’a uzakta olmanız durumunda B, D, F, M ve 7 numaralı metrolar ile de ulaşmanız mümkündür. Bryant Park’ın üzerinde bulunduğu bu arazi ilk olarak 1686’da kamuya açık hale getirilmiştir. Parka ismini veren isim ise 1884 yılında hayatını kaybeden şair ve sivil reformcu William Cullen Bryant’tır. Yıllar içerisinde çok farklı şekillerde kullanılan arazi, çömlekçi tarlası, kamp merkezi gibi görevleri üstlenmiştir.

Yaz aylarında yemyeşil çimlere uzanan insanlar ile dolup taşan ve harika bir dinlenme mekanı olan Bryant Park’ın asıl hareketli mevsimi ise kıştır. Kışları devasa bir buz pateni pistine dönen Bryant Park, meraklılarının her yıl akın ettiği büyüleyici bir yer oluverir. Patenlerini alıp gelen çok sayıda insan bu eşsiz parkın tadını doyasıya çıkarırlar. Pateni olmayan kişiler için ise bölgede satışı yapılan paten fiyatı 14 Dolar.

Adres: 40. ve 42. Caddeler arası & 5. ve 6. bulvar, New York City, NY 10017

Yakın Yerler: New Amsterdam Tiyatrosu, New York Halk Kütüphanesi, Grand Central Terminal, Chrysler Binası, Madison Square Garden, Times Meydanı, Broadway.

Yol Tarifi: Otobüs: Otobüs - 112, Otobüs - 116, Otobüs - BXM4, Otobüs - M55, Otobüs - X17; Tren: Tren - HUDSON, Tren - JOURNAL SQUARE - 33RD, Tren - NORTH JERSEY COAST LINE, Tren - NORTHEAST CORRIDOR; Metro: Metro - 2, Metro - 3, Metro - D, Metro - F. Otobüsle gidenler; Yankee Stadyumu’ndan BXM4’e binin.