Google+

Arama formu

Puerto Iguazú

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 ARS = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 26.2℃
Şub 25.9℃
Mar 24.7℃
Nis 21.4℃
May 18.3℃
Haz 16.1℃
Tem 16.4℃
Ağu 17.8℃
Eyl 19.3℃
Eki 22℃
Kas 23.8℃
Ara 25.5℃
Genel Bilgiler / Rehber

Puerto Iguazú, 82.227 kişilik nüfusuyla Arjantin’in Misiones eyaletinin en kalabalık 5. şehri ve bir sınır şehridir. Şehre 18 km uzaklıktaki IGUAZÚ Şelalesiyle ünlenmiş ve turizm sektörü adına altyapısını geliştirmiştir.

 
Tancredo Neves Uluslararası Köprüsü şehri bir Brezilya kasabası olan Foz do Iguaçu’ya bağlar.  Şehrin Cataratas del Iguazú Uluslararası Havaalanı bulunmaktadır. Sınırın diğer tarafında ise Foz do Iguaçu Uluslararası Havaalanı yer almaktadır. Şehre demiryoluyla ya da karayoluyla da ulaşılabilmektedir.
 
Ana otobüs durağından otobüs veya taksiyle Iguazú Ulusal Parkı’na veya Brezilya, Paraguay ve Arjantin sınırını kesiştiği noktaya gidilebilmektedir. Bu noktadan üç ülkeye aynı anda görünmekte, şileplerin denizde yavaşça yol aldıkları seyredilebilmektedir. Kalan son Atlantik ormanları Iguazu Şelalesinin çevresinde yer almaktadır.  Bu astropikal ormanlarda yerli bambular ve tukandan sinek kuşuna kadar bir çok kuş türü bulunmaktadır.
Nüfus : 82.227

Arjantin Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.