Google+

Arama formu

Taşkent’te Nerede Kalınır?

Başkent Taşkent her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapan bir şehirdir. Şehre olan bu yoğun talebi karşılayabilmek için de çok sayıda otel inşa edilmiştir. Şehre gezmek için gelen turistlerin yanı sıra iş amacıyla gelen turist sayısı da çok fazladır. Özellikle son yıllarda hızla gelişen iş dünyası Taşkent’e yüzlerce iş adamını çekmektedir. Üniversitesi ve sahip olduğu müze ve araştırma merkezleriyle çeşitli seminerlere ve konferanslara da ev sahipliği yapmaktadır. Bu yoğun gündem aracılığıyla şehir her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Bu durum da şehirdeki konaklama imkanlarını artırmıştır.

Taşkent’te her bütçeye ve zevke göre konaklama mekanı bulmak mümkün. Dünya çapında çeşitli şehirlerde yer alan otel zincirlerinden orta halli bütçelere hitap eden otellere, hostel ve pansiyonlara kadar geniş bir yelpazesi vardır. Taşkent’te konaklama için en sık tercih edilen bölgelerden bir tanesi Emir Timur Caddesi’dir. Şehir merkezinde yer alan Emir Timur Caddesi’ndeki oteller, şehrin pek çok noktasına yürüme mesafesindedir. Bu bölgedeki otellerden birini tercih ettiğiniz takdirde ulaşım konusunda hiç sorun yaşamazsınız.

Emir Timur Caddesi’nde dilerseniz beş yıldızlı otellerden birinde kalabilirsiniz. Lüks hizmetleriyle ziyaretçilerini memnun eden bu otellerde pek çok imkandan yararlanabilirsiniz. Beş yıldızlı otellerde spa ve masaj salonları, Özbek ve dünya mutfağından örnekler barındıran birbirinden lezzetli yemekler sunan restoranlar gibi çeşitli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Taşkent’in beş yıldızlı otellerinden birinde 1 gecelik oda fiyatı yaklaşık olarak 940.000 Somudur.

Büyük ve lüks bir otelde değil de orta fiyatlı otellerde kalmak isterseniz yine Emir Timur Caddesi’nde bulunan otelleri araştırabilirsiniz. Burada yer alan otellerin pek çoğunda açık büfe kahvaltı hizmeti sağlanıyor. Bu bölgeden bir otel tercih ettiğinizde şehir içi ulaşım konusunda rahat edeceksiniz.

Taşkent’teki konaklama imkanları Emir Timur Caddesi ile sınırlı değildir elbette. Olmazor ve Rakotboshi bölgeleri de konaklama için tercih edilebilecek ideal bölgelerdendir. Burada da bütçenize ve zevkinize uygun çok sayıda otel bulabilirsiniz. Şehir merkezinden çok uzak olmasalar da bazı otellerden şehir merkezine ulaşabilmek için toplu taşıma kullanmanız gerekebilir. Rezervasyonunuzu yaptırmadan önce tercih ettiğiniz otelin konumunu ve ulaşım hizmeti sağlayıp sağlamadığını araştırmalısınız. Taşkent’te bulunan orta bütçeli otellerde bir gecelik ücret yaklaşık olarak 380.000 Özbek Somudur.

Daha uygun fiyatlı bir yerde kalmak isterseniz şehirde bulunan pansiyonları araştırabilirsiniz. Bu pansiyonlarda değişik oda seçenekleri bulabilirsiniz. Kimisinde 1 yada 2 kişilik odalar bulunurken kimilerinde yatakhane tarzı odalar bulunuyor bu tarz odalarda ise ücretlendirme oda için değil yatak için yapılıyor ve odayı diğer misafirlerle paylaşıyorsunuz. Eğer bütün gününüzü dışarıda geçirecek ve konaklamaya sadece uyumak için ihtiyaç duyacaksanız bu pansiyonlar sizin için ideal olabilir. Bu tarz pansiyonlarda 1 gecelik ücret ise yaklaşık 150.000 Özbek Somu’dur.

Taşkent’te konaklama için yer bulmada çok sorun yaşanmamaktadır. Fakat yine de seyahat tarihiniz belli olduğunda kalacağınız yeri önceden ayırtmanızı tavsiye ederiz. Böylece hem Taşkent’e ulaştığınızda yer bulma kaygısı yaşamayacaksınız hem de erken rezervasyon indirimleriyle konaklama masrafınızdan tasarruf edeceksiniz.