Niagara’da Gezilecek Yerler

Niagara’da gezilecek yerler dendiğinde akla tabii ki ilk önce şelaleler geliyor. Ama bölgede görülmesi gerekenler bununla sınırlı değildir.

Niagara’da görülecek diğer yerler: Floral Showhouse, Rainbow Köprüsü, Daredevil Galeri, Laura Secord Homestead, Konica Minolta Kulesi.

Niagara Vadisi Doğal Rezervi

64783711.jpg

Şelalelerin yaklaşık 8 kilometre kuzeyinde yer alan bu sıradışı rezervi gördüğünüzde bu bölgenin Avrupalılar buraya gelmeden önce nasıl bir şeye benzemekte olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. 4 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yolu vahşi çiçekler, serin mağaralar arasında kıvrılarak bir kanyona inmektedir. Niagara Parklar Komisyonu rehberli turlar sunar.

Botanik Bahçeleri ve Kelebek Koruma Alanı

40 hektar büyüklüğündeki botanik bahçelerine giriş ücreti bulunmamaktadır ancak kelebeklerin koruma alanı olarak ayrılan bölgeye girmek için ödeme yapmanız gerekmektedir. Burada 50’den fazla kelebek türü yaşamaktadır. Bazılarının büyüklüğü en az bir kuş kadardır.

Queenston Heights Park

Niagara-on-the-Lake.jpg

Queenston köyünde, tarihi bir arka palana yaslanan bu muhteşem park, ulusal bir tarihi koruma alanı olatak tescil edilmiş durumdadır. Kanada’nın siyasi tarihinden detayların onuruna dikilmiş pek çok anıt bulunan parkı dolaşıp en yüksek tepesine çıktığınızda muhteşem bir manzara ile karşılacaksınız.

Bird Kingdom

birds-of-the-lost-kingdom.jpg

Kış Kırallığı adı verilen bu koruma alanı dünyanın en büyük kapalı alan kuş koruma bölgesi olarak bilinmektedir. İçerisinde 400’den fazla tropik kuş türü vardır ve hepsi serbestçe uçmaktadır. Alanda ayrıca sürüngenlere ayrılmış bir bölge de bulunur.