Google+

Arama formu

Port Sudan

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 SDG = 0.00
Priz Tipi Type C250V-2.5 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 23℃
Şub 23℃
Mar 25℃
Nis 27℃
May 30℃
Haz 32℃
Tem 34℃
Ağu 33℃
Eyl 32℃
Eki 30℃
Kas 27℃
Ara 25℃
Genel Bilgiler / Rehber

Port Sudan, Sudan’ın Kızıl Deniz bölgesinde yer alan bir şehirdir. Sudan’ın ana liman kenti olan bu şehrin toplam nüfusu ise 489.725’dir. Port Sudan kenti 1909 senesinde Britanyalılar tarafından kurulmuştur. Kuruluşundaki ilk amaç Nil Nehri ile Kızıldeniz’i bağlayan bir demiryolunun üzerinde bulunması idi. Kurulduktan sonra da, Sudan’ın en modern kentlerinden bir tanesi olan Sawakin’e alternatif olmuştur. Port Sudan ekonomisinin mihenk taşı limanıdır. İthal edilen birçok malzeme öncelikli olarak bu limandan geçmektedir. En çok ithal edilen ürünler ise makine, çeşitli araçlar, akaryakıt ve inşaat malzemeleridir.

Port Sudan oldukça kurak bir iklime sahiptir. Yaz mevsimleri oldukça yüksek sıcaklıklarla geçmektedir. Bu mevsimde sıcaklık değerleri 40 derecenin üzerine çıkmaktadır. Kış mevsiminde ise 30’lu derecelerde seyretmektedir.

Nüfus : 489.275
İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?
Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Sudan Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ise vizeye tabidir. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizelerini Hartum Uluslararası Havaalanı’nda bandrol tatbikiyle (105 ABD Doları) alabilirler.

Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.

Diplomatik Pasaport hamilleri, Sudan'a yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Sudan'da toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.