Odessa Bit Pazarı (Passage)

Bir şehri tanımanın, keşfetmenin en güzel yollarından bir tanesi yerel kültüre ait pazarlar, çarşılar ve sokaklardır. Odessa’da böyle bir keşfe çıkmak isterseniz adresiniz Odessa Bit Pazarı olmalı. Sadece şehre değil Ukrayna’ya özgü tekstil, takı, aksesuar gibi bir sürü farklı ürünün yer aldığı Bit Pazarı’nda keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Özellikle antika ürünlerden hoşlanıyor ve gittiğiniz yerlerden özel parçalar satın almak istiyorsanız hem fiyat hem de orijinallik açısından Bit Pazarı’nda çok fazla seçenek bulacağınız kesin. Antika dışında gerçek bir Pazar deneyimi yaşamak isterseniz de Privoz pazarına gidebilirsiniz. Burada yalnızca antikalar veya hediyelik eşyalar gibi seçenekler değil çok çeşitli meyve, sebze, et ve süt ürünleri gibi zengin bir ürün yelpazesi de var. Tamamını gezmenin yaklaşık yarım gün süreceği büyük Pazar gerçekten de otantik bir deneyim sunuyor.

Yerlilerin rutin alışverişlerini sürdürürken turistlerin hatta özellikle Türklerin de sırf meraktan gelip gezdiklerini görebilirsiniz. Pazarın çok da uzağında olmayan alışveriş merkezi ve diğer Odessa gezilecek yerleri için geçiş alanı olarak da düşünebilirsiniz. Sabah erken saatlerde nispeten daha sakin olan Pazar gün boyunca muhteşem bir kalabalık ve kargaşaya ev sahipliği ediyor. Fiyatlar ortalamaya kıyasla çok daha uygun olduğu için gerekli ihtiyaçlarınızı buradan temin edebilirsiniz.

Odessa Bit Pazarı konum itibariyle de çok kolay ulaşılıyor. Eğer Bit Pazarı olarak bulmakta zorlanırsanız ‘Passage’ ismiyle de sorabilirsiniz. Buraya ulaştığınızda içinde Bit Pazarı olduğuna inanamayacağınız harika iç mimarisiyle tarihi bir bina sizi karşılayacak.

Adres: Privoznaya St. 14, Odessa 65007

Yol Tarifi: 137 numaralı otobüse binip Lanzheronivska St durağında inerseniz yaklaşık 10 dakikalık bir yürümeyle buraya varabilirsiniz.

Yakın Yerler: İnsomnia: The Haunted House, L. Utasov Anıtı