Google+

Arama formu

Palmira

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 SYP = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 6℃
Şub 8℃
Mar 12℃
Nis 18℃
May 23℃
Haz 27℃
Tem 29℃
Ağu 29℃
Eyl 26℃
Eki 20℃
Kas 13℃
Ara 8℃
Genel Bilgiler / Rehber

 Suriye'de yer alan ve antik zamanların önemli ticari merkezi olan Palmira, eski çağda Şam'ın 215 km kuzeydoğusunda yer alan önemli bir şehirdi. Uzun Suriye çölünü  geçerken yolcular için hayati önemi olan bir kervan durağı olmuştur. Palmira, “Çölün Gelini” olarak biliniyordu. Şehir isminin bulunan ilk bilgilere göre Tedmur, Tadmur veya Tudmur olduğu Mari'de bulunan Babil tabletlerinden anlaşılmıştır.

Çölün İncisi olarak da bilinen Palmira, eski Hicaz yolunun üzerinde olduğundan tarihte kervanların uğrak yeri olarak kullanılmıştır. Bölgedeki en eski yerleşim yerlerinden biri, MÖ 19.yüzyıla dayanmaktadır. MS 273 savaş sırasında oldukça zarar görmüştür. Daha sonra tekrar yapılanmış olmasına rağmen 17.yy’da yaşanan su problemi nedeniyle terkedilmiş ve bu nedenle “hayalet şehir” ünvanını almıştır. 
Palmira etrafında turistlerin kalabileceği yerler çok az olduğundan Suriye'nin daha büyük şehirlerinden düzenlenen turlarla Palmira'yı gezebilirsiniz.

Suriye Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde doksan (90) gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde doksan (90) gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.