Arkadia Plajı

Odessa bir liman kenti dolayısıyla deniz şehrin başrol oyuncularından biri. Böyle olunca da Odessa seyahati planlayanların yapılacaklar listesinde akla plajlar ilk sırayı alıyor. Yaz aylarında özellikle Türklerin de akın ettiği yerlerden bir tanesi de Arkadia Plajı. Arkadia Plajı, sadece deniz-kum-güneş tatilini severlere değil, gece hayatını ve eğlenmeyi sevenler için de çok özel alternatiflere sahip. 

Bundan 20-25 yıl önce sahil kasabasından inanılmaz turist çeken bir tatil beldesine dönüşen Arcadia isimli beldede yer alan Arkadia Plajı işin içine gece kulüpleri ve beach cluplar da girince şehrin cazibe alanlarından biri haline gelmiş.

Genellikle Türklerin aşırı ilgisi nedeniyle yine Türk ziyaretçilerin isyan ederek döndüğü Arkadia Plajı biraz küçük bir sahile sahip olsa da denizi oldukça keyifli. Gündüz deniz keyfi yapılan sahillerde akşam çılgın partiler düzenleniyor. Eğlence mekanlarının yanı sıra sahile yakın birçok restoran ve bar seçenekleri de bulunuyor. Odessa’nın meşhur Açıkhava diskoları arasında yer alan İtaka ve İbiza da plaja adını veren Arkadia Bölgesi’nde yer alıyor.

Odessa para biriminin Türk lirasıyla yakın değerlerde olması sebebiyle çok pahalı bir şehir değil. Beach club girişleri ücretsiz olsa da şezlong ve şemsiye kiralamak için ödeme yapmak gerekiyor. Hafta içi ve hafta sonu fiyatlar kişi başı 200 – 250 UAH arasında değişkenlik gösteriyor.

Adres: Arcadia Beach, Odessa 65026, Ukrayna

Yol Tarifi: Arkadia Plajı’na ulaşım için minibüs ve otobüsler hizmet veriyor. 129 numaralı dolmuşlar veya 13 numaralı otobüsler ile Arkadia Plajı’na yarım saat içinde ulaşabiliyorsunuz. Fakat gecenin ilerleyen saatlerinde toplu taşıma imkânı olmuyor; şehir merkezine dönecekseniz taksileri kullanıyorsunuz.

Yakın Yerler: Aquapark Hawai, 10 Apryelya Meydanı