Google+

Arama formu

Taşkent’te Alışveriş

Taşkent’te Alışveriş

Taşkent şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Комната в доме, Частный дом, 禾家 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Студия в центре Ташкента, Guest House in Downtown, Center 5, Recreation Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Elegant Family Hotel, Prime Villa Hotel, Osiyo Palace gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tellman, ALGORITM HOSTEL, Topchan Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Taşkent aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Taşkent, büyüyen ve gelişen bir şehir olarak çeşitli alışveriş merkezlerine sahiptir. Şehirde lüks giyim mağazalarının toplandığı cadde Saligokh Caddesi’dir. Burada çeşitli markaları ve giyim zincirlerinin mağazalarını bulmanız mümkün. Bu caddenin yanı sıra Puşkin Caddesi de şehrin önemli alışveriş noktalarından bir tanesidir.

Taşkent’te alışveriş en güzel yanı değişik günlerde kurulan semt pazarlarıdır. Özbekistan ve Taşkent’e özgü çeşitli ürünler bulabileceğiniz rengarenk semt pazarlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Çok sayıda olan semt pazarlarından en ünlüsü ise “Çarsu” pazarıdır. Burada çeşitli baharatlar, el yapımı ürünler, yöresel kıyafetler ve değişik hediyelik eşyalar bulmanız mümkün. Keçeden yapılma yöresel kilimler, safran, şam fıstığı, Özbekistan’a özgü kıyafetler alarak Taşkent seyahatinizden andaçlar biriktirebilirsiniz.


Taşkent Turları