Pamukkale Şehir İçi Ulaşım

Pamukkale'nin bulunduğu Denizli ilinde ulaşım belediyeye ait özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksi ile sağlanıyor. Şehir içinde her semte sefer bulmak mümkündür. Pamukkale ve Karahayıt Kaplıcaları'na ulaşmak isteyenler otogardan kalkan minibüsler ile her 20 dakikada bir ulaşabilirler. Otogar şehrin merkezinde bulunmaktadır. Minibüs ve otobüs güzargahlarına ulaşmak için tıklayın.

Pamukkale ve çevresinde gezilecek o kadar çok yer var ki toplu ulaşım sizin için sıkıntı olabilir. Bu durumda araba kiralamak oldukça mantıklı bir fikir. Bölgede araba kiralama firmalarından istediğiniz modeli kiralayarak Pamukkale ve Denizli çevresinde özgürce tatil yapabilirsiniz. Ayrıca son gün havalimanında bulunan park yerlerinde, kiraladığınız firmanın görevlilerine teslim edebilirsiniz. Araba kiralamak şehir merkezinden 1 saat uzaklıktaki havalimanına ulaşımınızı da kolaylaştıracaktır. Çardak Havalimanı şehrin biraz dışında olup pek fazla toplu ulaşım seçeneği sunmamaktadır. Havalimanı servisleri Denizli otogara kadar sefer yapıyorlar. Araba kiralama firmalarına ulaşmak için tıklayın.

Kendi otomobiliniz ve ya kiralık araç ile Pamukkale'ye nasıl gideceğiniz ise oldukça basit. Aydın-Denizli ya da Manisa-Denizli karayolundan gelenler Denizli il merkezine girmeden Sarayköy ilçesini üzerinden 2 km geçtikten sonra Pamukkale-Karahayıt yoluna girebilirler. Eğer Denizli üzerinden giderseniz yolunuz yaklaşık 50 km uzayacaktır. Karahayıt-Denizli arası 23 km olup Pamukkale-Karahayıt arası 4 km'dir.

Eğer Denizli'ye demir yolu aracılığı ile gelmişseniz tren garı, otogar ve kent merkezine 200 metre uzaklıktadır. Hemen otogara geçerek şehir içi minibüslere binebilirsiniz.

Pamukkale ve Denizli'yi doyasıya gezdik, gördük ve son gün havalimanına gitmemiz gerekiyor ise seçenekler şunlar; taksi ve BAYTUR servisleri. Önceden belirttiğimiz gibi havalimanı şehrin dışında ve yaklaşık 60 km mesafede yer alıyor. Uçak saatlerine göre hizmet veren servisler, İstiklal Caddesi Zafer Gazoz Fabrikası önünden kalkıyor. Kalkış saatlerine öğrenmek için tıklayınız.