Google+

Arama formu

Taşkent’e Nasıl Gidilir?

Taşkent’e Nasıl Gidilir?

Taşkent şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Комната в доме, Частный дом, 禾家 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Студия в центре Ташкента, Guest House in Downtown, Center 5, Recreation Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Elegant Family Hotel, Prime Villa Hotel, Osiyo Palace gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tellman, ALGORITM HOSTEL, Topchan Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Taşkent aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Uçak ile Taşkent’e gitmek isterseniz İslam Kerimov Uluslararası Havalimanı’nı kullanmanız gerekiyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Taşkent’e aktarmasız uçuşlar yapılmaktadır. İstanbul-Taşkent arası uçuş süresi ise 4 saat 50 dakikadır. Havalimanında sadece iki tane bagaj bandı bulunmakta. Ne yazık ki hangi uçuşun bagajları olduğunu gösteren tabelalar her zaman doğru olmayabiliyor. Bu yüzden en iyisi iki bant arasında bekleyip her iki tarafı da kontrol etmek olacaktır. Böylece bagajınızı gözden kaçırma ihtimalini ortadan kaldırmış olacaksınız.

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi ya da havalimanına ait olan mekik seferlerinden yaralanabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksi ücreti yaklaşık olarak 15000 Özbek Som’u tutmaktadır. Şehir merkezine giden havalimanı servislerinin kalkış noktası ve sefer sıklıkları hakkında ise havalimanında bulunan danışma masalarından bilgi alabilirsiniz.

Trenle Taşkent’e yolculuk yapmanız da mümkün. Fakat Türkiye’den direkt olarak tren seferleri yok. Orta Asya demiryolunun en önemli noktası olan Taşkent’e Moskova’dan ve Kazakistan’dan tren seferleri yapılmaktadır. Tacikistan’dan ya da Çin’den gelen trenlerden bir kısmı da Kazakistan’daki aktarma noktasından Taşkent’e ulaşmaktadır. Tren biletleri Avrupa’daki tren biletlerinden daha ucuzdur fakat biletleri sadece nakit ödemeyle alabilirsiniz.


Taşkent Turları