Google+

Arama formu

Pinar Del Rio

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 CUP = 0.00
Priz Tipi Type A100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 22℃
Şub 22℃
Mar 23℃
Nis 25℃
May 26℃
Haz 27℃
Tem 27℃
Ağu 0℃
Eyl 26℃
Eki 26℃
Kas 24℃
Ara 22℃
Genel Bilgiler / Rehber

Küba'nın en önemli kentlerinden biri olan Pinar del Rio'da yaşayan halk Pinarenos ismiyle bilinmektedir. Komşu şehirleri La Conchita, La Coloma, Briones Montoto ve Las Ovas'tır. Toplam nüfusu 190 bin dolaylarındadır. 70.7 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır.

Pinal del Rio kenti, ilk kurulduğu zamanlarda Yeni Filipinliler anlamına gelen "Nueva Filipinas" ismi ile bilinmekteydi. Nueva Filipinas, 1774 senesinde ismi değiştirilerek Pinar del Rio olmuştur.
Tarih boyunca burada tam bir egemenlik savaşı yaşanmıştır. Buraya hâkim olmaya çalışan İspanyollar, İngilizler, Hollandalılar ve Portekizliler arasında ciddi mücadeleler yaşanmıştır. Özelikle İspanyollar ciddi bir koloniyal alan kurmuşlardır.
Tarih boyunca önemli bir tütün üretim merkezi olan Pinar Del Rio'nun ekonomisinde günümüzde de tütün büyük öneme sahiptir. Tütün ve sigara endüstrisi ülke genelinde olduğu gibi Pinar del Rio için oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Ne Zaman Gidilir?
İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Nerede Kalınır?
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Küba Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. 

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Küba Turistik vizesi 6 ay geçerli olup, ülkede 30 gün konaklama olanağı sağlamaktadır. Daha uzun süre kalmak istediğiniz durumlarda Küba’daki resmi makamlara başvuru yaparak vizenizi 30 gün daha uzatabilirsiniz.